• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: jenom pokud si myslis, ze je zmuchlany hangar
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @Erdayastronaut
    What’s your biggest priority with Starship right now? What currently feels like the most uphill battle or most urgent problem to solve?

    @elonmusk
    1. Orbital launch tower that can stack
    2. Enough Raptors for orbit booster
    3. Improve ship & booster mass
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    THAIGRR: a když se něco nepovede, tak žádná raketa nikdy neexistovala a inženýři odjedou přemýšlet "na dovolenou"
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    KAERO: tak už jenom to, že to dělaj takhle veřejně a všem na očích, dávaj veřejnosti spoustu informací, dělaj živý přenosy ze startů i testování...
    Čína nepotřebuje mít na jeřábech žádný logo, protože je veřejnost stejně neuvidí, max celou komplet raketu na launch padu a to ještě z dálky
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: me se libi ten typek, co dela public relations pro spacex. takova blbost, napsat SPACEX na jerab, ve spravnem smeru, ale jak se to hned na tech fotkach vyjima. takova jednoducha vec!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: nějak jsou ty novější verze míň a míň zmuchlaný :-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SN11
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SpaceX Boca Chica: Starship SN10 Receives its Final Raptors - SN9 Cleanup Continues
    https://www.youtube.com/watch?v=X-zY9T_rV7c
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KULA
    KULA --- ---
    Není nad to, udělat si vlastní představu o měřítku. Streameři a jejich teleobjektivy zkreslují, je to pořád kus země k Port Isabel :D
    KULA
    KULA --- ---
    Jen odkazem, z východu na západ.
    https://i.imgur.com/EbiC94a.jpg
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: render neumím, já bych dělal max. fotomontáže :-) ale nějaký schéma jak budou chytat superheavy za ty roštový kormidla (kdyby někdo nevěděl, jak přeložit "grid fins" :-) bych asi dodat mohl, ale právě by se mi všichni vysmáli. Já se s 3D kreslítkama nikdy pořádně nenaučil, to se přiznám bez mučení... i když jeden 3D tištěný díl jsem kdysi ze sportu zplodil, tak pro tu srandu bych něco zkusit měl :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KULA: z tohohle úhlu ta tank farm vypadá podivně splácnutě...
    KULA
    KULA --- ---

    a co děláte v sobotu večer vy?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Raptor SN39 připraven pro instalaci
    KULA
    KULA --- ---
    TOXICMAN: 2022!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: nebrblej a ukaž svůj render :)
    zapomněl jsem autora https://twitter.com/Kendall_Dirks/status/1358067989283749891
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: ilustrace taktně opomíjí otázku chňapadel, která budou zachytávat přistávajcí beznohý superheavy (i když už ho mají vykreslený bez nohou) a stejně tak opomíjí, že věž bude muset obsahovat jeřáb na zvedání starshipu na superheavy (protože quick turnaround, takže ten jeřáb bude asi muset být integrovaný v jediné servisní věži).

    Ale samozřejmě to působí, ehm, působivě :-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam