• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CARMELKAXJežek bělobřichý aneb živej kaktus :)
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: třeba si za čas pořídí ježka a něco mi říká, že už to nebude tak dlouho trvat...bylo by fajn, kdyby si tu ylonějakej vet rozšířil apro vyložěně pro ježky
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    CARMELKAX: Ptala jsem se jí jakou má praxi, říkala že s ježkama pracuje přes 2 roky, je v kontaktu s chovnými stanicemi i chovateli a stále na sobě pracuje. Bylo vidět, že své práci rozumí. Je velmi ochotná a všechno vysvětlí i poradí. Mě jako začínajícímu chovateli poradila v hodně věcech. Navíc na ní jde vidět, že na zvířatech jí opravdu velmi záleží. V praze už sem měla možnost poznat několik veterinářů, ale přístup p. Tesařové jednoznačně vede
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: ano ano, na tuto paní doktorku jsem slyšela samou chválu :) Mě již byla také doporučována od chovatelky, od které mám své dva ežky, ale zatím jsem se k ní ještě nedokopala, budu to muset napravit :)
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    CARMELKAX: ano byla sem na viavet paní doktorka Tesařová, která má s ježkama zkušenosti opravdu skvělá. S ostatníma zvířatama začnu chodit taky tam :)
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    Tak se nám zas po půl roce podařilo miminko s monoklem a k mojí smůle je to zas kluk....:D

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: jasně..:)
    Zkus Viavet, tuším Prosek, pak Jesenice u Prahy, klinika MVDR Babíčka - tam mají fakt velmi bohaté zkušenosti s ježky
    Já konkrétně chodím na Čerňák, VetGoby....doktorka díky mě nějaký zkušenosti má...ale nic extra
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ZUZKAOU: Jsem sice z Prahy, ale určitě to hodím do fb skupiny o jžkách, má celkem velké pokrytí...:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jsou to sice ježci divocí, ale zase se můžete zbavit přebytečných starých novin.

    Záchranná stanice pro zraněné živočichy v Pátku

    http://www.zachranazivocichu.cz/

    Za posledních pár týdnů se v naší stanici nahromadilo početné množství ježků, což je nemylné znamení, že podzim je tu. Zatím se staráme především o malá či odrostlejší mláďata, jejichž počet již stoupl na číslo 40. Je jisté, že postupně se naše stanice ježky určitě zaplní, proto bychom Vás chtěli požádat o pomoc. V současné době se nám nedostávají noviny, které používáme jako podestýlku. Pokud byste doma našli nějakou zásobu novin, budeme velmi rádi za její poskytnutí. Ze srdce děkujeme a prosíme o případné sdílení především v okolí Poděbrad a Nymburka.

    ANYNA
    ANYNA --- ---
    Může mi prosím někdo poradit nějakého veterináře v Praze, který by měl zkušenosti s tímto zvířátkem? díky
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    náš lední medvídek Bayo...zároveň je jediným ježkem v ČR v kombinaci brown + white pinto...tak se musím pochlubit...:)

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: odkud je ježek ?
    Pokud od registrovaného chovatele, který řádně dodržuje chov. řád, neměl by mít žádné brebery, raději bch nasbírala bobek a dala na parazitologický rozbor..pokud se drbe v kuse...
    K té výměně bodlin, není zas tak pravda, pokud ježek nese snowflake gen, výměna může trvat až do pátého, šestého měsíce...
    Mám teď doma svůj ,,B,, odchov, holku, kterou jsem si nechala do chovu a jejího bráchu na hlídání, holčičce už bude pět měsíců a stále jí rostou bodlinky, z původní barvy brown tobiano snowflake přešla ýměnou postupně na high snow a nakonec brown white pinto...
    Její brácha, kterej byl původně světlejší, naopak ztmavnul, ten přestal měnit minulý měsíc, brácha je taktéž snowflake, ale ne white..
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: jo, konopná může být...:)
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    Nevíte náhodou jestli by mohla být i tahle podestýlka? jsem začátečník a pro ježuru chci to nejlepší. Zatím kupuju assan
    Apetit Johnny Cannabis podestýlka z konopného pazdeří 1kg, 10L od 79 Kč - Heureka.cz
    http://podestylky-hlodavce.heureka.cz/...ny-cannabis-podestylka-z-konopneho-pazderi-1kg-10l/#section
    GRADY
    GRADY --- ---
    ANYNA:
    První výměna bodlin: 4 týdny
    Druhá výměna bodlin: 6 týdnů
    Třetí výměna bodlin: 9 týdnů
    Dospělá výměna bodlin: 12 týdnů
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    Včera jsem si přinesla domů svého prvního ježka, co mě zarazilo je taky to věčné drbání, navíc mám doma další zvířata tak mám trošku strach, takže doporučujete raději veterinu a zjistit čím to je? Jediné co jsem se dočetla čím to může být aniž by to byl zdrav. problém je, že ježek v mládí mění bodlinky, ale už jsem nezjistila v jakém cca věku
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    Tak se nám včera narodil vrh B. Samička je prvorodička a je trochu zmatená..Měli jsme 4 miminka, žel, jeden klučík dnes umřel..:( Tak nám držte pěsti, ať zbylá miminka přežijí...

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    GRADY: občas pomažu kůži trochou dětského olejíčku, ale možno např. i lněným olejem, nepoužívat tea tree, tej je pro ježky toxickej. Taky používáme písek pro činčily, rádi se v něm koupou a jsou různý typy písků, některé jsou i desinfekční. Ale rozhodně se mi ježci nedrbou každých 5-20 minut, to neberu jako v normálu. Raději bych udělala vyšetření z trusu na parazity, ono ne vždy musí být vše vidět..A kor, pokud se jedná o ježka ze zveráče, tak si s sebou mohl prostě něco přinýst..
    GRADY
    GRADY --- ---
    Jak to máte s drbáním a hygienou bodlin? Ten náš prďola se od "záchrany ze zverimexu" drbe celkem intenzivně, pokud je vzhůru, tak třeba každých 5-20 minut. Zkusil jsem mu ostříhat drápky, trochu to pomohlo. Nedávno dostal na koupání misku s pískem, ještě jsem ho tam neviděl, ale asi se drbe míň. Oči má jasný, uši a hlavu bez strupů.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CARMELKAX: no ten ma kukadla... krasnej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam