• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    GUDRUN: on len přidává spíš na nosnosti než že by ubral na objemu, to umí hlavně hedváb :-) ale len za to i tak stojí
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SKLIBA: Storch je stoprocentní bavlna, Oscha bavlna/len. jsem si myslela, že s tím lnem bude skladný. pravda je, že na léto na poponaseni bude dobry.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    GUDRUN: jaké je složení? vlastně úplně nevím, jak si u rs představit hranici mezi skladností a neskladností, mám (teď už) právě jeden :-D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    VAMPY: dydiclick si vybral Jirka :-) já si nějaký prezkovy asi pořídím, až panecek začne chodit, ale nejspíš klofnu hotový... uvidím, jaký přijdou prémie :-)
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GUDRUN: Jeste ho muzes to nositko nechat usit “pro muze” takhle presne my NUTNE potrebujeme druhy nositko a jeste jeden satek :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    VAMPY: budeme mít dydiclick, takže to nevyjde.

    SKLIBA: jj, taky si říkám. Ale mám právě RS Storchenwiege Leo Black and white a myslela jsem, že tohle bude o dost skladnější a překvapivě není....
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GUDRUN: A nebo ho strihni na nositko...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    GUDRUN: vymyslet příležitost, na kterou nebude zbytečně hezkej? Hele s rostoucím mrnětem bude dost příležitostí, kdy se ti bude hodit mít rsko při ruce složené v tašce/kabelce zatímco si mládě bude užívat chůze po dvou. Než se unaví. Na tvém místě bych se ho nezbavovala, za pár měsíců by sis mohla říkat, že to byla chyba
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak mi přišel RS Oscha Okinami Eventide a já vážně vím, že dva RS nepotřebuju, tak ještě premyslim, jak se k tomu postavím, protože mi tenhle k plotně přijde fakt zbytečně hezkej...

    KAREN
    KAREN --- ---
    BODY_SUIT: to jedině netahat batoh, ale nějaký jiný zavazadlo na boku nebo v předu a prostě mít děcko vzadu, v oblečení přes bundu...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    GUDRUN: já na ně taky narazila náhodou a jsem za ni ráda :-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SKLIBA: Baie jsem moc nevnímala a teda dělají krasavce!
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    právě jsem zjistila, že šátky od baie chodí v hezkých látkových taškách :-) a jako překvápko, neřádi mi utajili trackovací číslo i fakt, že už to poslali :-D
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    (jo a zapomněla jsem ve výčtu zohlednit dvě nosítka, která jsem poslala do světa, šitá, z fleru, jedno rostoucí ergo, které bylo celkem fajn krom toho, že se rozpadl zip, kterým se zkracovalo, jedno meitaiko, které jsem zjistila, že prostě nesnesu, protože do pěti minut dostávám křeče do šíje)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    Jeden šátek, tyjo už to vidím :-) Po zkušenosti se synem, který si tak do půl roku věku co chvíli ublinknul, nelze nemít alespoň dva. A když to poporoste a chce se pohybovat spíš po svých (většinou) dvou, tak to přeci chce něco skladnějšího na chvíle, kdy je to omrzí, takže pro někoho skladný batoháček, pro někoho nosítko, já si vysnila rs, ten budu na tom příštím mrněti testovat :-P (opět z praktických důvodů ideál mít pokryté prací výpadky). No a když člověk doma už má řekněme dva šátky a do dalšího mimina nabere objem (ale partner nosí, chce nosit a ty stávající mu vyhovují), tak se holt přikoupí další tak dva. Když je člověk minimalista. A když je zaláskovaný sběratel, který těm krásným látkám propadl, tak je ztracený.
    A tak to dopadá třeba tak jako u mne - nosítko pognae, netuším, jak se jmenoval typ, historické, ale v té době dělali ještě ergo, praním vyšisované z námořnické modré do modrákova, lennylamb eclipse ve fialovočerné, didymos indio antracit půlkonopné (nakonec bude ušetřeno barvení, protože muži se prostě takhle líbí, tak tedy nechť), vše po prvních dvou dětech, pro třetí pořízený důkladně zanošený baie trowen jasper se lnem (muž prohlásil, že prý "můj", ani vybalit mě ho nenechal), minulý týden dorazilo to herbarium od lennylamb a na cestě je opět z baie trowen myrtille s merinem a rs dragon scales saphira. A jelikož ještě nějaká doba zbývá, kdo ví, co se může ještě objevit :-P (jo a kočárek mám a jeho využívání se nebráním). Z ruky jsem krom levných elasťáků, co jsem měla na první dvě děti jako na novorozence, pustila jediný tkaný šátek prostě proto, že se mi nějak znelíbil a hlavně - v reálu nevypadal ani trochu jako na obrázku, mám podezření, že ho první majitelka nechala v pračce vyždímat na vyšší otáčky a tu vazbu prostě zmršila (didymos orient). Btw. těch elastických šátků trochu lituju, sice tady nejsou moc populární, ale na novorozence byly k nezaplacení, investice malá a že byl šátek minimálně jednou týdně poblutý v pračce mi žíly netrhalo. Jsem trochu zvědavá, jak si poradím s novošem ve tkaném šátku, to bude moje premiéra. Akorát jestli to bude zase takový dvouapůlkilový červík, jako první dva potomci, stejně nakonec budu shánět elasťáka na začátek.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Kde zkusit prodat tehotenskou vsadku Shara? Nejakej tip/navrh?
    BODY_SUIT
    BODY_SUIT --- ---
    CAMELLA: Aloe má dlouhý ramenní popruhy a nemůžu v ní nosit na zádech. Máme doma, nosí v něm muž. Na Skaldino jsem myslela, juknu na nej jeste.

    AOTEAROA: už mi to není vůbec pohodlný. vzhledem k tomu, že teď nosím casto něco ssebou, musím mít batoh, takže dítě ve předu :-/ častěji teď beru kočár, ale třeba když chci jít se psema ven, hodilo by se mi brát nosítko a to potřebuju nést třeba i dvě hodiny. Přes bundu je to nepohodlný, ale pod bundou to zas nelze, protože mlade uz dost chodí.. No prostě nevím, jestli to má ŕešení, něco si půjčim a uvidím. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BODY_SUIT: co už moc nedáváš? Jakto? To je asi tím jak jsi malá :-( Bartoloměj má pořád 12 kg a na nošení v nosítku na zádech pohoda, ale taky to vydržím tak hodinu a pak už se mi nechce. Já ho teda navíc skoro nenosím, jen na výlety a to je teď málokdy. Mám nosítko LennyUp. Kdybys ho chtěla někdy zkusit, můžeš. Je to rostoucí do těch tak 12 kg a výšky 2letého dítěte, pokud má mít ruce uvnitř.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BODY_SUIT: mrkni na skaldino a aloe
    BODY_SUIT
    BODY_SUIT --- ---
    máte některá zkušenost s nosítkem BeLenka? na dítě cca 12kg? Nebo v ćem se vám drobnějsím pohodlně nosí těžší děti? mám Andalu, pravda upravenou na míru, a už to moc nedávám.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TER8K: mam 11m, taky jsem si doted netroufla =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam