• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Můj předpoklad je, že na prvních misích (DM-2 a USCV-1) poletí ty dva dosud neletěný stupně. Podle mě to celý záleží jak jim to půjde s SHSS, pokud podle plánu, tak už je F9 nemusí trápit. Start SHSS vyjde levněji...
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Jo, je to nadhera...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    deploy confirmed!
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Taky jsem to někde zahlídnul. Ale za zmínku stojí ten Crew Dragon, nebyla tam podmínka, že vždy poletí s novým stupněm? Nebo jsem si to spojil s tím, že Crew Dragon poletí vždy jen jednou a pak už se bude používat jen jako nákladní.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: A baziruje NASA na novejch prvnich stupnich pro kazdou misi? Co vim tak zatim chteji jen na kazdou novej CD (leteny se maj predelavat na zasobovaci Dragony)....
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: tak minimálně mají kontrakt na 6 letů s posádkou :)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: Ja uz si presne nepamatuju kde jsem to cetl, bud kosmonautix nebo elonX, bylo to zmineny s tim, ze SpaceX potrebuje uvolnit kapacity pro stavbu SS takze cast lidi stahla a zbytek se ma venovat repasim tech letenejch.
    SpaceX taky s prichodem block5 reklo, ze zvladne 10 letu bez vetsi udrzby a celkove az 100 letu. Coz je treba brat s rezervou, ale kazdopadne jistou logiku, ze je uz dal nevyrabi to dava.

    Momentalne jich maji 14 a z toho 2 fungl novy. No uvidime, treba kecam nebo jsem to blbe cetl, ale nejak nevidim duvod na co dalsi novy stupne...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: zdroj? to se mi moc nezdá
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: kazdopadne co vim, je, ze uz prvni stupne F9 dal nevyrabi, takze nez prijde SH + SS tak si musi vystacit s tema co maji. Neleteny maj myslim jen dva a ty si budou stopro setrit pro CrewDragon...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    bez ztráty signálu, paráda :)

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    JONAS3: imho jo, ale mají jich na skladě víc, co ještě neměli druhý, třetí let...
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Tak dá ten stupeň 10 letů?
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    wow
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Tak prej rozboureny more a obava, jestli by to lode preckaly bez poskozeni...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: stream jede
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PyTorch at Tesla - Andrej Karpathy, Tesla
    https://www.youtube.com/watch?v=oBklltKXtDE&feature=emb_title
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LADINEK: tak aktualizace https://www.marinetraffic.com/cs/ais/home/shipid:5126789/zoom:10 je pro Go Ms. Cheif stara, ale pro Go Ms. Tree fakt ukazuji pristav Beaufort a rychlost 0 kt
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: škoda :/
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: ja jsem to asi napsal blbe, to, ze kryty jsou vytazeny z more a poleti dnes (doufejme) na Starlink v1-1 je znamy dlouho, co je ale novinka jsou ty znacky v podobe vlnek ;) Takze si asi timto zpusobem bude vykoupany kryty SpaceX znacit :)

    Kazdopadne doufejme, ze dnes to bude velka show se spoustou novinek a rekordu :D I kdyz treba tohle https://twitter.com/SpaceXFleet/status/1193809924561784832 ? :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam