• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    Bez komentáře.

    Manila Folder 777 - Main Landing Gear - Design+Build Time-lapse with Info! **60FPS**
    https://www.youtube.com/watch?v=77oRSCxGmYA
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ECLECTICA: Je to papír? Je.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Ahoj, berete i papírmašisty? :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Tož pár detailů by to eščě snéslo







    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Aktuální kousky, work in progress, kvalita fotek půl páté ráno mobilem

    Hawker Hurricane mk1, beta verze vystřihovánky, jenom takový pokus jak to pasuje, spíchnuto z kancelářského papíru co se hafo kroutil, na textuře se pracuje, bude lítací, když se neslepí takhle narychlo a křivě


    Momentálně má prioritu tohle, bude to Vánoční dar a doufám že to stihnu, bude to pirátský parolet, všechny díly jsou prakticky hotovy, ještě to spojit do kupy, lepší fotky dám až bude hotovo :o)


    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Zjistila jsem, že mám poslední dobou jen samý kostlivce.
    Ale tady je moje galerie.
    Papírové modely, galerie papírových modelů
    http://www.papirove-modely.cz/user/index.php?showuser=Vlcacka
    V roce 2015 bych si chtěla slepit letouny Avia B-534 v různých kamuflážích.
    HOVADAK
    HOVADAK --- ---
    Momentálně rozpracováno:

    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    Ahoj. Kdysi jsem si stavěla modely z ABC a připadne další "domečky", tak se sem na Vás asi budu chodit koukat ;) Začala jsem před nedávnem trochu sbírat panenky, tak uvažuji nad nábytkem z kartonu, ale zatím jsem se do toho nepustila ;)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    no tak chlapci a devcata, pochlubte se svymi vytvory. Ja mam zatim jen prvotiny a stydim se:(
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Ahoj, hezký klub, inspirativní odkazy :o) Shodou okolností jsem se nedávno začal věnovaní propojení 3D MAXe s klasickými analogovými nůžkami a 2D papírem, máte někdo zkušenosti s tvorbou vystřihovánek, co používáte za software? :o)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ahoj vespolek, s dovolením se přismrdím. Ten MAZ je masakr, ale asi bych na něj neměla dost trpělivosti.
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    PRDELOID: ne uplně velikosti zrnka písku, mají 1 mm :) Dá se to normálně vyřezat, tady na téhle fotce je vidět jak autor má nahoře rozdělaných pár matic.



    nebo, když je někdo šikovný a dostane dobrý nápad, může vzniknout takovýhle přípravek na vyrážení papírových matic - http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=89&t=3578
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    JAPAN: ja tam teda vidim na discich jeste miniaturni matky na sroubech velikosti zrnka pisku. to proboha delal jak?

    btw znate toho silence DaiShiho? nejvetsi celebrita mezi papirovymi modelari, nikdo ho nikdy nevidel, s nikym nemluvi a nikde se neukazuje a obcas vyplivne nejakou silenost ke stazeni. http://daishi.elementfx.com/index.php?open=papercraft

    a tady jak vypada lepeni treba toho draka v realu
    Model Of The Month: Daishi's Frost Dragon by DanBKing | Zealot
    http://zealot.com/threads/model-of-the-month-daishis-frost-dragon-by-danbking.173891/
    GREGI
    GREGI --- ---
    JAPAN: ja pak mrknu na ten fotoshoot nejsem na wifi;) silena piplack kazdopadne:D
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    GREGI: Ještě jsi se ptal na kola, tak tady jsou 4 stádia kol, které lepil autor modelu:

    Základ... jasný, základní kola.


    Nalepené boční vytvarované díly, aby to dostalo správný pneumatikový tvar.


    Nalepený vzorek. Každý dílek vzorku je samostatně vyřezaný a nalepený.


    No a tady je to v barvě. Pohled "zezadu" ta díra přijde nasadit na bubny.
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    GREGI: jasně že *všechno* není papír, stejně jako na plastikovém modelu není všechno plast :)

    Ty tyčky, stejně jako další tenké kulaté věci jsou drátky, například tady je vidět jak je udělaný pant, který je na střeše kapoty:

    Jsou to papírové očka v kterých je provléknutý drát.

    Tady je například detail vnitřku navijáku (to je ta menší budka za kapotou motoru) na které je vidět že všechno je papír:


    A tohle je fotka rámu s díly převodovky, ještě před barvením:
    GREGI
    GREGI --- ---
    JAPAN: to je fakt papir?:O treba kola fakt nechapu jak udelal... A ty tycky co drzej kapotu sou taky papir?:O
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    PRDELOID: Betexa, no, na těch je nejhorší ten lesklej papír (pokud se nezměnil materiál na který tisknout, pár let jsem od nich nic neviděl), držím ti palce :)

    1) autor modelu by měl sám uvádět na jakou gramáž je model určený, měl by s tím počítat při návrhu modelu (tloušťka papíru). Pokud neuvede, tak univerzální je 160g a vyzkoušet to :)
    2) všeobecně bych řekl že se rýhuje z té strany na které je pak ohyb (na té, na které je pak větší zlom). Jsou dvě techniky rýhování - ostřejším předmětem (tupější skalpel), kterým povrch nařízneš a v ohybu je pak vidět papír a nebo tupý předmět (dost tupý hrot kružítka), kterým do povrchu uděláš "brázdu" ale nerozřízneš ho a doufáš že při ohybu ti to nepraskne. Všeobecně se víc nařezává a prosvítající hrany pak retušuješ, protože stejně retušuješ místa, kde je díky spoji vidět hrana papíru.
    3) já osobně mám tempery, které používám jako vodovky. Tj. z temper (mám sadu mysím 16 barev) si namíchám odstín jaký potřebuju, nechám zaschnout a pak štětcem namočeným v barvě pracuju s zaschlou temperou jako s vodovkou.
    4) Herkules, doporučuju se vyhnout různým kancelářským pokusům o lepidlo, tyčinkám, klovatinám a podobně. Pokud někde potřebuju slepit spoj kde oba materiály nejsou savé (papír, dřevo), tak používám 5 minut epoxy od Bizona.
    5) Asi bych doporučil nelakovat vůbec, víc riskuješ než potencionálně získáš. Především hrozí že papír zprůhlední a téměř je model pak na vyhození. Lakovat jedině v případě že barvíč komplet model (jako bys stavěl plastikový model), pak máš plně kontrolu nad povrchem a víš že ti pod barvou a základovkou nemá co vylézt.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Děkuji za založení diskuze, jsem začátečník a zaměřuji se na architekturu. Ježíšek mi teď nadělí tenhle hell , tak uvidíme, kolik nervů mě to bude stát.


    JAPAN: to by nemělo chybět na nástěnce.

    Pár dotazů kolegové.
    1) Jaká gramáž je nejvhodnější pro vlastní tisk?
    2) Jak je to s tím rýhováním? Měl jsem za to, že rýhuji, když chci udělat konkávní (dutý úhel), anebo když chci udělat konvexní úhel tak, abych neporušil povrch naříznutím (v tom případě ale rýhuji z druhé strany). Nicméně dělám teď vystřihovánku hrádku v Čeladné a tam instruují rýhovat zvrchu i konvexní úhly, což mě trochu mate.
    Jak to děláte Vy?
    3) čím dobarvujete? Vodovky/tempery?
    4) Čím lepíte?
    5) Jak nejlépe na lakování? Čím , jak, má to smysl? (nikdy jsem to nedělal)
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    JAPAN: Tohle je výborná věc, já jsem si postavil malé kontejnerové depo, co zůstalo v bývalé práci :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam