• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    NOIK
    NOIK --- ---
    MUSHROOMX: když jsem modelařil, retušoval jsem vodovkama, spíš míň barvy a ne moc vody, protože jak to ta bílá hrana nasaje, odstín výrazně ztmavne ..pokud to není dostatečné, můžeš přidat
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MUSHROOMX: Pokud to máš moc hustý, zřeď. Zabarvuješ jenom hrany, to ti papír nezkroutí.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    MUSHROOMX: Kdyby šlo třeba o ten traktor, tak vezmi stříbrný metalický liner a co bude bílé, to přejeď. Vznikne tím oprýskání, co třeba u vík a poklopů nemá chybu
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    diky za rady. No zacatecnik sem lepeni i v nyxu tak se omlouvam ze za me optimalizoval a vlozil foto KBN cimz diky.
    HM zkusil sem vterinak - je v tom bodu hrozne malo mista a zaroven je tam pouzdro tocnyho cepu kola ktery by melo zustat pohyblyvy. Nanasim ten sekundak na spicce naostreny spejle po troskach a pro tenhle ucetl - abych trochu zpevnil prostorovou tuhost konstrukce to zatim staci. No mozna je moje chyba ze jsem nemel patricny naradi - pilniky abych konstrukce naboje a napravy - papir vs. spejle orbrousil.
    No stavbu sem jel podle navodu a bez retuse - coz neumim. Ale u pristiho modelu to chci zkusit - nevim sice o tom nic ale jak tak koukam, vetsinu veci z modelarstvi si stejne clovek vymysli a osvoji behem metody pokus/omyl.

    PS - retus je hlavne v barveni - ja jsem zkousel barvit bily okraje papiru a nejspis jsem namichal moc hustou smes barev (temperek) a samotna barva zacla tvorit na konstrukci kapky apodobny nesmysly - mam barvy delat ridsi a nebo vysledek brousit smirglpapirem? bojim se u ridkejch barev ze se mi papir pokrouti.

    diky.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VLCACKA: To je asi věc názoru. Prostvítající bílou základovku u umytých traktorů známe asi všichni, co jsme s nimi jezdili, Když to rovnou není rez, bahno a špína, jak píšeš.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    TOMASINO: To už by musel bejt zasviněnej celej. Prostě to s retuší vypadá hezčí, než bez ní. Kor, když jsi jinde barvil (kola a volant).
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VLCACKA: Kdepak! To, co je bílý, by se mohlo buď nechat jak je, nebo přetáhnout stříbrnou tužkou a bude to patina jak z partesu a tu bych taky u starýho traktoru čekal
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    MUSHROOMX: patlej to z té druhé vnitřní strany,drží to dobře zejména pokud lepidlo naneseš v silnější vrstvě zezadu štětečkem
    jinak si můžeš udělat vlastní chlobně
    bodové lepení většinou drží dobře,bodově lepší přeci malé objekty

    vteřinové moc nedoporučuji, vteřinové lepidlo je tlakové,tzn vyžaduje přimáčknutí spojů,což je u papíru problém,navíc se radši chytá k prstům než k papíru
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    KBN: Skoda chybějící retuše.
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    TOMASINO: jedine zkusit ten papir predtim nalakovat, aby se vrstvy spojily...
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    _OZZY_: Jak používáš vteřiňák? Já to tam lepil bez přípravy a moc jsem z těch spojů nadšenej nebyl. Chytaly se mi k sobě první vrstvy papíru a za čas jsem to musel lepit znova, protože se vrstvy od sebe trhaly
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    MUSHROOMX: zkus vterinove lepidlo
    Fotka musi byt do urcite velikosti - nejsem si jistej, jestli do pul mega... to tvoje uz je moc velke, proto se to nacetlo jenom jako link...
    L4MA
    L4MA --- ---
    PETJU: tohle je lepsi nez nejaka plachetnice. :)
    PETJU
    PETJU --- ---
    Tohle uz je opravdove, mistrovske dilo!

    This Model Of The Millennium Falcon Took 4 Years To Make (45 pics)
    http://acidcow.com/pics/69058-this-model-of-the-millennium-falcon-took-4-years.html
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Z vlastni zahradky: SMS Panther, 1/250 (JSC 257)



    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    _OZZY_: www.kartonmodels.cz
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Ahoj!
    Netusite nahodou, kde by se dalo sehnat laserem vyrezavane lodni zabradlli v 1/200? Moje googleni zatim zadne vysledky neprineslo (resp. jen odkazy na jiz nefungujici stranky)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    maly (6r) spravil cez tyzden toto; sam si to navrhol, aj nakreslil aj vystrihol. mama to uz len potom zlepila :)



    (samozrejme, ze nechybali "chnapky" na lepenie, tak isto na spodu je napisany "vyrobca" modelu aj typ auta :) )
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    PRAWITZ: podlepuji nahrubo pouze dily,napresno to rezu skalpelem dle pravitka,pripadne dobrousim smirkem
    zde je avizovany kostel


    vodarna

    a trafostanice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam