• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: To asi jo...
    ...i když já si stále myslím, že třeba u nás v ČR to všechny dosavadní vlády parádně prosrali s investicemi (zvláště ty dotace EU na rozvoj Internetu, které nakonec de-facto nikdo nečerpal, protože Telco mamuti naštěstí nemohli a menší ISP zase nedokázali) do Internetu a právě z každé blízké do každé sousední "zapadlé" vesnice měl být dotažen X-vláknový optický kabel (kde X by bylo alespoň 12 či 24) se zakončením ve vhodné budově (např. radnice) s tím že by se takové vlákno.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: tak ovšem ten tarif Premium si přímo říká o nějaké nasdílení celé vesnici... v nějakých odlehlých údolích, kam se klasický bezdrát dostane jen přes nějakou retranslaci a 2 hopy, to může být cenově docea přijatelná varianta... je to asi pronajmout si běžný 500 Mbps pozemní linku, pokud to má být fakt připojení bez agregace, dostane se člověk na podobné ceny...
    PES
    PES --- ---
    SN0WCRASH: To je velmi důležitý parametr...
    ...a kolik se jich na tom upeče ;-)
    GESTO
    GESTO --- ---
    SN0WCRASH: vzdyt to jsem psal.. akorat jsem tam dal otaznik, aby me nikdo netahal za slovicka a ze to nemam ozdrojovany. a byla to narazka na tvoji uvahu ze by jeden blok mohl letet 111 krat. Konec OT. kdyztak napis rovnou do posty. Nesnasim kdyz tady tu diskuzi lidi zasiraj. Mam ji rad jako prehled novinek a ne jako diskuzi o tom jestli EM je jenom o PR a podobny nesmysly
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    PES: kolko maciek sa na nu zmesti? :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    GESTO: the company indicated in 2018 that they expected the Block 5 versions to achieve ten flights, each with only minor refurbishment. Wiki clanok, ktory som postol nizsie.
    PES
    PES --- ---
    Starlink s větší anténou nabídne parádní rychlost za brutální cenu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/pc-mac/starlink-premium-satelitni-internet-elon-musk-500-mbit.A220204_113912_hardware_nyv
    GESTO
    GESTO --- ---
    SN0WCRASH: Jsou to vsechny dohromady... to ze jsi to nepochopil je ok stane se.. nebudu to hledat, ale u te verze 5 se pocitalo s 10ti znovupouzitimi?
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: ano, uz som si to dohladal. Ono, aj keby to teoreticky bolo mozne, ak vezmeme do uvahy ze najkratsi turnaround bol 38 dni, SpaceX este nelieta dost dlho na to, aby jeden booster toto vsetko mal kedy zvladnut :)

    GESTO: B1051 https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Falcon_9_first-stage_boosters#Block_5
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SN0WCRASH: to není jeden :) ale jako typ Falcon 9
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SN0WCRASH: Pfizer!
    GESTO
    GESTO --- ---
    SN0WCRASH: ten posledni? :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: nevies nahodou pls, ktory booster to bol? Neviem to mejak dogooglit..
    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: "Takový full stack v pozadí by byl fajn :D"

    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: ja myslel ze elon jen troli, tak sem to ignoroval :p
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TOXICMAN: A to je co, za HDR rozmazaninu? :-/
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    máme termín Starship prezentace! Takový full stack v pozadí by byl fajn :D
    Thursday next week at 8pm Texas time
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: Díky, konečně mi to někdo na NYXu dovolil :-) (ale "falešný vizionář" se mi taky líbí...)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    The Falcon 9 rocket has now flown more consecutive successful missions, 111, than any orbital rocket in history.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: vidis, falesny vizionar mi vypadnul.
    Byt vizionar neznamena, ze nemuzes byt aktivista. Vid treba prukopnici za Greenpeace.
    Klidne muzes byt vizionar. Jak te znam angazovany jsi dost, vcelku i aktivni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam