• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SATAI
    SATAI --- ---
    E2E4: česky řečeno - problém je, že je to zmrd
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SEJDA: tak tady nejde o hejty, ale o to, že musk je v tomhle globálním geopolitickým hráčem, řekl bych že reálným dopadem i větší než u google apod., jak z materiálního hlediska (mít neomezený starlink je pro Ukrajince vojenský přínos) tak z hlediska postojů které vyjadřuje. ty mají velkou váhu, kvůli starlinku i kvůli tomu jak významná veřejná figura to je..

    a že ty jeho postoje jsou ponekud podobné ruským (viz jeho mírový plán, nedodavejte zbraně Ukrajincům a nechte Rusům co si vzali silou).
    SATAI
    SATAI --- ---
    SEJDA: no vidíš, už se blížíš...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SATAI: nevim, uvali na ne Rusi sankce? Asi ne, ze?

    CROME: na nenavideni jednoho cloveka ti staci IQ 70. Na chapani vztahu, politiky ti to uz ale stacit nebude.

    Podstatne je, ze ve screenshotu clanku neni videt ze by to tvrzeni o Muskovi rikal nejaky svedek, ani neni zadny oznaceny. Proste to je komentar. Ale hejterum staci malo ..
    CROME
    CROME --- ---
    SEJDA: Wow Sejda, just wow
    SATAI
    SATAI --- ---
    SEJDA: začínám být zvědavý, co se stane, až investoři zjistí, co dělá takový Boeing nebo Lockeed :-O
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @thejackbeyer
    Looks like we have a hot staging test article on our hands! Label reads "B-11 FWD RETAIN / HOT STAGE LOAD HEAD". @NASASpaceflight

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Skvely foto

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    NECROMAN: to je zase blabol, vzdy to rikala i prezidentka SpaceX, ze nechteji, aby se ze Starlinku staly zbrane. Takze to logicky ani nezapnou v zonach stretu. Verim, ze v tom budou konzistentni a budou ho takto vypinat vsude na svete. Je treba si uvedomit, ze akcionari SpaceX jsou i korporace, ktere nechteji byt na sankcnim seznamu ani jednoho .. napriklad Google. Valet vsechnu vinu na Muska mi prijde detinske.
    Nechtit vypnout v Rusku Google muze mit mnohem vetsi prinos pro Ukrajince, nez 30 vs 550 ms na dronu, resp. ridsi infrastruktura radiostanic.
    PER2
    PER2 --- ---
    NECROMAN: vzdyt to se vi uz asi rok, proto si us vlada ted kupuje 500 terminalu bez omezeni, zajimava by byla cena/nebo jakej je deal
    rusove ted snad i testuji nejaky novy jamming terminalu btw
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Musk neumožnil využití Starlinku na území Krymu, čímž tak efektivně zablokoval ofenzivní akce na tomto území
    With Starlink, Elon Musk’s Satellite Dominance Is Raising Global Alarms - The New York Times
    https://www.nytimes.com/interactive/2023/07/28/business/starlink.html
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SATAI: ano pardon. Říkal mi to v Brně
    SATAI
    SATAI --- ---
    YMLADRIS: btw asi beast.rent a není v Česku?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Daring Fireball: Esther Crawford on Twitter, Before and After Charles Foster Musk's Takeover
    https://daringfireball.net/linked/2023/07/27/crawford-twitter-x

    Ta posledni veta je pure gold.
    SATAI
    SATAI --- ---
    YMLADRIS: zlate doby, kdy drozkar cloveku nabizel odvoz do bordelu nebo fet :-/
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    nahodne jsem si privolala taxik Liftago, kterej byl Tesla. Ridic rikal, ze si mysli, ze ta "major automobilka", ktere Tesla pronajme FSD, je asi mercedes. Jo? plus pro lidi, kteri si chteji vyzkouset teslu tak snadno jako kolobezku, doporucoval sluzbu beast.ride
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    P_T: Well. ID Satai treba v prosinci tvrdil, ze na twitteru Elon prodela 40 miliard dolaru a proda ho Microsoftu za ani ne desetinu kupni ceny. Tady zase rikal - [SATAI @ Elon Musk (SpaceX - Falcon / Heavy / Dragon / Starship, Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI, okrajově X/Twitter, Hyperloop] , ze se mi mate posmivat, kdyz jsem v prosinci (kdy byla Tesla na 110 dolarech) predikoval, ze akcie Tesly porostou (stejne jako Mety). O pul roku pozdeji je Tesla na 266 dolarech a vzrostla o 150% a jsem to ja, kdo se Sataiovi smeje, takze pardon, ze jsem obcas na tyhle reci lidi, kteri tvrdi, jak je Tesla v hajzlu nebo Twitter v hajzlu a jak Elon vlastne vubec nevi co dela a je to manazer naprd..alergickej, protoze uz se mnohokrat ukazal opak.

    P_T
    P_T --- ---
    PER2: To fakt nema smysl. Z nej nic jinyho nez nekonecny opakovani tech blbosti nevypadne. To ze Twitter krachne tu taky nikdo jinej netvrdi. Staci si vyfiltrovat "krach" pro pobaveni :]]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam