• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: Vypínání 3G je jen uvolnění frekvencí pro 4G. Zasáhne to bohužel jen ty, kteří mají jen starší 2G/3G telefon (minimálně přijdou o možnost dat během hovoru a možná poznají trochu zhoršení hovoru - horší datový kodek, samo za předpokladu, že 2G pokrytí bude v místě původního 3G stejně kvalitní, což tedy většinou je splněno)...

    Trochu "vopruz" to bude i pro majitele 2G/3G/4G mobilů, kde se jim část stane prakticky zbytečnou a hlavně u těch, kteří nemají vůbec či pořádně implementováno VoLTE , tak je také hlasový hovor bude přehazovat skrze "fall-back" do 2G , což jim přeruší data a také jim to na kvalitě hovoru nepřidá...

    P.S.: Mnohem horší by bylo, kdyby se mobilkáři rozhodli přinejmenším podstatně zredukovat (když ne úplně zrušit) 2G vrstvu sítě, aby nacpali 4G popř. pak i 5G do těch pásem 800/900 a 1800/1900MHz , protože to by pak byl "poprask" - nejen, že by odpadla většina tzv. "důchodcovských" telefonů, ale hlavně by umřelo obří množství (byť není viditelné) všemožných GSM bran, dálkových ovládání (garáže, topení apod.), telemetrických a poplachových zařízení (nízkodatové a SMS kanály od různých měřáků v divočině - nevěřili byste kolik existuje např. automatických měřičů průtoků v potocích a řekách, které jedou na solární panel a baterii s periodickým probuzením se z hibernace, naměřením stavu, pokud je pod hranicí nebezpečí, tak jen uloží k hromadnému přenosu 1x až 2x denně přes EDGE data, zatímco při překročení povodňového stavu to rozešle hned několik SMS a alarmem a hodnotou - např. starostovi obce po směru toku, na správu povodí popř. i na IZS/hasiče apod.). Zaříznout 2G/GPRS/EDGE - to by byl teprve masakr...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KARLOSK: mne dneska pobavil T-mobile, kdyz vypina 3G site .. myslim, ze taky fandi Starlinkum :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THAIGRR: docela mikrovlnka :-) přes 100W... rozhodně víc, než třeba notebook (i když asi srovnatelně)
    https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/l22f1u/power_consumption/

    ale tak zase pro baterku mýho solárního kola nic hroznýho, 1 kWh baterka by to evidentně utáhla celý večer (pokud by ovšem večer nebyla vyšťavená). stejně tak 2m^2 panel je přesně asi tolik, kolik se dá čekat od střechy obytnýho přívěsu za kolo.

    je fakt, že zajímavý místa mimo civilizaci jsou prakticky bezvýhradně bez LTE pokrytí, takže ani ten euroroaming není žádná záruka, že člověk osquatuje místo s rozumnou konektivitou - je to popravdě spíš výjimka. samozřejmě dostupný internet je důležitou složkou nomádského života - člověk nevydrží na zajímavým místě třeba týden bez netu. takže Starlink (v nějaké budoucí iteraci by) asi víc a víc představuje důležitou složku mých plánů na důchod :-)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    XCHAOS: půjčovny satelitních telefonů běžně fungují, tak tohle by mohlo taky

    ví se, jaká je energetická náročnost současné starlink stanice? jak velkej solární panel by to potřebovalo k životu?
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    XCHAOS: za 800,- 50 Mb/s kdekoliv na světě? to bych bral. prachy by šli na správný místo, než těm šmejdům tady.
    Každopádně bych to chtěl pořídit tak abych neodvedl ani korunu na daních za to těm sráčům tady a šlo vše Elonovi.
    Tvl, kéž by se to fakt rozmohlo, rychlost šla dost nahoru a místní UPC a podobní blbci šli do deseti let do háje
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KARLOSK: mě by se právě líbila nějaká kapesní verze, asi tak cca na obytný přívěs za kolo, nebo tak něco :-) naopak by mi stačilo klidně i jen 30 Mbps, ale fakt všude, s dobrou latencí, bez výpadků a samozřejmě se mi nechce platit 2500 měsíčně. ale zaplatil bych klidně něco za to, že si to půjčím třeba na měsíc trvající výlet...

    ale napadá mi, že pro nás, co to chceme "do hor" by se vyplatila nějaká "půjčovna starlinků"... což bych mohl asi zpunkovat přes naší firmu, protože my teď klientům jako zálohu půjčujeme LTE modemy a nic moc.
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    TADEAS: bych jim těch 13k za HW klidně dal, ale počkám si pár let až to poletí 700 - 1000 Mb/s a pak neřeším. Ale někam do hor, kde i dneska to LTE zlobí, proč ne :)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TADEAS:

    Hardware 12 999,00 Kč
    Service 2 579,00 Kč /mo
    Shipping & Handling 1 599,00 Kč
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    KULA: me to na zadany adrese a s depositem porad rika Starlink is targeting coverage in your area in 2022. tak uvidime...
    KULA
    KULA --- ---
    Právě teď

    KAERO
    KAERO --- ---
    otazka kolik odpadlo kachlicek...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    BLACKHEAD: odpovídal k této fotce :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TOXICMAN: A videjko nemame? :-o
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @elonmusk
    S20 proof was good!
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Amazon sent us a 13-page PDF to prove Elon Musk is as litigious as Jeff Bezos - The Verge
    https://www.theverge.com/2021/9/29/22700600/amazon-elon-musk-jeff-bezos-blue-origin-spacex-lawsuits
    _TOM
    _TOM --- ---
    LEGI: Já s těmi emerickými zářivými úsměvy mám taky dost problém. Připadá mi to trapný a dětinský. Ale jak se říká: proti gustu...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SN0WCRASH: vsak hej, tiez som mal kedysi 19 rokov a makal som pre firmu nadcasy, ale neskor som zistil, ze kolegovia mi na pohreb nepridu, tak som zacal preferovat svoj cas pred firemnym :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam