• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    VERONIKAEMA: dneska jsem ho videla naživo na srazu, osahala jsem si ho a je uzasny!
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Ještě jedna "recenze" - testovali jsme nosítko Tikki Měchulka meziverze 1-2 roky:
    Nosítko bylo velmi příjemné, navíc v barvách, které by ocenil i manžel :) Vzhledem k probíhající nemoci a rozladěnosti jsme navázali jen na chvilku, nicméně vše sedlo, nic netáhlo ani neřezalo. T. má +/- 10 kg a je spíše delší a drobnější, takže se v pohodě vešel. Bála bych se spíše do budoucna, jak poroste, tak už by pro nás bylo nosítko malé.

    JANISKA
    JANISKA --- ---
    PISISKVOR: Jop, i ty existujou. Druhou jsem teda navštívila v rodičovskym centru, kde působí, už jsem byla ostřílená :) Možná je běžnější termit prostě lektorka nošení a "šátková poradkyně" se mi vloudilo do slovníku přes "látkovou poradkyni" :)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    JANISKA: satkova poradkyne? O.O
    Je to neco jako LP, takze po porodu prijde ke mne domu a nauci...?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KYO: Existujou šátkový poradkyně, který přísahaj na kolíbku a budou nadávat na vertikální úvazy, že jsou nevhodný. A existujou ty, který naopak budou nadávat na kolíbku a naopak ti doporučej vertikál. Do jistý míry jde prý o otázku osobní preference, ale každopádně prý není kolíbka úplně ok, pokud dítě má reflux nebo v nepořádku kyčle (teď vycházím z toho, co říkaly mně moje dvě lektorky nezávisle na sobě v dvouletym odstupu a co jsem vyčetla v jednom srovnávacim článku).
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KYO: Já teda nevím, ale mně kolíbka přijde celkově jako nevhodná. Nicméně, obecně malé děti které nedrží hlavu by měly být co nejméně ve vertikální poloze. Nošení v kvalitním úvazu je výjimka, pokud má trvale zajištěnou hlavičku a pokud tato není obří, aby přetěžovala páteř i v úvazu. Obecně lékaři vertikální polohu a tím pádem i nošení spíše velmi nedoporučují. Není to tento případ?

    Osobně bych asi šla cestou instinktu, a ten by mi velel nosit dítko v šátku v klasickém ksk a dávat pozor aby mělo stále volnou pusinku. Určitě totiž lépe uhlídám případné vrácené mléko atd, když budu mít dítě na sobě, a ne někde položené. A kolíbka bude nepohodlná vám oběma...
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    KYO: já si to pamatuju z kurzu, jde o to, že když ublinkne v kolíbce nemá to kam odtéct, ve vertikálním to "steče" mezi vás a miminko je v pohodě. Mě osobně se kolíbka jako úvaz moc nelíbí, připadá mi, že je tam příliš možností kde udělat chybu, ale to je jen můj pocit.
    KYO
    KYO --- ---
    MAAJAA: pripadam si, jak blbec. Dnes mi doktorka rekla, ze svisle je to nevhodne.... ze lepsi je kolibka. Na internetech taky najdu, to co pises. Clovek fakt nevi.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    KYO: co vím tak pro děti s refluxem je nošení v kolíbce nevhodné - riziko vdechnutí ...
    KYO
    KYO --- ---
    Baby vak Haipa-daipa Bio | Latkovky.cz
    http://www.latkovky.cz/noseni-deti/baby-vak-haipa-daipa-bio

    Ma nekdo zkusenosti s baby vakem?
    Je to vhodne uplne pro novorozence?
    Je to ergo?
    Jde mi jen o kolibku... dite ma reflux a nechci ho zatim nosit do krize kvuli jizve po cisari, tak me napadla kolibka, ale ze satku ji neuvazu. Na cviceni mela jedna holka takovy podobny baby vak? Da se to nekde pujcit treba na mesic? Nebo neco doporucte...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KAREN: To je takzvaný šátek "vyprodáno během 7 minut" :-)
    Dekka Elementy Nikos. S tencelem, vazba a gramáž na slony.
    KAREN
    KAREN --- ---
    VERONIKAEMA: pekny .) a co za satek to teda je, prosim? vazba, slozeni...
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    AOTEAROA: díky za tip mrknu na ně =)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MAAJAA: to slyším prvně.

    každopádně já MOC doporučuju eshop http://satkyanositka.cz/ - jsou tam moc milí lidé a když tam něco seženete, často je to trochu levnější než jinde. nakupovala jsem tam 2x a velká spokojenost.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    KLEVKA: oficiální eshop má drahé poštovné
    ještě jsem dnes našla eshop babooca.cz - nemáte s nimi někdo zkušenost?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KAI: dekuju
    KAI
    KAI --- ---
    POZITRON: krasni jste!
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERONIKAEMA: uzasne fotky...fotografka zrejme profik, protoze zadne peripetie ani nepohody z fotek nekoukaji (+:
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MAAJAA: oba eshopy co pises jsou ok... ja osobne jsem objednavala posledne satkomanii a vse ok i s vracenim penez....
    nebo me napada primo u fidely ale jsou zahranicni... https://fidella.org/en/baby-wrap-portal
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    VERONIKAEMA: Krásné, ani se nechce věřit, že to bylo "šílené focení" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam