• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)

    rádi se podíváme na fotky již zmíněných hipsterů a hipsterek, zajisté to bude dobré pokoukání :)
    rozbalit záhlaví
    DAHY
    DAHY --- ---
    FOO: Jestli v tom Bistrotu varej ze surovin z Makra, tak jsou to skutecne prolhany mrdky, ale neverim tomu. Souhlasim, ze ty kecy okolo jsou takovy "pro prazaky dobry", ale jinak je to proste luxusni bistro, ktery vede spickovej sefkuchar. Zadny hipstersky samodomo s obri marzi za nic. Tebou popisovana hospoda me taky laka mnohem vic, ale je to proste jinej zanr.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FOO: já věděl, že to neobhájím,) ono to moc nejde. na druhou stranu do toho jdou s poměrně slušným rozpočtem.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: ale s tim, že všechno od masa po poslední bylinku je z jejich vlastního chovu/ záhonku

    fakt? dej mi adresu, to chci videt.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    FOO: a mas manifest?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: no, kdybys ty kolecka navozil do Rudolfina, to by pak bylo neco jinyho, ale takhle...
    FOO
    FOO --- ---
    FRK_R23: jojo, to je přesně jeden z těch podniků, co oživujou okolí a lákaj sousedy ke spontánnímu posezení.

    FIDEL: jenže ta tvoje sekačka z jídelny je zcela bez příběhu. Takže se nediv, že tam brzy bude bio-raw-fusion konceptuální kulinární prostor s přesahem do designu. Pro přízemní primitivy tvého ražení, kteří v sekačce hledají ukojení materialistických potřeb, není v krásném novém světě místo.

    PALEONTOLOG: ty si blbej jak celá Krymská.

    DAHY: za tu cenu je ta sekačka z velryby, nebo aspoň z wagyu, ne? Hele, jezdim čas od času do jedný fakt exkluzivní hospody v jedný zapadlý vsi na Kokořínsku a tam maj ceny pravda podobný - ale s tim, že všechno od masa po poslední bylinku je z jejich vlastního chovu/ záhonku. Sami porážej a porcujou, sami dělaj klobásy a sušený šunky, i blbý fazole jsou od nich ze záhonku. Tam je to pak pochopitelný. Ale pokud se bavíme o tom mrdkobistru, tý metastáze Krymský v donedávna příjemný čtvrti, kde si akorát házej marži 500 % na suroviny z Makra, tak to je výsměch. Ostatně jako celé hipsterství.

    GANDHI: já včera navozil asi 50 koleček z hromady do díry. A celou dobu jsem si říkal, že bycj to měl dokumentovat coby performanci Defragmentace a opětovná rekontextualizace.
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    ZUZKAOU:
    Mucha - Hipster (official klip)
    https://www.youtube.com/watch?v=gU0_gmEF47o
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    INK_FLO: ahá, tak jim opět dělám reklamu))))
    DAHY
    DAHY --- ---
    Konecne se mi podarilo opet najit video, diky kterýmu jsem před lety objevil fenomen "wild foraging". Medvedi cesnek a zavarovacky included. Hlavni pretentious twat nastupuje az v case 6:51, ale stoji za to.

    How to forage a wild Cornish feast – video | Life and style | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...tyle/video/2014/may/29/foraging-cornwall-thom-hunt-seventh-rise-video
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ENKATT: bylo, filtr napoví :)
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    Mám podezření, že tohle ještě nebylo.
    SAMBUKO - dřevěné bedýnky a přepravky
    https://www.sambuko.cz/

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    GANDHI: Ty vole to mě nenapadlo. Teď si to vodseru, jak nerozumim umění :)
    hodně malá propast jest mezi relokací spotřebiče a uměleckým vyjádřením

    Možná jí nesli do galerie :)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    ADAMIRA: a skutecne stehovali pracku? Nebyla to nejaka performance?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Tak hipstři odvedle stěhovali pračku... Plnou vody - bych řekl že tak trošku R E D E F I N O V A L I Pata a Mata :)
    DAHY
    DAHY --- ---
    FRK_R23: Za ty reci okolo a redefinici sem to bistro urcite patri, ale zrovna ceny mi prijdou vzhledem k urovni podniku uplne v poradku, ac je to daleko za mym rozpoctem.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    PALEONTOLOG: vidíš v tom mým postu, že bych se nějak vyjadřoval k jejich vaření?
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    koukam, ze klicovy slovo hohohle auditka je REDEFINOVAT. bez nej posty nemaj patricnou vahu ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRK_R23: chci jen ilustrovat, že jakmile mi něco nesedí, není pro argument daleko v podstatě jakýmkoliv směrem. jen abych to dokázal, že to jde, nebudu trávit pátek na internetu :]
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    A taky tu nikdo nerozumí uřízlejm řopíkům, dřevěnejm motýlkům a prezervativům s příběhem (mňam). Na druhou stranu víme, že se najde vždycky někdo kdo sem zabloudí a vysvětlí to.
    Mazel tov!
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PALEONTOLOG: Je to trochu jak epizoda serialu Luxus na taliri. Aneb jak redefinovat ta nejlevnejsi jidla v hyperluxusnim provedeni. Az na to, ze tohle neni soucast satirickeho poradu, ale realna hospoda. Nemam pocit, ze bych tomu nerozumel. Ale prislo mi to kuriozni a hipstersky. A ten podnik sem rozhodne patri, uz jen za ty kecy o novym konceptu. Tyvole to je skutecne prevratny, kdyz chce mit restaurater podnik, kam se lidi budou vracet :) Originalni a podnetne :) Specialne se sekanou za 245,- :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRK_R23: mordyjé holoto! jak to není vepřoknedlo nebo asijský za vosumdesát tak tomu už nerozumíme ? do rudolfina s ním
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PALEONTOLOG: Promin, ale redefinovana sekana za cenu gramy travy sem proste patri :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    INK_FLO: Stejně mě nepřestane fascinovat ta suverénnost, s jakou se lidi vyjadřují k něčemu, čemu očividně nerozumí. To jste takoví brouci pytlíci ve všem, a po cestě ze svýho office jobu venku buzerujete zedníky, že mají řídkou maltu, prodavačku v Lidlu, ať zrychlí, kuchaře v restauraci ohledně toho, jak vaše maminka připravovala tu svíčkovou, co vám tak moc chutnala atd...???
    NOIK
    NOIK --- ---
    SUCZKER: no náš roztomilý koblížek ovšem ve svý hysterii pomíjí jednu docela podstatnou věc a to že proměnu karlínskýho dělnickýho genia loci nastartovala výstavba office center na Rohanským ostrově a následný plánování bytových domů u Vltavy ..a pajzly nahradily především Potrefený husy a podobný podniky aby stovky místních kancelářských krys měly kam chodit na obídky ..zrovna v případě Karlína za to trendy hipsta bistra nemůžou natož nízkonákladová galerie zaměřená na architekturu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam