• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANDRE3000True Detective
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SARF: to sem tak nemyslel, ze to ma byt klasicka detektivka:))
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    Ale s titulkama je to tam hned v den premiery
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    CARTMAN: Myslim ze jo, teda respektive do dvou dnu od premiery na hbo go to bejva i v cz myslim
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    KUBAN88: maji vsechny dabingy okamzite?... jestli jo tak klobouk dolu.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    CARTMAN: Třeba na HBO?
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    KUBAN88: by me zajimalo z jakych legalnich zdroju to autorka v cechach shledla :D
    SARF
    SARF --- ---
    CYBERKOTLIK: ona to taky není čistokrevná detektivka, spíš bych řek gangsterka. A koneckonců, ona ani první řada nesplňuje pravidla klasický detektivky jako hádanky pro čtenáře/diváka, kterýmu se představí banda podezřelých a přihrávají se mu stopy a falešný stopy, aby k jeho překvapení vrahem byl nakonec ten nejmíň pravděpodobnej. To byl model Doyle, Carr nebo Christie, ale třeba americká drsná škola už od toho ustoupila /Chandler, Hammett/. A tyhle moderní kusy na ní dost navazujou.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    CYBERKOTLIK: on někdo takový je? já to vůbec nesrovnávám, to prostě nejde, pro mne jsou to dva výborné seriály
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    KUBAN88: s tm nepolemizuju, jen vicemene mam podobnej nazor na podstatny veci co jmenovala. Ono hlubsi analyzu by mel spis napsat nekdo, komu se to zda lepsi jak jednicka
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    CYBERKOTLIK: je to dost povrchní analýza, není to špatné, ale třeba nevědět, že je to inspirované reálným zločinem apod je dost zásadní
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    KUBAN88: se vsim souhlas
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    GANDHI: to byl jediny zavazny pruser cele 2.serie...
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    CYBERKOTLIK: jo, zabiti W. bylo dost pritazeny za vlasy.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    TAP: to neni uplne pravda, tam znova a znova prohrabavali fotky a dukazy, pac se placali na miste, az nakonec diky ty mravenci nekonecny praci, kterou by jinej clvoek s vlastnim zivotem davno vzdal, prisel na tuhle nesrovnalost. Ta podnitila jeho intuici, a od ni se teprv odpichli k dalsim vecem - tenhle zvrat ve vysterovani mi prave prisel skvelej.
    Tady si jen rekli "fotograf je vrah" a hotovo. Krom toho, ze se ta holka - protoze scenar - mihla na tom nataceni nebylo vubec jasny, proc by to meli bejt zrovna tihle (pokud mi neco neuniklo), A zastreleni toho mladyho bylo taky trosku scifi, uz vidim, jak policajt stoji u jednoho vychodu s natazenou bouchackou mirici na dvere, kdyz vi, ze se odtamtud ten mlaej nema sanci dostat zivej. Te scenaristickyho hlediska mi to prislo dost zkratkovity.
    TAP
    TAP --- ---
    CYBERKOTLIK: jestli si správně pamatuju, v jedničce taky přišli na padoucha krz to, že si mezi těma krabicema potenciálních důkazů vzpomněli na fotku zelenýho baráku, kterej předtim málo proklepli. just sayin'...
    mě bralo oboje. dvojka je svojí roztříštěností do spousty postav velikým psychologickým dramatem na pozadí policejního vyšetřování, neměl jsem s tim žádnej problém.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SARF: o nazev nejde:)) zkratka jednicka je v mym pomyslnym serialovym zebricku nekde hodne nahore, dvojka by se asi nevesla ani do top ten.
    Nejvetsi slabinou je ta samotna detektivka - zapletka nijak xtra silna a rozuzleni jen tak BTW stylem "neni tohleto na fotce nahodou ten vrah?" To je na detektivni serial zkratka spatny.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    SARF: A v podstatě jedinou :)
    SARF
    SARF --- ---
    CYBERKOTLIK: takže defakto největší slabinou je název True Detective II
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam