• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLDHEREINTERNETOVÉ SEZNAMKY – tipy a triky
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    RENA_SULIROVA:
    INSEQUI:

    A beztak je to zase kilometrová debata, protože mi zřejmě závidíte, že jsem ženská a že i přes věk skoro 40 let mám ještě šanci na to mít toho mimíse a pak se válet.

    Before:



    After:



    ZÁVIDÍTE, TRAPÁCÍÍÍÍ!
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    INSEQUI:
    RENA_SULIROVA:

    Respektive, já mou neochotu mít druhý a třetí dítě rozhodně nepovažuju za žádnou formu neúspěšnosti.
    Práci mám pro jedny z nejúspěšnějších, na kterou je potřeba technická VŠ, praxe v oboru, perfektní angličtina, středně pokročila němčina a někdy využiju i základy francouzštiny. Krom kontroly kvality - obchůzky provozem a práce v laborce, mi chodí i reklamace z celýho světa, kde se občas ani neobtěžují to přeložit do AJ, píšou v NJ/FrJ a já to musím vyřizovat a na vše psát vyjádření v AJ.

    Ale pokud chci mít v budoucnu jedno dítě, tak za každý další chybějící dítě připravím rozpočet můj a mého vyvoleného, tedy rodiny, o rodičovský příspěvek (o mateřský neuvažuju, protože tu ženy, co maj tři děti v návaznosti na sebe, taky berou jen jednou a já bych ji při jednom dítěti taky brala jednou):

    ,,celková částka rodičovského příspěvku na jedno narozené dítě je 350 tisíc korun a tuto částku mohou rodiče čerpat až do 3 let věku dítěte"

    Je to tudíž cca 120 tis. na rok, to je 10 tis. měsíčně.

    No a tak se logicky ty peníze musí splašit nějak jinak v jiný formě, třeba ve formě příspěvku na bydlení a peněz z nájmu bytu po babičce z tátový strany.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    INSEQUI: Co je na tom neúspěšnýho?

    Ten plat toho týpka jsem nahodila jen teoreticky.

    Je to ostatně jeho věc, jestli si o příspěvek na bydlení zažádá nebo ne.

    Ale když ne, pak mu zbyde míň peněz na to probendění.

    Očekávala bych, že by místo toho se na žádání o ty peníze vykašlat, mohl třeba tomu dítěti založit nějaký spoření už v těch 3-10 letech věku a platit to z toho příspěvku na bydlení třeba.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Přejmenujte to tady na SVĚT NEÚSPĚŠNÝCH
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    KOUDY: No protože jsi psal o nájmu nad 20 tis., na kterej by mu nestačilo 30 % procent platu - pak vzniká nárok na příspěvek na bydlení.

    A pokud by ty papíry nechtěl vyplnit, musela bych ho donutit, protože bychom ty peníze na to dítě asi potřebovali.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    INSEQUI:
    RENA_SULIROVA:

    Taky jsem vůbec nepočítala jeho a svoje úspory, ze kterejch by se platily dovolený.
    Pak by to vyšlo na všechny běžný potřeby, tedy pokud dovolená je běžná potřeba.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    RENA_SULIROVA: proc by si bral nejakej prispevek na bydleni kdyz ma ruce, nohy a muze pracovat?
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    INSEQUI: Mně to přišlo jako docela reálnej výpočet.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    RENA_SULIROVA: Tak platil dvojnásobek?
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    INSEQUI: Kulíšek byl morče.

    Mám odchycenou andulku a ta neplatí nic.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    KOUDY: Ale měl bys, podívej tadyhle na Renála, té platil nájem a příspěvek na stravu i křeček Kulíšek.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    RENA_SULIROVA: Ty žiješ v kosmu!
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    KOUDY: Já mám 1+1 za 12 tis.

    Za každej další pokoj jsem počítala 3 tis. navíc, což je optimum.

    Ale pokud by to tak nebylo, tak pak by měl ten týpek nárok na příspěvek na bydlení, tedy my tři jako celá rodina, 3 posuzovaný osoby - to by bylo vaty.

    Takže nejdřív mateřská, pak rodičovský příspěvek nebo co to je a pak v 3-10 letech dítěte příspěvek na bydlení, pokud by to vyšlo po započítání peněz z pronájmu do příjmu.

    Každopádně myslím, že týpkovi by zbylo dost peněz na probendění.

    a já bych se mohla 10 let válet, tedy pachtit se s miminem a pak jezdit na kole a plavat až do aleluja.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ja platim za 3+kk 28k. Bydlim s kocourem a najem po nem nechci. Ani zpetne! 3+1 za 18 je utopie.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NAVARA:
    RENA_SULIROVA:

    Což jsem ale nepočítala to, že jelikož táta prodal byt po mamince mámy, tedy babičce z máminý strany, tak vlastně táta dluží byt.

    A jelikož už pronajímá byt po jeho mamince, babičce z jeho strany, tak jakmile bych měla dítě, tak bychom mu s mámou řekly ,,naval zpátky kvartýr" a byt po babičce z tátový strany bych pronajímala já, z čehož by bylo navíc 11000,- měsíčně třeba, z čeho bych vyžila já i dítě 3-7 letý, takže bych od týpka nechtěla krom ubytování 10 let nic, no a pak bych před důchodem zas nastoupila na 15 let do práce, protože tolik let cca musím ještě odpracovat pro nárok na důchod.
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NAVARA: Myslela jsem, aby se finančně postaral o to dítě.

    Já bych se o něj starala fyzicky.

    Když zbyde na moje jídlo a výdaje 6 tis. a na výdaje toho dítěte, tak ať si dělá se zbytkem prachů, co chce.

    Když mi tu psali, že muj plat kontrolorky kvality 40 tis. hrubýho měsíčně je směšnej plat, tak budeme s platem toho týpka tedy počítat alespoň 46 tis. měsíčně hrubýho, což je asi nevim 37 tis. čistýho.

    Po zaplacení výdajů na bydlení, kdyby neměl vlastní byt, tak 2 nebo spíš 3+1 za cca 18 tis. měsíčně, zbyde 19 tis.

    Mínus tedy 6000,- na mě a 5000,- na to dítě, protože to nepotřebuje tarif a zatím ani věci do školy, tomu týpkovi zbyde 8000,-

    Prožere tak 5000,- (tolik jen pokud by v práci neměl stravenky nebo dotovaný obědy).

    I kdybych počítala 600,- na tarif.

    Tak zbyde 2400,- - to znamená, že by se mnou mohl jít pařit dvakrát měsíčně na akci se vstupem 200 - 600 kč a tam probendit a prokalit 700,-, což by musel vypít minimálně deset piv, což bych ho v půlce asi stejně utla.
    Ušetřený peníz by šel na penzijko nebo tak.

    Takže vyžít se s tím dá dva až pět let v pohodě.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    OMNIHASH: co fizl, ale cloveka se zvyky z roku 1980 a uvazovanim z roku 1970, hledajici jistoty z roku 1960, bude chtit kazdej zajicek narozenej po roce 1990..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RENA_SULIROVA: Banka ti normálně vygeneruje potvrzení o odeslání platby.

    Pominu tedy, že jestli inženýrka v průmyslu potřebuje příspěvek na bydlení, tak o to podezřelejší a tím spíše to vypadá na ty exekuce…
    RENA_SULIROVA
    RENA_SULIROVA --- ---
    NAVARA: 60,- za odeslání.

    Ale já chci kvůli příspěvku na bydlení odevzdávat kopii útržků z pošty, příjde mi to takový nejlepší.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Napsat mi někdo na seznamce, že nemá tarif a účty chodí platit na poštu, tak mám strach, že na rande místo Renátky dorazí nějakej Fritzl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam