• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLECTICAAntisemitismus
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Ředitel Židovského muzea v Praze Pavlát: Antisemitismus je v Evropě na vzestupu - Deník.cz
    http://www.denik.cz/...eho-muzea-v-praze-pavlat-antisemitismus-je-v-evrope-na-vzestupu-20150509.html
    HANT
    HANT --- ---
    French anti-Semitic comic Dieudonne found guilty over Charlie Hebdo joke
     Advertisement
    http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/1.647650
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LEO PAVLÁT: Židé mohou údajně za všechno, protože prý řídí svět | Svobodné fórum
    http://svobodneforum.cz/leo-pavlat-zide-mohou-udajne-za-vsechno-protoze-pry-ridi-svet/
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    lidska demence nezna meze
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Ksindl hnusnej, nechat to pet let makat v kamenolomu, aby je takovy choutky presly...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Francouzští mladíci zdevastovali židovský hřbitov. Jsou v šoku z reakce veřejnosti - Echo24.cz
    http://echo24.cz/...rancouzsti-mladici-zdevastovali-zidovsky-hrbitov-jsou-v-soku-z-reakce-verejnosti
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Na židovském hřbitově ve Francii někdo znesvětil stovky náhrobků – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...61746-na-zidovskem-hrbitove-ve-francii-nekdo-znesvetil-stovky-nahrobku.html
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SINHIRIELL: to bude z podobného soudku logiky, jako Zemanova ochrana postižených před šikanou - izolací.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Rekl bych, ze nazory dementu v diskuzich pod clanky mohou byt sice ve vyjimecnych pripadech jistym smutnym zpusobem zabavne, ale v odborne diskuzi bychom jim mozna nemuseli popravat tolik sluchu, co myslite?
    SINHIRIELL
    SINHIRIELL --- ---
    ECLECTICA: Určitou tragikomedií je jak je téma "nechceme žida" pro mnohé záminkou aby tam ještě dodali jak jsou obecně špatní také arabové/muslimové/cikáni/doplňsisám. Docela to vypovídá o tom kdo to píše, ne že by mě to na komentářích v novinách nějak zásadně překvapovalo.

    Vrcholem absurdity ovšem jsou příspěvky které tvrdí že "ta diskriminace toho žida vlastně chrání".
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    DOCKINEZ: lid v diskusi si to povětšinou pochvaluje.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    „A pokud možno ne žid,“ napsala pařížská firma do inzerátu. Teď se kaje - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...kha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
    SINHIRIELL
    SINHIRIELL --- ---
    PATISLAV: No vždyť. Nejsme zas tak moc v rozporu.

    U osobní zkušenosti píšu že si nemyslím že by šlo o reprezentativní vzorek. Tedy generalizace by byla špatná, áno.

    Co se rétorické kličky týče, znám třeba výborného architekta co má názory na blízký východ v rovinně prvního stupně základní školy. To je to ve výraznějším příkladu co jsem měl na mysli. Někteří lidé si primárně neuvědomují svoji nevzdělanost k tématu, zejména proto že je třeba se nejprve trochu vzdělat aby ta nevzdělanost šla identifikovat. To je ostatně docela běžný problém, lidé co se považují za chytré (a mnohdy i jsou) selhávají často na ješitnosti v milné představě že když jsou titulovaní vědci v jednom oboru tak jim to automaticky dává rozhled a větší váhu i v oboru jiném.. Což ovšem neznamená že nemohou mít pravdu v jiných oborech či tématech kde byli trochu důslednější.

    'A ano, blbci většinou bývají mimo téměř ve všem' = 'Nemluvím o úplných diagnózách'
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SINHIRIELL:
    Tak nejdřív dlouze píšeš o své osobní zkušenosti, což by naznačovalo, že chápeš, že i já mluvím z osobní zkušenosti a pak napíšeš "generalizace jsou špatné, áno"? Generalizace by to byla, kdybych psal, že se to dá vztáhnout na všechny, což hned v první větě nepřipouštím.

    "propojování témat která ani nemusí být jakkoliv propojená je rétorická klička"

    To není žádná rétorická klička, to je prosté pozorování. Rétorická klička by to byla, kdybych někomu, kdo kritizuje Izrael, předhazoval jeho jiné názory a tím ho vylučoval z debaty. To ale nečiním. A ano, blbci většinou bývají mimo téměř ve všem. Mají prostě kognitivní i logické problémy a neumí pracovat s informacemi. To je nutně předurčuje k tomu, aby se ve většině témat mýlili.
    SINHIRIELL
    SINHIRIELL --- ---
    SINHIRIELL: Asi bych měl dodat že začínat jakoukoliv debatu 'Nejsem XY, ale...' mě taky vytáčí, ostatně jestli jsem XY je k posouzení druhých. Samozřejmě že si všichni myslíme že jsme dobří lidé, bez ohledu na to jestli skutečně jsme.
    SINHIRIELL
    SINHIRIELL --- ---
    PATISLAV: No jo, máme jinou prostě jinou zkušenost. Moje praví že demence je dost rovnoměrně roztroušená napříč politickým spektrem s nárustem procentuálního podílu směrem k oběma extrémním a mnohdy velmi nekritickým stranám spektra. ;-) Já ve svém okolí třeba žádnou korelaci obdivu k Rusku a kritiky politiky Izraele nemám, dokonce spíše naopak. Generalizace jsou špatné, áno? To je ostatně přesně o čem mluvím, propojování témat která ani nemusí být jakkoliv propojená je rétorická klička sloužící k oslabení druhé strany dialogu na úrovni 'když nemá pravdu v tomto, je to nevzdělanec ve všem a nemá váhu'. Světe div se, lidé mohou být mimo v jednom tématu a docela přesní v druhém. Nemluvím o úplných diagnózách.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SINHIRIELL: no, automaticky určitě ne, ale korelace mezi naprosto vymaštěnými dementy a názorem "nejsem antisemita, ale nelíbí se mi politika Izraele" je velmi vysoká. Ostatně, není náhodou, že ti samí lidé většinou nenávidí Ameriku, věří nejedné konspirační teorii, mají plnou hubu míru a přitom podporují Rusko. Nezřídka působí, jako by byli na drogách a mrknutí do bookmarks většinou hypotézu potvrzuje.

    Čirá empirie.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DOCKINEZ: a já jsem si naposledy dopřál chalvu, nebojkotuji.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DOCKINEZ: ukrajinci bojkotují Ruské zboží, probíhal bojkot v Indii ve vztahu k Britskému imperiu (Gandhi), dalo by se najít více příkladů
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam