• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    OMNIHASH: ja vubec nepochybuji o tom, ze si holandani za svou pridanou hodnotu kupuji technogie a pohonne hmoty, proto aby jejich budoucnost byla lepsi. ;) Jenom jsem chtel zduraznit rozsah problemu jakemu celi, a +/- i nastinit rozsah investic, vubec jsem nechtel psat, ze je neco "nemozne".
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ONDRA_99: spise ne, voda potece polaeji a tedy bude i vyssi, ale asi jenom nepatrne.

    STARE_CASY: Ja si muzu googlit od rana do vecera, ale stejne tak neziskam jistotu, ze jsme na stejne vlne. To prijde az po tom, co sestoupis ze sveho trunu a pokus se veci vysvetlovat.

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    MRAKY: to mě samozřemě napadlo, ale je to někde napsané, nebo jen domněnka?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SEJDA: ale kulový, o vodní pumpě si už někdy slyšel? To je tech, kterej zvládnul holandskej nevolník v době, kdy byl nejmodernějším výkřikem techniky větrnej mlýn, jak si představuješ, že to tenkrát stavěli?
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    Navic to ze se zvedne hladina more o 3 metry neznamena prece ze se zvedne i hladina reky. Labe v CR bude mit porad stejnou hladinu ne?
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    SEJDA: ty vole, Sejdo, zkus použít ty internety, když u toho sedíš.

    IJssel je řeka s běžným průtokem 280 m3 (cca dvojnásobek Vltavy), v době povodní až 2000 m3 a hladina se zvedá až o 7 metrů. Vodní doprava je po celé délce toku. Zabezpečení řeky bylo součástí budování hrází už na začátku 20. století.

    Prostě přesně to, co tvrdíš, že nejde, mají Holanďani vyřešené už skoro 100 let.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    STARE_CASY: fakt nevim na co narazis smudlo. zkus sve myslenky rozvest a plikovat na reky s nejakym lodnim provozem.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    CRAZY_IVAN: pro evropu, se ceka s Y na nemeckou giga...
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    SEJDA: a ti Holanďani udělali s IJssel co?

    A ohledně toho, že nejde přehradit řeku se koukni někdy do Londýna...

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    OMNIHASH: reku neprehradis, takze mas problem spojenych nadob, resp. Ze ten val musis postavit okolo vsech rek. Drzme si palce.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MARSHUS: jasně, doletíme na Mars, ale postavit pětimetrovou hráz bude nepřekonatelnej problém. Škoda, že to nikdo neřek holanďanům před pěti staletíma.
    KULA
    KULA --- ---
    CRAZY_IVAN: já si říkám, kdo s nimi bude z českých autařů největší kamarád. Alza koketovala, Advantage Cars mají skoro ofiko servis...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KULA: jo, jsem hodně zajímavej jaká bude cena, už jenom tim, že nebude doprava a clo.
    KULA
    KULA --- ---
    Já dělám, že Tesla neexistuje do doby než nastartujou továrnu v Reichu. Pak mě to začně znovu zajímat co se dostupností a cen týče :D teprve pak to bude relevantní.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    TOXICMAN: já koukám, že na ČR verzi tesla.com neni Model Y, nevíte proč?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Tesla reduces Model 3 and Model Y prices, now starts under $37,000 - Electrek
    https://electrek.co/2021/02/17/tesla-reduces-model-3-y-prices/
    v US pod 37000 USD (aktuální přepočet ~ 792 000 Kč)

    bohužel u nás stále nejlevnější Model 3 za 1 350 400 Kč
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    PER2: za sto let to bude bohužel pod vodou :/
    PER2
    PER2 --- ---
    Story of Elon Musk in his darkest moments | Jason Calacanis and Lex Fridman
    http://www.youtube.com/watch?v=eW7aMcN0D4k
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: nepleteši avioniku s aviatikou? :-)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PER2: za sto let avioniky mame okolo Letist 3 metrovy plot s ziletokym dratem a ostrahou 24/ 7. Ale jo nekde par kilometru od toho, bude Shopping-Park, ktery uz tam ale mozna je ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam