• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)

    rádi se podíváme na fotky již zmíněných hipsterů a hipsterek, zajisté to bude dobré pokoukání :)
    rozbalit záhlaví
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    JONY: tady mas literaturu )
    Bobos in Paradise - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bobos_in_Paradise
    JONY
    JONY --- ---
    Jak se tak čtu, tak o nějakém víkendu si vystuduji sociologiii.
    FOO
    FOO --- ---
    JONY: jo, redefinovaný japíci, to sedí
    JONY
    JONY --- ---
    JONY: ostaně do tohoto rozporu pěkně spadá i to, jak se stydí za to, že by se sami měli za hipsterey označit, jak se tu probíralo.
    JONY
    JONY --- ---
    INK_FLO: no do jisté míry sice ano (ostatně ono se stačí podívat na to jak skončila celá předlistopadová "alternativa" v reklamkách apod.). Nicméně oproti dřívějším "subkulturám", kde tenhle vývoj, který popisuješ tak fungoval, u současného hipsterismu je to už v ranné fázi o jasné představě kariéry a úspěchu. Tohle je imho nové. Respektive, nový je ten rozpor mezi tím "vizuálem", který se tváří jako nějaká "alternativní subkulura" (uvozovky záměrně) a tím, co je pod ním. Což je něco a způsob osmdesátkových yuppies. Dovolil bych si bonmot, že současní hipstři jsou redefinovaní yuppies :)
    N_I
    N_I --- ---
    FOO: nakladove nadrazi zizkov a 24h, 100% underground music?
    FOO
    FOO --- ---
    ICARUS: jenže běžnýho bohatce vůbec nenapadne se do takovýho nejbrhůdu stěhovat.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ZUULLUU: podle me narazi hlavne na gentrifikaci a fenomeny s tim spojeny.

    FOO: to si uplne nemyslim, bohati lide nechteji bydlet vedle zaplivany ctyrky, ale vedle neceho, co je na urovni, tak s tim neco zacnou delat.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    JONY: ty tvoje dvě skupiny můžou být ve skutečnosti jedna, ale v jiném časovém úseku - napřed jsi v první, protože jsi socka na vysoké, obrážíš divný koncerty a chlastáš branik. Pak školu doděláš, zjistíš že umělec ani hudebník z tebe nebude a už ti táhne na třicítku a nebaví tě bydlet s dalšíma 4 lidma. Tak se rozhodneš, že si zkusíš splnit svůj malý kapitalistický sen s nějakou tou přidanou hodnotou, která tam způsobí to, že ti ten tvůj vývoj bude pořád připadat logickej a kontinuální, nebude v konfliktu s tím, čemu jsi třeba dřív věřil....a tím se octneš v té druhé
    FOO
    FOO --- ---
    ICARUS: jenže normální nudný bohatý lidi většinou netrpěj touhou udělat i z nejzaplivanějšího nejbrhůdu exkluzivní adresu pro buzny.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    JONY: rekl bych ze ta byznys slozka neni na hipsterstvi primo zavisla. bohati lide budou vzdycky existovat a pusobit na sve okoli penezmi - to, ze tomu rikaji "redefinovani" je jen vnejsi projev, ktery nic neovlivnuje.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ZUULLUU: a ty máš fyzický odpor k lidem?
    JONY
    JONY --- ---
    ZUULLUU: no nějaký vizuál je mi v konečném efektu u prdele. Jasně, jde na tom jet skvělý hejt, pobavit se o tom na nyxu, ale v konečném efektu je to pořád ono staré "depeše vs. metal". Za podstatnější vnímám onu "byznys" složku, která můj život ovlivňuje bohužel podstaně víc než to, zda někdo vypadá jak mix dřevorubce a hocha z modního časopisu.
    JONY
    JONY --- ---
    U té první skupiny je to za mne ale stále na nějaké úrovni "depešáci vs. metalisti". Ta druhá skupina ale regulérně kurví kvalitu světa kde žiji (gentrifikace etc.) :)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ZUULLUU: je to složitější než jsem myslel, záčínám z toho cítit úzkost :-(
    JONY
    JONY --- ---
    NOIK: tak já tomu kolego nijak pomáhat nechci :)
    NOIK
    NOIK --- ---
    JONY: nojo ale když řekneš že ti umprumácko-avácký famáci jsou ti autentičtí na rozdíl od těch rychlokvašnejch office mrdek tak tomu de facto moc nepomůžeš:)
    N_I
    N_I --- ---
    ZUULLUU: vedci a odbornici dnesniho byti a hudby rikaj ze hollar dobry...takze opatrne..:)))
    JONY
    JONY --- ---
    JONY: pro tu první skupinu mám shovívavý úsměv, pro tu druhou čistý hejt :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jezis, to me fakt bavi, hipsteri, kteri tvrdi, ze nejsou hipsteri a pritom nosi jasne znaky.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ZUULLUU: takže kdybych měl obavy z mylného zařazení, tak vpodstatě stačí jen se oholit (protože ty proměnný beztak u lidí co je někde jen potkáš a "jsou zařazeni" taky neznáš), chápu to správně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam