• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    FOO
    FOO --- ---
    MARIHAI: hele nevim, že by jakejkoli pankáč, technař nebo metloš žil v bajce, že je intelektuálnim a kulturnim předvojem.

    Jinak hipstři zaplivaný pajzly samozřejmě neobrážej, páč tam nemaj fair trade decaf z chemexu ani fric kolu.
    NOIK
    NOIK --- ---
    hipstři postupně redefinujou každou subkulturu do takové míry, že potom nikdo nebude schopnej dosáhnout ani klasickýho normkóru
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    MATEEJ: To je pekna hloupost. Kazda spravna subkultura se na ty ostatni a na normies kouka pekne z patra. A mysli si ze sami jsou nejvic real :)

    A k tomu mestactvi. Spousta hipstru obrazi ty nejzplivanejsi pajzly, nosej hadry po babicce a s hrdosti lemtaj Branika. A nebo to jsou ty pravy hipstri a ty ostatni si na to jenom hrajou?:)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    Life Of Brian (1979) - clip: "You're all individuals"
    https://www.youtube.com/watch?v=QereR0CViMY


    proc se mi v souvislosti s hipstrama vzdycky vybavi tohle?:p
    FOO
    FOO --- ---
    KUBIIK: a pak, když se někdo nekouká, to lemtá na Náplavce kelímkovej Staráč.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    DAHY: Já tam vidím ještě dva charakteristický rysy:

    1) Hipsteři se považují za kulturní předvoj s všeobecnou platností pro celou společnost, narozdíl od jiných subkultur, jejichž členové si jsou vědomi toho, že jsou prostě jenom specifická subkultura, která baví jenom omezený počet lidí. Proto ta tendence redefinovat věci, které byly v mainstreamu běžné, jenomže už nefrčej, a následně je prostřednictvím sebeprezentace nanutit zpátky do hlavního proudu.

    2) Když přijde normie za hipíkem, metalákem nebo hoperem a projeví zájem o jeho subkulturu, tak mu je ochotně představena a má-li zájem, tak je do ní zatažen. Ale když takhle někdo nepoučený přijde za hipsterem a nezná ty správný kapely ("you've probably never heard of it") nebo způsob oblékání, tak nad ním hipster spíš ohrnuje nos, než aby ho zasvěcoval, protože hipster má pocit, že je něco víc, já sem ten kulturní předvoj přece, to bys stejně nepochopil. (Nicméně tohle se v poslední době trochu změnilo, když hipsteři zjistili, že lze hipsterství monetarizovat a prodávat.)
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    VYHULENY_UFO: Jenže maloměšťáci a hipstři se vyznačujou jistou zazobaností, kterou neváhají investovat do kvality. To nemůže bejt jen tak ledajaký hovno od vietnamců, to musí bejt lepší zboží, a to neni levný. Akorát že maloměšťák se spokojí s prodejnou světové značky z okresního města, kdežto hispter má hovno pocházející z gratinovaného chřestu s prosciuttem, šalotkovou omáčkou a argentinským bio kuskusem. Ale to je jen formální rozdíl.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KUBIIK: stejne tak jako nekupuju od vietnamcu huleni, ale vyrabim si ho sam, predpokladam, ze bych si na hlavu nasadil svoje vlastni bio-eko-hovno.
    FOO
    FOO --- ---
    VYHULENY_UFO: no dovolil jsem si otřít se o naprosto debilní plakát na film Czcechtek, přičemž sem nevěděl, že ho tam házel kameraman toho veledílka :)))
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: coze???? :D
    FOO
    FOO --- ---
    tyvole, tak mě hipstři kádrujou v diskusi o Cirkus Alien, toho jsem se vždycky chtěl dožít :))
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZUULLUU: presne, ja jsem svobodnej malomestak a hovno si dam na hlavu, aniz by mi to diktoval nejakej styl z letny.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KUBIIK: promin ja jo, ja se povazuju za mestaka, dokonce malomestaka a zadny zkurveny hipsta hygge. (malo)mestak je tradicni soucast nasi kultury, kdezto hipsteri jsou jen kokoti, kterym az moda zaveli, ze maji nosit na hlave hovno, budou nosit na hlave hovno.
    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    Nevidím podstatný rozdíl mezi hipstrem a měšťákem. Pohodlíčko, jakože super kvalitní zboží a jistota vlastní důležitosti. Sto a víc let stará záležitost.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUULLUU: jenže to byste tu pak hned redefinovali!
    FOO
    FOO --- ---
    CROME: třeba tak 5. vlna redefinuje dejchání a bude pokoj.
    CROME
    CROME --- ---
    INK_FLO: no hipsteri se jen tak koncit nechystaj, to uz je min.3 vlna a jede dal
    FOO
    FOO --- ---
    INK_FLO: neboj, invence dementů je nekonečná.
    NOIK
    NOIK --- ---
    INK_FLO: možná přijde opět hodně do módy nenávidět sama sebe
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    já jsem zvědavej, koho budeme nenávidět příště, taky se už těšíte? (čimž samozřejmě nechci říct, že 3 roky dokola nadávat na něčí vousy a oblečení není hrozná zábava)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam