• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SNELA: krasne jste ....! a satek pecka barvy....slusi vam to! stale je aurora pohodlna? kolik ma Nelca kil?
    SNELA
    SNELA --- ---
    Bohuzel mi nejdou otočit, ale takhle se nosi 8mi mesicni Nelča. A aurora je boží ♡



    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JAZZ: kdyz uvazujes tak ten spodni lem, tu latku poradne zasoupnout pod prdelku...vytahnout smerem nahoru k tvemu brichu...tim ho podsadis...pak jak uz mas uvazano tak zatlacit do paticek tim ho taky podsadis...a lepsi ho obleknout do bodycka a puncochacu nebo teplaku, aby ho z dupacek netahly nohy....taky to kazi podsazeni...
    RYNA
    RYNA --- ---
    JAZZ: a nestačí mu tu látku roztáhnout od kolínka ke kolínku?

    já teď zkouším půjčené nosítko ergobaby od kamarádky a jsem zklamaná, jak je to oproti šátku nepohodlné! Možná ještě něco dělám špatně a musím to někde víc utahovat, ale zatím tu váhu dítěte pociťuju mnohem víc než při dobrém dotažení šátku. Rychlost nandavání je ale zase skvělá. A dítě se tváří spokojeně i v nosítku.
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    mám dotaz, když nosím siny v šátku na břiše v kříži s kapsou, přijde mi, že má občas moc blízko nožičky, nemá je tak roznožené a nemá podsazený zadeček, hlavně, když s sebou šije, mám strach, abych mu nepokazila páteř, začíná se mi zdát lepší nosítko, co myslíte, jak moc vadí, že nemá nohy úplně od sebe..díky
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KLEVKA: ja myslela spis to, ze to ma tri prdele nastavovani, aby to bylo super nastavitelne pro vsechny a pak mi to uz vubec pohodlne neprislo no... mam tulu za trojku, to mi prislo fer, sehnat se da... scaldino tu ale nekdo tusim ma (jen nevim, jak dlouho trva doruceni)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    15 + (kil) hehe, prave me pobavila predstava 15 + let dite v nositku (((((((+:
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    to jo ale tula stoji 4 tisice a maggion 2 tisice. A na dite 15 + je prave to hyper polstrovani ramennich popruhu a bederniho pasu super.
    No, ale jako vsechno, kazdemu sedi neco jineho a nejlepsi ze vseho je ozkouset si to realne na sobe...
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    ORIKA: ja nakonec zainvestovala do tuly (toddler) a nelituju, ona manduca sice ma tu nosnost, ale je zoufale mala a to nejen pro dite, ale tim padem i pro tvoje zada...
    ty cesky nejsou spatny, ale chce to se domluvit na vetsi velikosti bez vyfikundaci, co ma maggion je zbytecne hyper...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Mozeček (cerebellum) má významnou funkci při regulaci svalového napětí a udržování rovnováhy, koordinaci úmyslných pohybů, sbírá vzruchy z receptorů a motorické oblasti mozkové kůry a koordinuje je. Při poškození se objevuje nekoordinovanost pohybů, přehnané a neodměřené pohyby, problémy s mluvením atd. (podobné projevům intoxikace alkoholem, která také ochromuje mozeček).
    Vědci zjistili pokusy na opicích, že mozeček je ta struktura mozku, u které dochází k závažnému poškození, pokud o mládě nepečuje matka. Mládě totiž není nošeno na jejím těle a nezažívá stimulaci vestibulárního (rovnovážného) ústrojí. Poškození mozečku je pak trvalé a nezvratné a projevuje se u opiček kývavými pohyby dopředu a dozadu. U lidí je tomu podobně. U ležících dětí také pozorujeme škubavé otáčení hlavou zleva doprava, často těsně před usnutím. Toto chování je motivováno snahou dopřát si vestibulární stimulaci, které se dítěti nedostává. Nejzávažnější poškození lze pozorovat u dětí vychovávaných v instituci, kde leží v postýlkách a dostávají naprosté minimum kontaktní péče, nikdo je nenosí, nejsou součástí života své matky nebo jiné mateřské osoby.
    Dnešní děti ale i v mateřské péči zažívají málo vestibulární stimulace. Hodně leží a jsou odkázány pouze na pohyb, kterého jsou schopny ony samy. Dítě však potřebuje houpání jako při chůzi, tudíž nejen po směru pohybu, ale i nahoru a dolů. Mozek dítěte potřebuje komplexní vestibulární stimulaci. Počítá s tím, že jeho poloha se bude neustále měnit a vestibulární ústrojí bude provokováno v té míře, v jaké se hýbe dospělý člověk - pečující matka.
    Mozek dítěte potřebuje k zdravému vývoji nošení.
    kopírováno z FB - z břicha na břicho

    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KLEVKA: super, děkuju moc, já to nebyla schopná nikde najít a pořád jsme měla nějak zafixováno, že je jen do 15kg
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ORIKA: co jsem vyguglila tak manduca udava ze unese 20 kil...a myslim ze bude jeste i nejaka rezerva....
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KLEVKA: díky moc :)
    mě manduca vyhovuje po všech stránkách, naprosto dokonale se mi díky ní spravila záda a po vyzkoušení ostatních nosítek jsem už před lety došla k závěru, že je to pro mě nejpohodlnější nosítko, jen se právě bojím, aby unesla i váhu 15+
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    muzes zkusit nositko bluebear, skaldino....obe nosidla sijou ty zeny na zakazku jak se ti bude libit, a siji i tyhle velke verze....
    BlueBear | Ergonomická ručně šitá nosítka pro děti
    http://www.bluebear.cz
    Skaldino
    http://www.skaldino.cz
    manduca to asi unese ale ty ramenni popruhy nejsou nic moc vystuzene na tu vahu, asi to nebude tak pohodlne.... a sije i magda z magionu, mam od ni toddler verzi nositka, je robustni a pohodlne...
    - Maggion
    http://www.maggion.cz
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    Zdravim, nemate nahodou doporuceni na nositko pro dite 3+?
    Starsiho jsem nosila obcas v manduce jeste ve 3,5 a bylo to v pohode, mladsi bude mit 3 v lete, ale je tezsi nez byl jeho bratr, tak si nejsem jista, ze by to manduka dala..
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PETPET: hehe vypada to ze jo, vidis to sem si nevsimla...zasekla jsem se na tom provedeni ....jaj....
    PETPET
    PETPET --- ---
    KLEVKA: tyjo tak to je fakt velkej ulet! Oni s tim miminem takhle brusli?? :-))
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    tak toto je ulet ((((((((((((((+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    KYO: tak u nas to vypada ze se to lepsi a ted to zase nedela..sem zvedava jak se to bude dal vyvijet
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam