• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    TRAMIN: Dekuju :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SAAYURI: brana k detem?
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    Muzu se zeptat jak jste na tom se zkusenostmi s nositky Tula a Manduca?
    Rada bych vybrala bud to nebo to, u Tuly vede design, ale nevim, jak je to s realnym nosenim.
    Chteli bychom ho pouzivat s muzem oba, pokud by to slo, chci v nem kojit a potrebuju ho dotahnout na mych 158 cm a drobnejsi postavu.
    Pak me jeste eventuelne napada jestli neni kamenny obchod, kam bych si to mohla zajit zkusit. Nemam v tomjle bohuzel zadny prehled :)
    IFKA
    IFKA --- ---
    poohlížím se po nějakém šátku, zatím nosíme ve vypůjčeném. ráda bych šátek s příměsí merina a vhodný pro menší dítě, teď máme měsíční. nemusí být nutně na celé nosící období, spíš preferuju aktuální pohodlnost s tím, že pak ho pošleme dál. vážeme buď kříž s kapsou dovnitř nebo ven.
    jak najít značku, která je vyrábí? zatím nacházím všechny možné příměsi, ale merino se mi nějak vyhýbá :) jestli máte nějaký tip, tak uvítám.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    dneska mrne zvladlo hodinove cviceni v satku. chudina zpocena,ale prospala to skoro do konce.a pry vazu spravne.jsem rada,ze mi to nekdo zkouknul osobne
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    FRENNET: pouzivam vzdycky. vesmes fleecovou obcas celuloza.ale ona to nejak vi. i kdyz taky jak kdy.kdyz je zaujata něčím, tak to neni tak rychle
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ORTWORKA: KOTENCE: hele, tak malinky doye, bych bez pokryvky hlavy ven nebrala. Na novorozeneckym mne primar celkem dost za to sjel. Diteti nesmi svitit slunko na hlavu, nebot muze dostat horecky, ci se prehrat.
    TRAMIN: a co separacka? Nepomuze aspon na chvilku?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    TRAMIN: Mým dětem je to fuk. Plína může být mokrá až za uši.....
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TRAMIN: vyndavam, kdyz se zacne vrtet a dam vycurat. Nebo nevyndam, necham pocurat a hledam misto na prebaleni, coz je kdekoliv, kam se da polozit dite na satek, pripadne to uz zvladnu i na kline ;-)
    A cim starsi dite, tim schopnejsi vydrzet na curani dyl. V satku vetsina deti nechce curat a vrti se.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    spis jak resite přebalování? mrne nenávidí pokrou plenu.ona to vi,ze se pocurala a chce okamzite sjednat napravu a docela se u toho vzteka. coz v kocarku je pohoda.zastavim,prehodim latkovku za suchou a jedu dal. to vam ty děti vydrží nebo hledate rychle nejaky prostor? navic začne predvadet něco jako kdyz ja mam zachvat klaustrofobie, snazi se vyndat z toho satku
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    KOTENCE: jo tak bez plíny to ještě nedám :o)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ORTWORKA: klidne jen plinu (nebo bez, jestli si troufas :-)) nebo treba bavlneny body, aby salo pot. A nezapomen mu namazat nohy a vrsek hlavy proti slunicku.
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    prosím o radu ohledně oblečení dítěte do šátku. vůbec nevím, jak v těhle vedrech obléct 3,5 týdenního novorozence.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Pro ty, co nesledují pravidelně dění na FB skupině, je vyhlášeno další testování, již jsou k výběru šátky a nosítka, zítra bude v podvečer spuštěno přihlašování.
    Tady je seznam šátků a nosítek:

    Ring Sling AYU Baby ESTRELLITA od esencespojeni.cz
    Nosítko Boba Soho od isatky.cz
    Nosítko BOBA Kangaroo
    Didymos Indio rubín-mandarinka vel 6 od Didymos.cz
    Mum's Era Nordik vel 6 od kontaktnisvet.cz
    Yaro Natural Violet Repreve vel 6 - výhra pro skupinu od Yaro Slings Station
    Daiesu Sunset Emerald vel 6 výhra pro skupinu
    Vatanai Taranaki Labyrinth vel 4 od vatanai.cz
    Moisha Zephyr Ocean vel.6 soft triweave, 43 % egyptská bavlna, 36 % Repreve®, 21 % Giza bavlna - od Moisha.cz
    PETPET
    PETPET --- ---
    Tak po zvazovani a premysleni a vyzkouseni opevovaneho Kibi, jsem si objednala nositko Kokon a jsem maximalne spokojena! Ma vetrani v casti kde ma dite zada, ploche, ale mekke popruhy, nastaveni vysky prsaku (kibi me po zapnuti skrtilo) a je uzasne pohodlne! Pomer cena/vykon uplne uzasna!
    Moc jsem ted nenosila, protoze syn zacal chodit a nechtelo se mi satek porad vazat a rozvazovat, doufam, ze s kokonem zase zacnu vic nosit :-)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SANCHA: kdyz moje mimino neumi sedet. Spadne z satku do boruvci a zere tam listi :-(
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    SANCHA: jojo, praktikovala jsem analogicky při sběru rybízu: červený outfit a jde se :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    KOTENCE: Sbirani boruvek s dítětem na zadech mibtaky nejde. DH se neosvedcil, byla mi doporucena smycka na zada. Ale ani s tim nic moc. Jo, pry jsou na to vhodne uvazy, co pouzivaji africke zeny, ale na to uz nejak nemám kapacitu...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    TRAMIN: peklo na zemi... :(
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TRAMIN: coze!? Hruza, helmu asi neresil vubec...

    Ja se konecne naucila kojit v satku, tak mam radost. S vetsim miminem uz mi to prijde v pohode, jak drzi hlavu. Ale na zadech porad nic moc, doufala jsem, ze tak budu sbirat boruvky, ale asi se ji nelibi, jak se hrbim.
    Kam se davaj ruce u DH, kdyz jde jeden cip nahoru, ale druhej spodem?
    MISERY
    MISERY --- ---
    TRAMIN: To snad ne! :-O
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam