• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    GILRAEN:
    AOTEAROA:
    IKARIE:
    TERUSEZBUSE:
    Ráda bych dodatečně moc poděkovala za tipy na pohodlné nosítko s křížením. Nakonec jsem zvolila BeLenka -Lenka4ever. Tuhle značku jsem zpočátku bohužel úplně vyignorovala. Měla jsem zafixované jen divočejší vzory, mandaly, nic pro mě, kdo se chce v davu spíš schovat:) jo a možná ten název brandu a produktů...:)
    Tentokrát jsem testovala týden prostřednictvím eshopu vhadru.cz. Rychlost dodání a servis na jedničku. Doporučuju. Nosítko je opravdu extra pohodlné! Široké, měkké popruhy do kříže, překvapivě jednoduché a rychlé nasazení (stejně tak “vysypání” spícího potomka). Jako bonus kapsička na bederáku na klíče, když jdu ven bez kapes v legínách. Maličkost, ale pamatuju si, jak jsem kvůli tomu nosila v lete do parku batuzek.
    Už ho mám přes měsíc, miluju ho (nečekala jsem, že to po překročení váhy miminka 8 kgněkdy řeknu) a doporučuji dál, hlavně pro lidi, kteří trpějí na krční páteř, migrény... Fidella Fusion 2.0 Toddler oproti tomu pro mě osobně propadák. Zkoušejte, testujte, vyplatí se to!:)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    EZKATER: ja ze storchu presla na lenka 4ever s krizenim a je bozi, jen to chce vyzkouset. taky sem chtela minimalisticky design (delaj i jednobarevne), mam nakonec sedy folk a je krasny. jen jsem prase a ta svetla je takova .. nachylnejsi :)
    no ale chce to vyzkouset, ma hodne mekky bederak.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    EZKATER: někdy může být nosítko pohodlné i bez křížení, jen ti prostě bude sedět jiné.
    Já miluju svoje rostoucí LennyUp od Lennylamb, je z šátku, dá se křížit. Vlastně jsem to ale ani nepoužívala a zapínala si to normálně, i když měl syn 11 kg, ale nenosila jsem dlouho v kuse.
    GILRAEN
    GILRAEN --- ---
    EZKATER: mám fidellu a IMHO jde křížit: ramenní pásy - u nosítka Fidella Fusion Toddler V 2.0 si  můžete zvolit, na jakém místě budou ramenní pásy k nosítku připnuté. U malých miminek, které ještě samy nesedí a kde je žádané větší zakulacení zad, se ramenní popruhy zapnou do spony až dole u bederního pásu. U dětí, které už samy sedí, se pak zapínají klasicky do boků nosítka. Nosítko Fusion umožňuje i křížení popruhů, lze tedy použít pro přední nošení ve stylu „batoh“ či překřížit popruhy na zádech. Starší děti lze nosit i na zádech. U nosítkla lze nastavit délku polstrované části ramenních popruhů. Proti jiným ergonomickým nosítkům jsou popruhy méně polstrované, jakoby placatější a měkčí. Ramenní popruhy jsou nastavitelné v rozmezí 32 – 90 cm.
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Prosim o tip na nositko, u ktereho se daji na zadech krizit popruhy. Dceru jsem od narozeni do ted nosila ve Storchu, ktery mi moc vyhovoval, ale s jejimi 7 kg uz to neni 100% pohodli (uz to chce vypolstrovane ramenni popruhy). Ted tyden zkousim Fidella Fusion 2.0 a zjistila jsem, ze pri absenci krize na zadech, me zada dost boli. Minimalistictejsi design vitan:) diky moc predem!
    IFKA
    IFKA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: mame nějaký svršek a vše ok. Jen teda MM mi přijde výrazně teplejší
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: mám několik kusů a rozhodně si koupím dalsi
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj, chtěla jsem se zeptat a snad nebudu úplně OT, ale značka JOHA vlněné věci. Jakou máte zkušenost prosím? Přemýšlím nad koupí svetru, zajímá mě, jak je ta vlna kvalitní ve smyslu, zda se hodně žmolkuje, jakou má výdrž, jak je tenká etc.? Já kupovala v půl roce malého rostoucí manymonths svetřík, nosí ho doted (2,5 roku) a vypadá skoro stejně jako na začátku fakt super. Dělám průzkum, protože budeme potřebovat další - větší. díky
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Ac nerada, budu se zbavovat satku, velikost 4 a 5:
    Didimos, paw-burgundy, 100% bavlna. Na jednom konci je flicek, jinak super stav, nezatrhane nitky, nic. Dala jsem 2900,-
    Natibaby, Story, bavlna+len, v bezvadnem stavu, temer nepozivany, ale poctive jsem z neho pletla vanocku a tak je meksi, nez z vyroby. Puvodni cena byla 2930,-
    Nemate predstavu kolik bych za ne mohla utrzit?
    Pak jeste tu mam Ergobaby original v piskove barve s odrenym popruhem (moje chyba, popruh se drel o chodnik, jak bylo blbe polozene v kosi kocaru). Jsrm si to pozde vsimla a dira byla na svete. Druha vec je, ze se mi utrhla ta etiketa ci co to je na bederaku. No je to original. Dala jsem za nej 1300,- poslala bych ho za 650,- dejme tomu. Je to moc?
    Jak jsem to prestala sledovat, tak se v tom uz prd vyznam.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    PETPET: oboje jsou bozi!!! dik! pro mimino do nositka hledam neco tenciho, ale tyto si ukladam pro starsi, pac obzvlast to s tim zipem, to je top (mame jedny noname dovezeny ze zahranici, ale ani zdaleka nejsou tak dlouhy, super!)
    KLAIR: pravda. provedla jsem, a shodou okolnosti maji par zbylych skladem, takze uz jedou za mnou.

    jinak jedna se o tyto https://www.crawler-shop.cz/merino-2vrstve-palcaky-oboustranne-vel-uni-ean5603_1.php, a jsou skutecne perfektni. skoda, ze dodaci lhutu maji v sezone 4 tydny, coz je celkem peklo, ale jeste maji 3 pary skladem.
    starsi je nosi treti sezonu (od podzimu do jara) a porad jsou super, uz sice na nejpouzivanejsich mistech zacinaji byt dirky, ale tak neco se s tim nalozila po 4 po chodniku i schodech, kdyz mela okolo roku, takze furt dobry. na noseni nebo na kocarkovy dite jsou fakt bozi.
    PETPET
    PETPET --- ---
    Chlapecké rukavice REIMA NOUTO - Helia Sport
    https://www.heliasport.cz/chlapecke-rukavice-reima-nouto-3-black
    Reima nouto
    PETPET
    PETPET --- ---
    DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ PALČÁKY 500 RŮŽOVÉ WEDZE - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/detske-lyzarske-palcaky-500--id_8505505.html#v2419760

    DĚTSKÉ PALČÁKY WARM PRO NEJMENŠÍ RŮŽOVÉ WEDZE - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/palcaky-warm-pro-nejmensi--id_8543174.html
    PETPET
    PETPET --- ---
    PISISKVOR: zkus reimy nebo levnejsi varianta z decathlonu. Oboje splnuji tvoje pozadavky, doporucuje 9 z 10 rodicu deti v lesni skolce :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    PISISKVOR: zkusila bych se ozvat firmě, se kterou mám dobrou zkušenost a přesně tohle bych jim řekla. jsem s tím spojená, ale nemůžu čekat. třeba s něčím přijdou....
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    poradite prosim rukavicky? potrebuju neco dlouheho, co zakryje idealne cele predlokti, protoze dite mam v nositku nalehko a obcas vystrkuje cele ruce.
    mam super zkusenost s merino rukavicema od Crawler, starsi nosi jeden model od 1.5r do soucasnych 3.5 a porad sedi perfektne, jsou ultra dlouhe, takze bozi reseni pro decko, co bez ohledu na delku a tloustku rukavu u mikiny a bundy miva stale studene ruce az po lokty.
    akorat jim to tehdy dost trvalo nez to usili (bylo to na miru), urcite dva tydny, a to ted cekat nemuzu.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CAMELLA: v deskovejch hrach mame jenom tak desetitisice, takze dobry! ne, nezacnu se zajimat o materialy a vazby satku, ne, ne, ne, ted potrebujeme hlavne kuchyn. :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    CAMELLA: každý máme něco:)) já kdybych mohla, utracim ročně desetitisíce jen za knihy.. taky mám doma pořád různý zákazy nových knih, stojí to hromady a potřebujeme zase novou knihovnu..
    a přesně proto se do těch šátku vůbec nechci pouštět ani se hlouběji zajímat.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    POZITRON: Ty co jsem hazela níž, co o ně teď soutěžím ;). Ale jinak holt nemůžeš srovnávat “obyč” bavlnu s různými drahými blendy typu hedvábí a mořská řasa a tak ;). Navíc to třeba bývají limitky...taky jsem si dřív klepala na hlavu (určitě tu někde je můj podobne nechápající příspěvek) a teď už to chápu :-D. Můj muž má holt zas asi 150k v deskových hrách ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CAMELLA: uf, coze. :-o ktery to jsou? myslis ty lisky? omg, ja si rikala, ze uz treba 5000 za satek je strasliva palka a osobni strop mam okolo 2000, takze to se jeste drzim pri zemi.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: ehm...ty “moje” vysněné dole, jsou za 10650kč ;). Proto se je taky snažím vyhrát ;)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    všechny lišky vypadají krásně!!! mně se teda ještě od ty jedny kamarádky moc líbí nějaký ručně dělaný český šátek, jméno nevím, jen že stál asi 8k.. nesmysl!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam