• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PER2
    PER2 --- ---
    BLACKHEAD: tohle urcite nebyl led ;)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    JONAS3: Asi jen led. Vzdycky se neco takovyho odnekud odloupne...

    Nezapomen, ze ta vec se cestou nahoru nestihne zahrat tak, jako cestou dolu. A to co namrzne v atmosfere (vodni para pri styku s podchlazenym telem rakety) na povrchu ty roury a treba i na tech smerovejch rostech, to se pak uvolnuje, kdyz:
    a) trup se prestane ochlazovat ze vnitr - neni tam uz dost vysoka hladina "chladiva"
    b) ohreje se to pruletem atmosferou
    c) ohriva se to na slunci, kdyz je to zrovna na strane ke slunci
    d) ochlazuje se to zvnejsku - kdyz je to ve stinu
    e) nedostatek atmosferickeho tlaku zvenci, "vytvari" tlak uvnitr, v bublinkach zamrzleho vzduchu v tom ledu

    Ty ruzny zmeny tlaku pak umoznej popraskani tech namrzlejch vrstev a pak to proste odletuje vsema smerama.
    PER2
    PER2 --- ---
    JONAS3: myslis tohle?

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JONAS3: ne. čas?
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Viděli jste to? Co to odpadlo za velký kus z prvního stupně?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO:
    TOXICMAN: tady asi netechničtí negeekové plně nechápou, že nám neimponuje Elon Musk jako osobnost, ale spíš ty technické výtvory jeho firem (a to ještě navíc spíš jen některé vybrané - třeba k hyperloopu i projektům tunelů pro elektromobily mám svoje výhrady, na klasické MHD nevidím nic šptného). S plným vědomím, že to je dílo týmů inženýrů, často bezejmených a možná nedoceněných. Z Elona jako osobnosti mám píš legraci... ale přijde mi zatím převážně neškodný...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @SpaceX
    Falcon 9’s next launch of 49 Starlink satellites to orbit is set to lift off at 1:13 p.m. ET today

    Starlink Mission
    https://www.youtube.com/watch?v=UY3fZ6PwuUY&feature=emb_title
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja tam mam bezhvezdnou nocni oblohu :D
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: tiez. Jeho PR zasadne ignorujem, ale EM je rozhodne clovek, ktory ma vysledky. A to je prave moment, ked sa oplati davat pozor a podla moznosti sa aj nieco naucit :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    TOXICMAN: ja mam na ploche niekolko vybranych spacex wallpaperov, ktore sa mi striedaju (ano aj explodujuci SN-8)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Nemam s diskuzí o Muskovi problém (pokud to nepřesahne únosnou mez), každý to může vidět jinak. Osobně ale nechápu ty proklamace MAWERICka, že umí jenom PR...
    Možná by sis měl přečíst jeho dosavadní životopis.

    Ano, má teď obrovský publikum, protože se stal tak nějak nejbohatším člověkem na planetě a vede pár top technologických firem světa. Ale přece si myslíš, že se do týhle pozice dostal pomocí PR?

    Zip2 naprogramovali s bráchou.
    Jednu z prvních online bank X.com založil a psal, později jako Paypal prodali eBay.
    Teslu sice nezaložil, ale asi rok po založení investoval $6.5 milionu a stal se největším akcionářem, od té doby vede product design a engineering.
    A ve SpaceX je od začátku Chief Engineer.
    Samozřejmě na úspěchu má zásluhy obří zástup dalších lidí, ale on je dokázal dát dohromady, určit ten dlouhodobý cíl a držet se ho i v extrémech. Jak víme, Tesla i SpaceX byly v počátcích na samotné hraně bankrotu a Musk do nich napumpoval všechno co tehdy měl.

    PS: Jo, jsem fanboy, ale rozhodně nesouhlasím se vším, co říká nebo dělá.
    PS2: Na ploše nemám Muska, ale Starship ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: jo a ne. Prorok by např. neměl být falešný prorok, měl by si dávat bacha,aby se protoctví naplnila. A taky se někdy aktivně podílí, třeba konáním zázraků.... naproti tomu, vizionář podle mě má nějakou uměleckou licenci i na vize, které se nenaplní a celkově vizionář je spíš soft-prorok, přijde mi. Pleteš si vizionáře s aktivistou :-)

    (já se třeba za vizionáře považuju, ale neberu to jako nějak extra závaznou kategorii :-) být prorok by bylo daleko těžší, zvlášť "doma", leda že bych byl falešný prorok.. to mi je dobře... :-)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MAWERICK: Tim jsem chtel rict, ze teorii o tom, co je to vizionar mate resit jinde...
    Muskovy konkretni extempore tady nikdo za nepatricne povazovat nebude... ;-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    BLACKHEAD: a kde jinde nez v auditko o Elonu Muskovi? (Protoze osobne se nezname/nepotkali jsme se)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PER2: vizionar je prorok. Na jeho slova dojde/doslo. Rozdil je v tom ze prorok teoretizuje a sleduje deni s odstupem. Vizionar je cinny a deni ovlivnuje. Muze mit vizionare aktivisticke, aktivni, cinne a spise pasivni.
    U toho pasivniho se ukaze, ze mel pravdu az po jeho smrti.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: A hlavne to resit nekde jinde... ;-)
    PER2
    PER2 --- ---
    mozna byste si meli defimnovat slovo "vizionar" a co to presne znamena, pak si mozna porozumite lip :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    CRAZY_IVAN: nejen ve stratreku:) oni existovaly uz pred Iphonem a Ipadem. Takze v tomhle ohledu ano. Nic zasadne originalniho to zase nebylo :)
    A opet se vracime kruhem tam "kde jsme zacali". I Steve Jobs byl v prvni rade vyborny v marketingu. protoze to co tu pises jak ty tak asi i KAERO: je to ze "to umi prodat". A o tom mluvim...

    Tesla byl genialni inzenyr/vynazlezce (ci jak to nazvat) ale byl to zaroven fakt mizernej obchodnik. A jak to dopadlo ve "valce proudu" vime. A to i pres to ze na svou dobu byly teslovy napady a reseni rozhodne lepsi nez konkurence.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Why is Steve Jobs considered a visionary?
    He revolutionized the world with ground-breaking innovations with the personal computer, iPod, iPhone, and iPad. Steve was and still is a role model for many struggling entrepreneurs, ousted business leaders, college drop-outs, adoptees, and disease-fighting people who could relate to his journey.

    Reálně všechny ty produkty už někdy ve scifi byly, nebo je někdo jako koncepty vyzkoušel (i s windows byly tablety bez klávesnic), ale reálně je prostě fakt, že až Steve tomu dal reálné pevné základy, ukázal jak to udělat, že to jde a bude to tímto směrem. Měl vizi budoucnosti s daným produktem, přivedl jí k životu a uměl jí prodat.

    Jasně, je možný si tu definici ohýbat jakýmkoliv směrem, ale nikdo mu neodpáře to, že změnil trh se svojí vizí budoucnosti na několika frontách.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    MAWERICK: o Jobsovi by se taky dalo říct, že jenom kopíroval nápady a neměl nic originálního (dotykové destičky a tablety měli už ve star treku... a další koncepty), ale měl vizi produktu, dotáhl jí do konce, prodal to, ZMĚNIL trh a všichni ho následovali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam