• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERMAIDACo práve teď čtete? Nebo co jste nedávno zajímavého četli a doporučili byste ostatním?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    čtu Nezahrada (René Vaněk) a moc si to užívám, i když jsem možná nic šílenějšího nečetla.

    Četl to ještě někdo?

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VRATENKA: četla jsem Má sestra je sériový vrah (Oyinkan Braithwaite) a přes to, že mi to ze začátku přišlo jako nezásadní holčičí knížka, jsem ji nakonec ocenila. Nějaký vhled do jiného světa, kde holky mají nakonec stejné problémy jako my, tam byl.
    NALLE
    NALLE --- ---
    VRATENKA: Hodne me bavilo Hotline od Dimitri Nasrallah (kanadsky spisovatel libanonskeho puvodu)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    VRATENKA: Klasika, mozna uz znas - Chimamanda Adichie,, Chinua Achebe.
    HANELA
    HANELA --- ---
    VRATENKA: zkus se probrat tady

    Afrika - štítek | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/stitky/afrika-68
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Čtu teď tuhle útlou knížku. Ráda bych přečetla i něco dalšího od afrických autorů, nemáte tipy na něco zajímavýho? Primárně v češtině, ale tuším, že toho zas tolik nevychází.

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    NALLE
    NALLE --- ---
    NALLE: Je to stejne dobry jako The Trees a pozdeji je to fakt silena jizda plna absurdit a inteligentniho humoru. Moc doporucuju!
    AYNA
    AYNA --- ---
    Agatha Christie - Nemesis :-) uz docteno a nezklamalo, slecna Marplova a jeji zpusob rozklicovavani kriminalnich cinu, plno prekvapivych zvratu, legendarni!;-)
    Nemesis - Agatha Christie | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/slecna-marplova-nemesis-42940
    NALLE
    NALLE --- ---
    Neni to tak dobry jako The Trees, ale zklamany rozhodne nejsem. V podstate jde o prevypraveni Dobrodrustvi H. Finna, ale v Everettove typickem (nechci psat uplne “cernem”) humoru.

    NALLE
    NALLE --- ---
    MAR_TINA: Ja myslim, ze pro mamy idealni. Je to takovy vrely, ale nesklouzava to k patosu. Plus je to zasazeny do myho oblibenyho prostredi.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    NALLE: Pripomnelo mi to tematicky Damsky klub pulnocniho plavání. Nocni plavání je v Irsku in téma:-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NALLE: tu jsem koupila mámě, jsem zvědavá, co ona na to
    NALLE
    NALLE --- ---
    strasne prijemna kniha, i kdyz se odehrava behem covidu :) miluju irske autorky.

    NALLE
    NALLE --- ---
    NALLE: *kanadsky
    NALLE
    NALLE --- ---
    zatim to ma takovy Straw Dogs vibe, ale je to francouzsky a kratky a to mam rad

    NALLE
    NALLE --- ---
    Vyslo vcera, hned jsem to poslal do kindlu

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Moc fajn eseje o médiích, video artu, filmů v postkomunistické východní Evropě. Je to už starší knížka, ale stále baví.

    NALLE
    NALLE --- ---
    Strasne hezky napsana knizka o nelehkem zivote puvodnich americkych obyvatel.
    Zacina to hned po masakru v Sand Creek.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam