• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: no na druhou strranu SS ma skoro dovjnasobek vykonu proti SaturnuV... tak je otazka jak se budou tyhle veci skalovat na takovej rozdil
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: deflektory a odvod kanály do stran, to už zvládnuté snad je, ne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: když nad tím přemýšlím, tak spíš asi jediná možnost je ještě vyšší startovací stůl.

    Jakoukoliv vodu to odfoukne hned. Leda by startovali úplně z moře... nebo to byl bazén hluboký desítky metrů...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MRAKY: já teda čekal rozpad až během reentry. O vhodnosti orbital launch mount jsem vyslovoval občas vyslovovat pochybnoti, ale groupthink je překonal, nenapadlo mi, že by nepropočítali tak základní věc...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    XCHAOS: ani ne :) neplest skutencou silu vybuchu a potencial ulozeneho paliva... u N1 podle vysetrovani vybuchlo jen asi 15% paliva. tech zbylejch cca 85% proste shorelo ale neprispelo k sile exploze.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTAVA: takhle:
    https://twitter.com/SpaceNosey/status/1649048043080015872
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ale jinak ano. jasne ze mas pravdu... Halifax je cca 2.5-3x vic nez N1 :) (cca 1kT vs cca 2 - 3kT podle zdroju)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: myslím, že jo :-) N1 ho překonala... prý...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: Já nemyslel na sílu výbuchu. Ale spíš ta hromada motoru a tak:) a pak tedy i ten samotnej boom :)
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: fakt myslíte, že by se StarShip překonali
    Halifaxský výbuch – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Halifaxsk%C3%BD_v%C3%BDbuch
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Nemyslim si ze by ty motory poskodil odletajici beton, tlak od tech motoru sel dolu a do stran, jak by se dostal nejaky material zpet nahoru k motorum ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: Oddělení Starshipu mělo být v době kolem T+3 minuty, předpokládám ve výšce nad 70 km, ale především to mělo být při mnohem vyšší rychlosti (přes 8000 km/h). Dostali se jen na rychlost max. cca 2150 km/h ve výšce cca 30 km.

    (kosmo.cz/Aleš Holub)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    XCHAOS: Tohle má fakt velké N1 wibes:))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOUDY: hmm, spíš mi zajimalo, za jak dlouho dostanou tank farm a orbital launch mount do stavu, kdy se budou moc pokusi o další, ehm, výbuch...

    TOXICMAN: naopak, neúspěch. Spotřebovali příliš mnoho paliva na to, aby sebrali N1 prvenství v největším bezjaderném výbuchu v historii :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: vidím 7 motorů down. Zřejmě je rozmlátil ten odlétající beton...
    PES
    PES --- ---
    STARE_CASY: on na ty "pitomosti" je celkem limit, kolik toho lze jako "bohatá a silná společnost" promrhat... zvláště, když se pak ukáže, že to "bohatá a silná" už dávno jede jen krutě na dluh...
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    PES: a víš co je super? Že si ty pitomosti klidně můžeme dovolit dělat, protože jsme reálně bohatá a silná společnost. Že to zrovna tebe štve, je úplně jedno. Můžeš o tom psát někam do kulturních válek a spokojeně se té kritice věnovat, přestože to zase jiní považují za naprosto zbytečnost či dokonce pitomost. Užij si to. Žiješ v té části světa, kde můžeš.
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: automatizaci neodsuzuji (dokonce mne i slušně živí ;-) , i když leckde IT - zvláště ve státní správě - není nasazována pro automatizaci či ulehčení činností, ale jen pro tupé vyhovění zákonům, ale bez toho, aby se to vůbec probralo popř. změnilo/zrušilo, zda ta činnost má vůbec ještě smysl), ale co se pitomostí týče - toho je plno (byrokratické nesmysly, výkazy pro výkazy, zbytečné mezičlánky degradující pozice jen do "přeposílačů" e-mailů atd.)...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    STARE_CASY: kdo by to byl řekl, když jsou tak blízko...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: no budiž, ale ještě tak mít shodu na těch pitomostech. jinak automatizaci odsuzuješ taky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam