• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    LEGI
    LEGI --- ---
    PER2: jako tohle je všechno dobrý, divácky super, ano, zážitek, ale fakt se omlouvám za rant starýho mrzouta, nechci nikomu kazit nadšení, vlastně mě to taky baví, samozřejmě.. ale!

    ale fakt se poseru, jak to všechno je tak plný symbolů, a ach, odkazů, narážek, plácám se do břicha, zase jsem nějakou odhalil! ... meh!

    tam se nikdo asi nemůže jít ani vysrat (ano, vím, fakt nemohl), aniž by během toho neudělal čtyři odkazy na popkulturu, nevěnoval ty perný chvíle s motivačním projevem lidem dole, neměl připravený inspirující označení svýho výrobku atd.

    vím, když je to mise NASA, utrácí daně občanů USA, prezentujou, za co je utrácí, tady zase Netflix, ale je to vlastně hrozně únavný. neumím to pojmenovat - nejlepší, co mě napadá, je něco ve smyslu "robotickej optimismus".

    je mi jasný, že s tím tady v klubíku asi narazím. a klidně mě vymínuskujte, jen jsem se potřeboval svěřit :)
    ale jinak samozřejmě krásnej svět, ve kterým tyhle záběry můžeme vídat, ano.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Sry za ot
    VACA
    VACA --- ---
    MRAKY: Hehe, no je pravda ze roberts obcas trochu pusobi jako nejakej vzdalenej pribuznej muska:D Ale mozn je to jen muj dojem

    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SN0WCRASH: nadace, spacex, star citizen se taky blizi con ... proste scifi tyden :))
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    MRAKY: caka nas fajn tyzden :)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SpaceX prepares Starship, Super Heavy for milestone Raptor static fire tests
    https://www.teslarati.com/spacex-starship-super-heavy-static-fire-tests/

    "SpaceX has scheduled a full week with as many as 30 hours of road and beach closures for Starship and Super Heavy testing and is working hard to prepare the first orbital-class ship and booster for several major challenges."
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: Bozi fotka...!

    "Tak tohle nas houplo nahoru..."
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: jsou to prototypy... neusuzoval bych z toho, jak to bude finálně
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: hele, ale ty COPV na spodku Superheavy (počítám budou ještě nějak kapotovaný, do startu) znamenaj, že nakonec budou mít kromě metanu a kyslíku ještě min. 3.pracovní látku (Falcon 9 má různých 5 pracovních/spotřebních látek) Původní plán byl jen 2 pracovní látky a baterie
    PER2
    PER2 --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak mi došlo, že správný překlad není ani "amatérská" anii "civilní" mise, ale prostě "občanská". V americké angličtině se tohle spojení používá často... v tomhle případě jde prostě o "občanskou kosmonautiku".
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: pomahat lidem se uzdravit z beznajede .. anebo je doprovazet na ceste mimo planetu.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: asi smazáno
    LEGI
    LEGI --- ---
    ano, po krátkém vzrůšu zase k soustruhům a budovat! 🙂
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam