• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PER2: jj, Boston sorry :-)
    PER2
    PER2 --- ---
    XCHAOS: nechci dotoho moc zabreavat ale nepletes si boston dynamics s general dynamics? in that case - atlas: am i joke to you?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tesla Bot is the company’s troubled Autopilot system in humanoid form | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gadgets/2021/08/tesla-bot-is-the-companys-troubled-autopilot-system-in-humanoid-form/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    "our cars are semi-sentient robots on wheels"

    well, that escalated quickly :-)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    MARSHUS: těch pět prstů tam vysvětlil, prostě chce, aby zvládli tasky jako lidi. A že další verze třeba nebude mít 5 prstů, že uviděj.
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    jako mě ty otázky o Optimovi dost zklamaly. jeden se zeptá Muska proč pět prstů, Musk odpoví proč ne. Jak kdyby se ani jeden nedíval na Timova videa o Muskově filozofii odstranit co nejvíc z výrobního procesu, to se prostě dalo rozebrat víc.

    jinak mě Optimus přijde jako mega trollení Wall streetu atd. kdyby se jim povedlo vyrobit a použít Optima v jejich továrnách tak snad mají větší trh než Tesla s auty bude kdy mít.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PER2: tentokrát to není proroctví (rád bych nějaké měl hlavně okolo SpaceX, ale některá jsou málo optimistická... tak např. Starship podle mě nebude man-rated ještě min. tak 10 let, a možná i to je důvod, proč vymýšlí toho Tesla bota...)

    prostě jsem jen napsal, že je Tesla bot k smíchu - zatím to je prostě pravda, ne proroctví, protože protě představit na tiskovce herce v kombinéze v kontextu "chceme vyvíjet robota"... jako v roce 2021, srsly? :-) No a že budou k smíchu i reální Tesla - boti, to je ale samozřejmě možné... ono to možná má důvod, proč General Dynamics ty roboty dělají spíš zoomorfní,než antropomorfní.. každopádně uvidíme, pozornost to jistě přiláká a Elon jí potřebuje, potože celá věc kolem jeho firmu už nejde udržet v chodu bez obrovského množství mediální pozornosti. Součástí budoucnosti dle výstavy Futrama 1939 i dle seriálu Futurama, který tu výstavu paroduje, určitě antropomofrní roboti mají být, takže je to jakýsi kánon, který se od budoucnosti očekává, že naplní...

    Moje proroctví je, že Tesla - bot bude komickou složkou Elonova businessu (který má už složky prestižní, heroické a různé jiné). V podstatě komickou složku se Elon snažil suplovat svým vystupováním, hraním si na DJe... teď pochopil, že král potřebuje spíš dvorního šaška a to v jeho případě bude.. .robot.
    PER2
    PER2 --- ---
    elon by mel udelat nejakou hru, kdyz jsem videl to video, tak tesly by mu mohly zmapovat celej svet do detailu a pak bysme meli obrovske pole moznosti k tomu jeste fotorealisticky zobrazeni aickem rizeny npccka co se ucej a gta by proti tomu byla skladacka pro kojence a jeste k tomu uze prodavat ty jeho chipy ;)
    PER2
    PER2 --- ---
    XCHAOS: ukladam si do brozurky xchaosova neomylna proroctvi :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/ashleyfeinberg/status/1428565943249248256
    Imagine just putting a guy in spandex and suddenly 200 tech reporters have to write about how you're building a robot


    LOL, jakkoliv Elonovi obecně fandím hlavně na poli elektromobility, OZE a akumulace a samozřejmě kosmonautiky, tak tady říkám nope :-) Ovšem aspoň to tentokrát není biopunk horror, jako neuralink, ale čirá komedie :-)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: TY KRAAAVO!
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PER2: to bude paze/ruka mechazilly?
    PER2
    PER2 --- ---
    PER2
    PER2 --- ---
    Gwynne speak at the Space Warfighting Industry Forum yesterday:

    The 72 planes of Starlink satellites will still be in beta for a while.
    Hopefully we get Starship to orbit this year.
    COTS put SpaceX on the map.
    SpaceX invested $1.5 - $1.6B into development of F9 & Dragon.
    3.5 weeks to refurbish a booster today.
    It cost $1M to re-deck the barge (she did not say ASDS) after each landing failure.
    With respect to Starship full reusability: I don’t know if we will ever get there.
    If built in Hawthorne, it would cost $8M to truck Starship to Long Beach or San Pedro. That is why they’re building it at the launch site.
    Working on Starship window technology…radiation resistance shield & impact resistant.
    She thinks the point-to-point market is extraordinary and so does Goldman Sachs.
    In the last 14 flights, there have been no non-maneuverable sats.
    100,000 customers on Starlink network today with demand of 600,000.
    Need to get over the chip hump and think they will in October.
    Standing down on F9 Starlink launches…waiting on building more sats with newer laser terminals.
    5 years from now, Starlink service should be available for almost everyone.

    After her talk, she rushed out a side door and hopped in a Suburban.
    PER2
    PER2 --- ---
    MAWERICK: starlinky jsou kolem 550km (pic nize)
    a tady masn eco na "uklidnenou"
    A new study found that SpaceX Starlink satellites were involved in about 1,600 close encounters with other satellites or pieces of space debris every week.

    jinak
    SpaceX outlined more about its Starlink Gen2 plan in filings yesterday.
    Highlights:
    —Launching with Starship in preferred configuration
    —29,988 satellites at 9 orbital altitudes
    —Sats are larger, heavier, more powerful
    —Could accommodate other payloads
    “The revised orbital planes would enable single plane launch campaigns that capitalize on the ability of Starship ... SpaceX could deploy satellites into their operational orbits within a matter of weeks after launch, rather than months."

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MAWERICK: Nepekne mluvis o slonikovi.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    MAKROUSEK: což to jenom zhorší... :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MAWERICK: Co jako? Poslou vic satelitu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    MAKROUSEK: já jsem se marně snažil dohledat něco konkrétního ohledně toho jak mají "ošetřeny" Kessler syndrom a nic moc uklidňujícího kromě "máme to v paži" tam hoši nemají... To není moc uklidňující
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    XCHAOS: já ti nevím, ale nějak jsem si nevšiml že by někdo z trojice operátorů měl tendenci rušit FUP...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam