• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    "inflitrace levicové woke scény do IT" - tyhle diskuze už o cca 6 metrů předběhly i monty pythony
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    PES: Plus se to snaží hodit na nějaké neznámé "aktivisty". :)
    PES
    PES --- ---
    HONZA09: Algoritmus by "doporučil" uživateli problematičnost příspěvků...

    ... opět IMHO také nic dobrého, jen by to asi byl pokus místo cenzury "vychovávat" uživatele k autocenzuře.

    Ale je to teď už jen ve stylu "pozdě bycha honit", protože se nejspíš bojí toho co na ně Musk zveřejní a jestli to nebude v rozporu s US Ústavou, kdy by měli na dlouhou dobu zaděláno na právní patálie.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    E2E4: docela dost pochybuju, ze by to byla cilovana akce na nej. Spise je to nasledek boje s boty. Imho ma twitter bot api a pokud to Sweeney pouziva, tak to bude opet online.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    PES: No v jednom odstavci říká, že moderování obsahu nejlépe zařídí vhodný algoritmus a v druhým píše, že největší chyba byla, že dávali peníze na vývoj toho algoritmu místo toho aby si ty diskuze moderovali sami lidi. To je podle mě úplnej opak.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JORGES: Takze free speech v podani Muska je .. zhruba 5 tydnu.

    PES
    PES --- ---
    HONZA09: Proč protiřečí? Tam nejspíš nemyslel, že by si uživatelé spravovali diskuzi NAVZÁJEM...
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    PES: Tohke si přímo protiřečí.

     Autor příspěvku by podle Dorseyho měl být jediný, kdo ho může i odstranit. Moderování obsahu pak podle něj nejlépe zařídí vhodný algoritmus.

    Největší chybou, kterou jsem udělal, bylo pokračování v investicích do našich nástrojů pro správu diskuze na úkor nástrojů pro samotné uživatele tak, aby si mohli diskuzi spravovat sami
    PES
    PES --- ---
    HONZA09: Zmiňuje se o nějaké "invazi aktivistů" v roce 2020... to asi nebude o Muskovi (i když IMHO infiltrace levicové woke scény probíhala do Soft/IT firem v USA alespoň dekádu předtím)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    PES: Ehm. Neovládnul Twitter Musk? Jsem zmatenej. Kdo jsou ti aktivisti?
    JORGES
    JORGES --- ---
    https://twitter.com/jxcksweeney/status/1603028610209779712
    PES
    PES --- ---
    Twitter ovládli aktivisté. Je to moje vina, kaje se jeho spoluzakladatel Dorsey - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-twitter-ovladli-aktivisti-je-to-moje-vina-kaje-se-jeho-spoluzakladatel-dorsey-40417428

    „Twitter pod mým vedením i ten současný Twitter žádný z těchto principů nesplňují. Je to jenom moje vina, protože jsem v roce 2020 po vstupu aktivistů do společnosti na dodržování těchto principů netlačil,“ doznával se Dorsey v úterý na blogu služby Revue, kterou vlastní Twitter.

    „Největší chybou, kterou jsem udělal, bylo pokračování v investicích do našich nástrojů pro správu diskuze na úkor nástrojů pro samotné uživatele tak, aby si mohli diskuzi spravovat sami,“ sype si Dorsey popel na hlavu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONZA09: ja si nemuzu pomoci, ale z Elona se stava ponekud curak. Myslim, ze ho ceka takovy typicky konec vsech americkych genialnich miliardaru.. zblazni se a zamkne v hotelovym pokoji, srat a chcat bude do sklenic od okurek.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Překvapení od Muska: Ukrajinci se nemohou přihlásit ani zaregistrovat na Twitter - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-prekvapeni-od-muska-ukrajinci-se-nemohou-prihlasit-ani-zaregistrovat-na-twitter-40417391

    Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak na informace o ukrajinských účtech reagoval pochopitelně podrážděně. Na Twitteru napsal, že válka na Ukrajině kvůli tomu zmizela z trendů na sociální síti. Následně Muska v příspěvku označil s dovětkem, že „by ho zajímalo, jestli se někdy dočkáme Twitter Files o podzimu/zimě 2022?“.
    PES
    PES --- ---
    VYHULENY_UFO: měl Teslu už předtím "vycashovat" ;-)
    PES
    PES --- ---
    OMNIHASH: říkáš Daně a Smrt?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //z elona se stava solidni loser

    Musk sesazen. V čele žebříčku nejbohatších lidí světa je poprvé Evropan | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://byznys.hn.cz/c1-67150230-musk-sesazen-v-cele-zebricku-nejbohatsich-lidi-sveta-je-poprve-evropan
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: to si v devadesátkách mysleli všichni technomágové, ale ukázalo se, že jako vždycky daně si cestičku najdou.
    PES
    PES --- ---
    OTAVA: tohle v realitě přestalo fungovat (a časem přestane z velké části i platit) právě s nástupem nehmotných digitálních produktů a firem v globalizovaném světě...
    ...jen ta setrvačnost byrokracie ještě dává zdání, že ne
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    OTAVA: SEC je bud zahlteny vysetrovanim alebo si proste vyberaju ciele na zaklade nejakej objednavky :) SEC is a joke je stare meme https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/i004r1/sec_is_a_joke_insider_trading_is_rampant_if_youre/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam