• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLETunel Blanka a jiné "tunely"
    Diskuze o naším státem "zajímavě" realizovaných projektech.

    rozbalit záhlaví
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DANYSEK: jj :-).

    Tady ještě citace:

    Stavět se Blanka začala v roce 2007 po více než dvanáctiletém pečlivém plánování. Otevřít se podle původních plánů měla koncem roku 2011. Největší zpoždění stavby způsobilo v roce 2013 prohlášení téměř dokončené Blanky „za černou stavbu“ a následné čekání na verdikt rozhodčího soudu. Ten v roce 2014 rozhodl, že smlouvy o stavbě tunelového komplexu jsou platné, a nařídil společnosti Metrostav dokončit Blanku do pěti měsíců, zatímco Praze nařídil stavební firmě zaplatit dlužnou částku.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    THE_MIRACLE: si predstav, ze bys tam dva roky jezdil a pak by se vydalo rozhodnuti o odstraneni stavby :D
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Mne dostalo jak pisi, ze tunel mel byt hotovy na podzim 2011 a k nejvetsimu zdrzeni doslo v roce 2013 kdy byl prohlasen za cernou stavbu. To je bomba hlaska.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Tunel měl podle původního záměru stát 17 miliard korun. Bělohlav ale míní, že je nemožné porovnávat toto číslo s konečnou cenou.

    "Když k tomu připočítáme DPH, které za dobu stavby dvakrát vyskočilo, tak ze sedmnácti miliard máte jedenadvacet. Když se k tomu přičte technologie, výkupy pozemků a inženýrská činnost, valorizace a podobné položky, je to 29 miliard, což už není od těch 37 zase až tak daleko," uvedl.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DANYSEK: no tak je přeci jasný, jaký kabely teď půl roku mění... ty k radarům... :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CAJT: myslim ze dalsi krok bude ze blanku zuzi na 1 pruh v ramci zklidnovani dopravy (viz trojsky most)
    CAJT
    CAJT --- ---
    DANYSEK: Čísla znám (už jsem se jednou identifikoval pro sanitku), ale zkratku jsem nepochopil :) dík!
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CAJT: sloup verejneho osvetleni :) Kazda lampa ma svy cislo.
    CAJT
    CAJT --- ---
    DANYSEK: Dík, ty stránky s radary jsem neznal. Moc to není psaný pro lidi, nějak jsem si neodvodil zkratku SVO!? Cože to může být?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CAJT: to jsou argumenty... :D Takze kvuli svatecnim a nahodnym ridicicum tam bude padesatka nekolik let? ;-) Aha, ja zapomel... obec potrebuje naplnit kasu a predpokladam, ze instalovane radary (107-113) budou 100% funkcni :D
    CAJT
    CAJT --- ---
    O den dříve. Praha chce tunel Blanka otevřít v sobotu 19. září | Doprava | Lidovky.cz
    http://byznys.lidovky.cz/...oprve-projedou-19-zari-1r3-/doprava.aspx?c=A150910_093033_ln-doprava_ele
    Na začátku pojedeme padesátkou. "Každý se musí naučit svoji trasu";) (ale proč ne, hlavně, že už, 19.9. v sobotu odpoledne)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DANYSEK: To je asi naka snaha zmast nepritele.
    Mmch "drzime slovo" metrostavu na letny je taky na pest..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Co ze nam to ten MetroStav teda postavil, kdyz ne tunel? :D

    Blanka není tunel, hlásá Metrostav z billboardů | Týden.cz
    http://www.tyden.cz/...iky/domaci/doprava/blanka-neni-tunel-hlasa-metrostav-z-billboardu_354845.html
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    E2E4: prej 20.... no uvidime :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CAJT: Ja mam jeste novejsi tomtom a v nem uz vystrizliveli a blanka tam neni.. Nebo je to dusledek mapshare aktuálizaci.

    A kdy ze ma byt blanka otevrena? Zari?
    CAJT
    CAJT --- ---
    Po updatu na TomTomu mě to nahání už do tunelů ze všech sil...
    Chudáci cizinci a nevědoucí, slepě následující...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    E2E4: no prave, diky nekterym hejhulum zadratovane v zasade nesouvisejici podminky - ktere budou papirove branit vydani kolaudacniho rozhodnuti. Akorad zas u Suchdola (a z druhe strany u Uhrinevse taky) ted vymysli, jak dostat ten okruh pryc - pote, co si levne a vyhodne nakoupili pozemky na sve domecky pobliz dlouhe roky planovaneho velkeho okruhu.
    Jinak i samotny okruh u Jesenice je uz patym rokem spokojene v predcasnem uzivani :) Jenom kolem toho neni takovy humbuk, no.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Zlady dul.

    Vlastník Opencard chce po Praze a dopravním podniku přes půl miliardy - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/...iku-stovky-milionu-pc8-/praha-zpravy.aspx?c=A150824_114330_praha-zpravy_bur
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DANYSEK: Nerozumim tomu do detailu, povrchne jsem zaznamenal, ze nejak v tom byla zadratovana i dalsi cast okruhu, takze to nejde zkolaudovat dokud nebude hotovy cely okruh..?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    E2E4: institut predcasneho uzivani stavby neni nic tak neobvyklyho, jen kolem Blanky se holt dela (i) v tomhle vetsi humbuk...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SAMOUT: Proste to zkusime..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam