• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    P_T
    P_T --- ---
    NECROMAN: Efektivita je ovšem extrémní eufemismus. Nejen k tomu, co všechno si majitelé Tesly jen pronajímají je super tohle rozbalené vlákno:

    Pluralistic: Tesla’s Dieselgate (28 July 2023) – Pluralistic: Daily links from Cory Doctorow
    https://pluralistic.net/2023/07/28/edison-not-tesla/#demon-haunted-world
    SATAI
    SATAI --- ---
    NAGASAWA: pár rebrandingů jsem viděl i zevnitř a tenhle je... No prostě unikátní. Halt Musk, to je liga sama pro sebe.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    NECROMAN: Tohle je dost zoufalej rebranding. Čekal jsem, že to během 1-2 dnů překlopí na X a zatím je to solidní bordel a změť grafik, ikon, černé, modré, retweetů a podobně. Říkám si, jak dlouho to bude vlastně trvat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mimochodem, v Apple App Store se Twitter pořád jmenuje Twitter, protože App Store vyžaduje min 2 písmenka v názvu aplikací

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Anyway, ta efektivita Tesly je brutální
    Q2 2023

    Revenue
    Tesla — $25 billion
    GM — $44.7 billion
    Ford — $45 billion

    Net Income (Profit)
    Tesla — $2.7 billion
    GM — $2.6 billion
    Ford — $1.9 billion

    Vehicles Sold
    Tesla — 466,140
    GM — 1,584,000
    Ford — 1,119,000
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ARAON: To nijak nesnizuje zavaznost toho jednani a ze maji zakaznici tesly pravo bejt nasrani.
    ARAON
    ARAON --- ---
    KOUDY: No a tobe z toho zase drobet vypadlo to, ze u Tesly neni problem v tom, ze lze o maximalnim dojezdu (coz delaji vsichni, kdy uvadeji maximalni mozny "v laboratornich podminkach"), ale v tom, ze na to ma sofistikovany algoritmus, ktery lze zcela planovane. A kdyz si diky tomu sofistikovanemu lhani zakaznici mysli, ze jde o poruchu, rusi jim objednane kontroly. To je to svinstvo.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: "most non tesla" takze ne vsechny..a tesla je automobilka..Takze jak jsem rikal. Automobilky umele navysujou dojezd svejch aut. Ne vsechny, ale nektery jo. Tesla je mezi nima. Zkuste cist co protistrana pise, nez zacnete odpovidat. Fakt me nebavi se tu s vama hadat neustale o picovinach. Kdyz napisu, ze je nahovno kdyz Tesla a jiny automobilky fejkujou dojezdy a Necroman to podpori clankama, tak mi tu nemusite odpovidat picoviny, jako ze urcite budu psat, ze jsou ridici hysterky nebo podobny nesmysly. Mozna si staci nejdriv precist muj puvodni post a pak by vas takovahle kokotina nenapadla.

    ¨
    Only one electric car we've tested since 2017 meets its official WLTP range

    Revealed: the truth about electric car range - Which? News
    https://www.which.co.uk/news/article/revealed-the-truth-about-electric-car-mileage-aC1bt9t5jU50
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: co je těžkýho na tom přijmout fakt, že problém fakt není v marketingu automobilek, ale v tom, že se tesla deklaruje něco, co neumí splnit a např. konkurence ty hodnoty umí splnit i překročit. takže ne, nejde o "problém dojezdu", jde o problém "tesla" :D

    Edmunds also argued that "the point is academic" because drivers are unlikely to expect a buffer range to be included in the EPA's range estimate. In contrast to Tesla cars, Edmunds reported that "most non-Tesla vehicles have surpassed their EPA estimates."
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: Tyvole vazne? Asi ti unika vyznam psaneho textu ty Babisi.

    - Nekolikrat jsem tu psal, ze to, jak automobilky umele navysujou dojezd u svejch elektrickejch aut je podle me pekny svinstvo, stejne jako ze wltp mereni neni v kazdodennim provozu realny. Naposled se to tu resilo asi 10 dni zpatky.
    - Necroman sem hodil clanek, kterej moje tvrzeni podporuje s tim, ze Tesla umele navysuje dojezd svejch elektrickejch aut a ze jsou uzivatele nasrani.
    - Na to sem prisel P_T, kterej sem naprosto nepochopitelne debilne napsal, ze ja budu tvrdit, ze jsou uzivatele tesel hysterky, prestoze jsem sem nekolikrat psal jaky je to svinstvo.
    - a pak prijdes ty s dalsi debilitou o Babisovi.

    mozna se fakt zkuste nejdriv naucit cist prispevky lidi na ktery pak reagujete. Diskuze se pro spoustu lidi zlepsi a ja si nebudu konecne pripadat jak ucitel ve skolce.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: ty seš jak ten babiš, za selhání obvinit vždycky někoho jinýho.. to je spiknutí, to je lobby spalováků, to se přece nemůže stát.. a přitom se ta informace šíří jako lavina, jestli vám z té rovnice opět něco nevypadlo, pane kolego :-)

    tady to máš se zdroji k jednotlivým částem kauzy

    Tesla exaggerated EV range so much that drivers thought cars were broken | Ars Technica
    https://arstechnica.com/tech-policy/2023/07/tesla-exaggerated-ev-range-so-much-that-drivers-thought-cars-were-broken/
    P_T
    P_T --- ---
    KOUDY: lmao
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    P_T: Nebud zase tupej debilek a prestan me furt resit. Ja jsem tu naopak nekolikrat prohlasil, ze tenhle nerealnej dojezd povazuju od automobilek za marketingovej bullshit a byla tu z toho hadka na 30 prispevku, ze to s marketingem nema nic spolecnyho misto aby se nekdo zamyslel nad meritem myho sdeleni. Narozdil od tvyho neustalyho breceni o koudym sem hazim i fotky raket ci tesel a jsem k tematu.
    P_T
    P_T --- ---
    NECROMAN: To asi v USA bude, tam mají hromadný žaloby velkou tradici.
    Otázka je, jak se s tím vyrovná místní muskovská úderka. Já bych navrhoval to prohlásit za offtopic. Koudy tu dvacetkrát zopakuje, že jsou všichni hysterky, co se pořád jen opakují a pak se to celý smaže. Problem solved.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: ta reklama je jinak velmi povedená a trefná
    Ohio Republicans in Your Bedroom - YouTube
    https://m.youtube.com/watch?v=z10j_H7zOb8
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    "Elon Musk loves free speech, but only when it’s convenient for him and his far-right political agenda,"
    Elon Musk’s Twitter bans ad showing Republican interrupting couple in bedroom | The Independent
    https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/musk-ohio-bedroom-ad-twitter-b2382525.html?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    P_T: z toho může být ještě pěkný Dieselgate 2.0, nebo spíše Rangegate
    Tesla Exaggerated Its Cars’ Driving Range—And Canceled Service Appointments If Drivers Complained, Report Says
    https://www.forbes.com/sites/maryroeloffs/2023/07/27/tesla-exaggerated-its-cars-driving-range-and-canceled-service-appointments-if-drivers-complained-report-says/
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    What a time to be alive :)

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam