• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OMNIHASHPodivnosti komunismu
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    WRYKOLAKAS: pac kdyz to vsichni delali stejne, tak to vypadalo "hezky", vetsina cvicencu se tesilo na strahov, mladsi ze budou v televizi a starsi ze si hromadne zapichaj na petrine s nekym hodne prespolnim
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    připomíná mi to mojí kamarádku z chotěboře, která se na tu spartakiádu fakt těšila a pilně cvičila a vona revoluce blbá. Do dneška je z toho smutná:)
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    WRYKOLAKAS: ano, to je ten problém, co jsem řešila. najednou místo souško pani a vysvětlovat se to nikomu nechtělo, bůhvíproč.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    INDIAN: ajo, no řikam že jsem se tý spartakiádě fakt vyhnul nějak, jsme se v tý době stěhovali z jirkova do mostu, takže nevim jaký úbory měli.... jenom dodneška přemejšlim ty sestavy co jsme cvičili, co to jako mělo bejt a k čemu hlavně?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    WRYKOLAKAS: mam namysli spartakiadni ubor, ne na telocvik
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    INDIAN: nene, my kluci jsme měli červený trenýrky s bílym tílkem, to holky měly takový modrý jakoby kalhotky.....
    a na nohách všichni samozřejmě jarmilky
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    WRYKOLAKAS: tak to ja stihl este tesne tu posledni post-revolucni spartakiadu jako starsi zak s hornakem, modrejma trenclema a zinenkama
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    jo a ještě si pamatuju, že jsme nacvičovali strašně dlouho nějaký tělocvičný sestavy s větrníkama (dneska vim že to bylo na spartakiádu) a mě to strašně nebavilo, ale pak přišla ta revoluce a my to naštěstí dělat nemuseli
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    teda já jsem moc mladej abych si pamatoval komunismus, jediný co si tak pamatuju, že jsem chodil do školky a řikalo se "soudružko vychovatelko" a měli jsme to zažitý, souško vychovatelko.... a pak najednou ze dne na den, když jsme řikali souško vychovatelko, tak se strašně rozčilovala a vnucovala nám dětem, že se má řikat "pani vychovatelko" a já tenkrát prostě nechápal proč
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ... ci smyslena/castecne pravdiva nebo hodne vzacne pravdiva storka o jakymsi strejdovi/tete ze zapadniho nemecka ci jiny zeme, kterej pri pristi navsteve priveze to auticko na dalkjovy ovladani / zvejkacky / obleceni a jiny komodity à la tuzex
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    GAARQ: u nas jiznich cechach nömlich to samy .... hlavne netrpelivy cekani na "Werbung" cca kolem 8 vecer - ta neskutecna vasen sledovat reklamy zapadniho sveta, ktery nikdy neomrzely
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    pro jihomoraváky: mezi známými distribuované cyklostylované a mizerně přeložené programy obou kanálů rakouské televize ÖRF. své dětství bez pořadů jako raumschiff enterprise, mondbasis alpha 1, kung fu nebo knight rider neumí ani představit.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MALLORYNOX: Za nás se zdravilo "čest práci".. ve školce i ve škole.
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    INDIAN: je to možný, my jsme byli na periferii, defakto ves, takže co by ne:) ale utkvělo:)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MALLORYNOX: to musel bejt asi nakej lokalni zvyk... ja za svy detsvtvi diky stehovani vystridal asi 5 skol, ale v kazdy to bylo klasicky ".. bryden"
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    na jednu stranu divné ale na druhou pěkné: při příchodu do školky/školy, zajít k soudružce učitelce, podat pravici a pozdravit "dobrý den soudružko učitelko" a při odchodu totéž. Po revoluci byli všichni najednou celý říčný, když to člověk udělal a vysvětlovalo se to dost těžko:) měla jsem spoustu otázek.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    nástup do prvního ročníku na gymnázium (koněvova, nyní vídeňská, brno, rok 1985) - na každém místě v lavicích leží předvyplněná legitimace SČSP a SSM - zbývá jen nalepit foto a zaplatit první známky.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    KOC256: nejvetsi frajej byl muj bracha, kterymu tata pridelal do svetel zarovicky ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AIM_FREEMAN: Ja mel uz tu novejsi. Nejvetsi frajer na piskovisti :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WILDERNESS: A co ty jahodove se silnou moucnou chuti nez se ozvykaly :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam