• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    CAMELLA: s tema nohama trosku prehanim :) ale moje ochota nosit rapidne klesa okolo tech 12 kg. Ale souhlasim, urcite je to i nositkem
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: (říkám tedy zatím s necelých 9m a ani ne 8kg :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PROMETHEA: to je jen věc zvyku a nastavení nosítka/šátku, i dlouhé nohy pak nejsou tak dlouhé :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Kde berete vsichni ty 12-ti kilove deti? :)) to mela moje dcera v roce a to uz pro me bylo hranicni na noseni...tyjo, ve 2a pul mela minimalne 14kg a tak dlouhy nohy, ze by se mi pletly pri chuzi mezi myma :DD
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    LENZIE: spocitala si nekdy, kolik uz jsi toho testovala? :D
    IFKA
    IFKA --- ---
    GUDRUN: jo, došlo mi, jak to asi bude :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Joo rostoucí andala vydrží fakt dlouho. Já ji ale měla z tlustého šátku a byla na mě celkově nějak až moc velká. To LennyUp co mám teď sbalím do hromádky poloviční velikosti. Akorát už je nošenci co měří 86 cm, má 12 kg a nosí vel 92, zkrátka malé, krátká zádová část. Zas si ale dělám naděje, že v něm velmi pohodlně budu nosit další dítě od třeba 5 kg.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KLEVKA: Tohle je klasická verze (uváděná jako rostoucí) pro děti od 4 měsíců do 3 let.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LENZIE: mam andalku a jsem spokojena...testujete normalni klasickou verzi , nebo je to nejaka toddler?
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Tak jsme zase testovali... :)
    Andala - rostoucí

    Značku Andala známe, v minulosti už jsme zkoušeli jiný typ nosítka této značky. Stejně jako v minulosti i tato Andala měla měkký bederák, který mi velmi vyhovuje. Příjemné byly i ramenní popruhy, ale trochu jsem bojovala s jejich dotažením (nakonec jsem musela poprosit o pomoc, jinak bych asi nedotáhla). Mezi nožičkami nosítko krásně sedělo, zádovka byla dostatečně dlouhá. Nosítko je vyrobeno z velmi příjemného šátku, byť osobně bych asi sáhla po jiné barvě, než je růžová. Za mě ale rozhodně adept na pořízení domů. Nošenec: 2,5 roku, vel. 86/92, váha necelých 12 kg.

    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IFKA: s Vatanai? jeee :-) já jsem ta s babičkou, ale to už asi vyplynulo :-)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Tak mu storch jeste je ;)
    CORA_NEILLE
    CORA_NEILLE --- ---
    GLOBALISTA: já ho zatím moc aktivně nenosím, abych se přiznala. Jak je drahý, tak se bojím zipů :o)) Je trochu klouzavý (KSK mi v něm moc nejde), tenký, ale měkký. Všechny ostatní úvazy supr, včetně vázání na záda. Myslím, že v létě bude boží - nepotíme se v něm. Co mě trochu mrzí, z rubu není tak hezký jako po líci, který je vidět na promo fotkách. Ale ty barvy prostě! Na každém světle je jiný a krásně měňavý.
    Můj prcek má 9 kg.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    CORA_NEILLE: A? Jaký je? Jak těžké dítko nosíš? Povídej, přeháněj :)
    CORA_NEILLE
    CORA_NEILLE --- ---
    GLOBALISTA: ten mam v sestce :)
    IFKA
    IFKA --- ---
    GUDRUN: aha, tak to jsme se potkaly :) zdraví ta s modrým šátkem :)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    GUDRUN: Je, tak to mi nak uniklo a potrebovala bych na zada uz moct edu davat. Vubec mi to nejde :/
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Mokosh thistle emerald
    https://m.facebook.com/Mokoshwrap/posts/1914521615268228
    Ten vzor jsem vždycky milovala a vůbec je ten šátek láska na první pohled. A teď mají na skladě čtyřku. Jsem zvědavá. Nejsem zvyklá na tenký šátek a nikdy v životě jsem neměla tu čest s jinou příměsí, než je merino (už přes rok nosím ve vatanai svoalver). Bylo to velmi impulsivní rozhodnutí, ale o to spíš tomu věřím :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: *mě naučit
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CAMELLA: u Katy, malá akce pro 5 matek. batoh a double hammock. dítě přežilo, ale musíme hodně trénovat
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: kde jsi byla? Musím už taky konečně zajít někam, pokusy kamarádek měnit naučit nějak selhavaji
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GLOBALISTA: jaký? Pochlub se :). Já stále dělám výběrové řízení na nosítko a zatím tedy vyhrává Lenka 4ever :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam