• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    MUSHROOMX: může být, ale seženeš to i ve formě "propisky" ve většině papírnictví.
    Použil jsem ho i v modelařině:
    Bf 109 G od FSK • RCmania.cz - web pro modeláře a modely
    http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?t=29882&start=60
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    u papíru to takhle jednoduše nelze,protože podíl vzduchu....
    udává se volumen což je vlastně tloušťka/gramáž

    samotná gramáž ještě neznamená automaticky větší tloušťku
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    Ehm jeste bych se chtel zeptat jelikoz uz jsem se dobral asi trech ruznejch vysledku vlastnim hledanim.
    Neznate link anebo nevlastnite nekdo nejakou prehlednou tabulku kde je jasny vztah mezi gramazi papiru a tloustkou? diky...
    Liner sem sehnal tak zkusim zaretusovat aspon disky kol teda pokud najdu nejaky fotky ktery by mne inspirovaly.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    VLCACKA: akrylatky samosebou chytnou, jde pouzit olejovky nebo dokonce jen obyčejnou tužku
    metalické barvy jsou také běžně ke koupi
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MUSHROOMX: Je. Leda bys použil akryláty. Ale nevím, jestli chytnou taky. Možná jo.
    NOIK
    NOIK --- ---
    MUSHROOMX: jak co, hrany vyřízlých děr jsem barvil předem, protože vzhledem ke špatně přístupným místům jsem často čmárl vedle ...ale jinak většinu dílů po slepení, nesmíš mít ale hrany upatlaný lepidlem, protože na Herkules se to pak nechytá ...štěteček jsem si upravil, ostříhal jsem tenkej že zbylo na špičce opravdu jen pár štětin
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    Ok, diky.
    ten stribrnej lajner je tohle? http://www.tvorilci.cz/glitter-liner/5001-glitter-liner-28ml-stribrny-4012991650313.html

    Hrany barvim az po umisteni na celek a nebo samostatny dily? Zkousel jsem totiz barvit (jak rika vlcacka - kola, volant filtry, vyfuky) veci uz umisteny na celku a pripada mi ze jsem upatlal moc vedlejsich veci.

    Ehm no a jeste jedna otazka kterou jsem se chtel zeptat - jestli napriklad pro retus neni uz pozde vzhledem k tomu ze jsem to uz nalakoval?

    NOIK
    NOIK --- ---
    MUSHROOMX: když jsem modelařil, retušoval jsem vodovkama, spíš míň barvy a ne moc vody, protože jak to ta bílá hrana nasaje, odstín výrazně ztmavne ..pokud to není dostatečné, můžeš přidat
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    MUSHROOMX: Pokud to máš moc hustý, zřeď. Zabarvuješ jenom hrany, to ti papír nezkroutí.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    MUSHROOMX: Kdyby šlo třeba o ten traktor, tak vezmi stříbrný metalický liner a co bude bílé, to přejeď. Vznikne tím oprýskání, co třeba u vík a poklopů nemá chybu
    MUSHROOMX
    MUSHROOMX --- ---
    diky za rady. No zacatecnik sem lepeni i v nyxu tak se omlouvam ze za me optimalizoval a vlozil foto KBN cimz diky.
    HM zkusil sem vterinak - je v tom bodu hrozne malo mista a zaroven je tam pouzdro tocnyho cepu kola ktery by melo zustat pohyblyvy. Nanasim ten sekundak na spicce naostreny spejle po troskach a pro tenhle ucetl - abych trochu zpevnil prostorovou tuhost konstrukce to zatim staci. No mozna je moje chyba ze jsem nemel patricny naradi - pilniky abych konstrukce naboje a napravy - papir vs. spejle orbrousil.
    No stavbu sem jel podle navodu a bez retuse - coz neumim. Ale u pristiho modelu to chci zkusit - nevim sice o tom nic ale jak tak koukam, vetsinu veci z modelarstvi si stejne clovek vymysli a osvoji behem metody pokus/omyl.

    PS - retus je hlavne v barveni - ja jsem zkousel barvit bily okraje papiru a nejspis jsem namichal moc hustou smes barev (temperek) a samotna barva zacla tvorit na konstrukci kapky apodobny nesmysly - mam barvy delat ridsi a nebo vysledek brousit smirglpapirem? bojim se u ridkejch barev ze se mi papir pokrouti.

    diky.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VLCACKA: To je asi věc názoru. Prostvítající bílou základovku u umytých traktorů známe asi všichni, co jsme s nimi jezdili, Když to rovnou není rez, bahno a špína, jak píšeš.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    TOMASINO: To už by musel bejt zasviněnej celej. Prostě to s retuší vypadá hezčí, než bez ní. Kor, když jsi jinde barvil (kola a volant).
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VLCACKA: Kdepak! To, co je bílý, by se mohlo buď nechat jak je, nebo přetáhnout stříbrnou tužkou a bude to patina jak z partesu a tu bych taky u starýho traktoru čekal
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    MUSHROOMX: patlej to z té druhé vnitřní strany,drží to dobře zejména pokud lepidlo naneseš v silnější vrstvě zezadu štětečkem
    jinak si můžeš udělat vlastní chlobně
    bodové lepení většinou drží dobře,bodově lepší přeci malé objekty

    vteřinové moc nedoporučuji, vteřinové lepidlo je tlakové,tzn vyžaduje přimáčknutí spojů,což je u papíru problém,navíc se radši chytá k prstům než k papíru
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    KBN: Skoda chybějící retuše.
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    TOMASINO: jedine zkusit ten papir predtim nalakovat, aby se vrstvy spojily...
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    _OZZY_: Jak používáš vteřiňák? Já to tam lepil bez přípravy a moc jsem z těch spojů nadšenej nebyl. Chytaly se mi k sobě první vrstvy papíru a za čas jsem to musel lepit znova, protože se vrstvy od sebe trhaly
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    MUSHROOMX: zkus vterinove lepidlo
    Fotka musi byt do urcite velikosti - nejsem si jistej, jestli do pul mega... to tvoje uz je moc velke, proto se to nacetlo jenom jako link...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam