• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JAPANPapírové modelářství ✂︎
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Zemřel autor legendárních papírových modelů z ABC Vyškovský – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...h-modelu-z-abc-vyskovsky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Treba Déčka jsem nenasel ani ve valnem scanu :(
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    TOM_HOST: No ja potahal nejake 300mb a vic a vypada to dobre a zkusmo jsem to vytisk a neni to urcite horsi nez stare abicka ;) navic si to muzu vytisknout na a3 atd :))
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    SCHEEZE: Ja je rad podporim a zejmena vyskovskeho a ten druhy byl antonicky nebo jak? :) klidne kdyby to prodavali tak to koupim ale ty albatrosove stavebni stroje f1 atd uz nekoupim ...

    Samosebou ta nova velka kniha vystrihovanek od vyskovskeho uz je poslana jeziskovi :) 460 stran jeho vytvoru? Tsss
    JAPAN
    JAPAN --- ---
    On je problém že většinou kvalita toho nascanovanýho je nevalná a ty k tomu přidáš další nekvalitu domácího tisku a katastrofa je na světě :)
    Doporučuju čas od času projet třeba Aukro, občas se tam něco vyskytne, já sem si takhle doplnil věci, které jsem toužil mít jako klučina z ABC. Pak taky na papírářských výstavách jezdí lidi s bednama plnejma starejch vystřihovánek za pár korun. Koupil sem tak několik krásných věcí od Vyškovského, opět z ABC.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    TOM_HOST: co se už nedá koupit, můžeš sehnat zde: http://only-paper.ru/ Co se koupit dá, je potřeba podpořit prodejce, tvůrce atd.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MORIARTY: Dik ... me primarne nejde o to to sosnout zadaces ale byla by to strasna skoda to nemit v archivu ... jeste par dekad a clovek bude v duchodu a plany jsou jen mit podklady :))
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    TOM_HOST: Najde se vsechno. Na warforum.cz je diskuze plna vsech vydanych abc i s vsema specialama vcetne vsech vystrihovanek. Vetsinou jsou ty veci na uloz.to
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    mozna blby dotaz ale opravdu neni nikde na netu pdf archiv vsech tech vystrihovanek at uz z abc decka nebo albatrosu k tisku??
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Tuhle sobotu se Richard Vyškovský dožívá 90 let. A na jeho počest se celý rok jede paralelka jeho modelů, cílem je postavit 90 modelů od tohoto autora.
    Papírové modelářství CZ • Zobrazit fórum - 90 let arch. Richarda Vyškovského
    http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewforum.php?f=70

    Já se zatím zúčastnil Arcivévodou Karlem:

    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    zde paní Doris taky slušně nakládá
    HMY Royal Caroline by Doris O.
    https://www.youtube.com/watch?v=8jshTzNJjy8&feature=youtu.be
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    TOM_HOST: V rámci konkurence jsem jen magor druhé kategorie. Třeba tohle je masakrista (A nebo má moc velký sirky): http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=3863&start=90
    U mě je magorskej jen ten rozsah modelu, budu na tom dělat určitě ještě pár let.
    Jinak většinu dílů řežu modelářským skalpelem, je to pohodlnější a přesnější než nůžky.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MORIARTY: to ale vystrihujes nejakym skalpelem ne ... nebo mas nejake ultratenke nuzky?

    kazdopadne jsi maaaa gooor ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MORIARTY: a co skleněnej stůl?
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    NOIK: Jo, stavět se to i takhle zmenšený dá a celé město by se mi mělo i se zámkem a okolním terénem vejít na čtverec 70 * 70 cm. Nejvyšší stavba je radnice a zmenšená má výšku 14 centimetrů, takže pokud to všechno dám pod nějaké sklo, tak to můžu klidně pověsit jako obraz na stěnu. Teda v případě, že bych to dostavěl, což je s mojí rychlostí práce na pár let.

    Další dům:











    NOIK
    NOIK --- ---
    MORIARTY: parádní nápad! ...mám nerozstříhanou MPR I + II + zámek v té tlusté knize, schovanou jakože na důchod, ale stejně člověk pak musí řešit, kam ten krám dá ...a tohle je vážně super řešení i když to musí bejt pěkná mrdačka, ale máš to pěkný
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    PRDELOID: Dík. Používám klasickej Herkules, lepší volba není. A na podlepování tuhej Herkules v tyčince, po něm se tolik nekroutí papír.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    MORIARTY: je to nádhera, smekám. Jaký používáš lepidlo?
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    POMYJAN: První část města jsem tisknul na 90g papíru, ale nestačí to, velký stěny se kroutí, asi budu muset hotové domy ještě podlepit. Ten poslední baráček (z vašeho pohledu první, no prostě ten s desetikorunou) už je tisknutej nadvakrát a na velký plochy jsem použil 120g papír a detaily jsou z 90g. Používám xerox colortech+, má krásně hladkej povrch.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Čím se bavím, když se po večerech nudím: Zmenšil jsem si ábíčkovskou MPR na poloviční velikost a sochám. Zatím bez brýlí a bez lupy.

























    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam