• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIKam nejen v Praze na kurz vaření apod.
    Tipy a triky, kam (ne)jít na kurz o vaření a souvisejících znalostech, např. barmanský kurz apod.
    rozbalit záhlaví
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    KASUMI: Bych musel najít doma ty "osvědčení o absolvování" jinak ty kurzy nedám.

    Sushi si ale pamatuju, takže tady máte pár detailů:

    Fortky z kurzu "Sushi od A do Z pro představu.

    Co teď koukám, tak srovnali cenu všech kurzů na 3700 Kč za 5ti hodinový kurz. Lidí na kurz je poměrně málo (prostory jsou malé ale dobře vybavené a každý účastník má svoje vlastní pracovní místo)

    V ceně kurzu byly suroviny jako je třeba top grade krátkozrnná sushi rýže, čerstvý pstruh, atd.
    Výsledkem bylo co si pamatuji jídlo pro dvě osoby které si člověk odnesl domu.

    Na kurzu se probírala historie sushi, typy sushi a samozřejmě také výroba sushi.

    Probíraly se také věci jako jak vybrat správné ryby. Pstruha si jeden ze dvojce vykuchal a každý si poté jednu půlku nafiletoval.

    Dělalo se několik typů maki sushi, americká rolka (řasa na vnitřní straně a z venku obalené v sezamu), několik typů nigiri sushi.

    Také se tam imho probírala výroba omelety na tamago sushi (pokud si to nepletu s nějakym anime conem).


    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELDERIK: a na jakych jsi byl kurzech konkretne?
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    Tak já začnu :-)

    Rozhodně můžu doporučit kurzy v Pražskym kulinářskym institutu (Prakul). První jsem absolvoval "kurz sushi" co jsem dostal jako dárek a od té doby jsem tam byl i na pár dalších kurzech. Kurzů vypisují dost, ale na některé se dostává dost těžko, jako třeba na kurzy co vede Pohlreich, nebo jiní známí lidé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam