• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    KAERO: tezko rici. je to
    "On a brand-by-brand basis, Tesla outsold its next 19 competitors by 10 to one or more during the first half, according to S&P Global Mobility data."

    a publikoval to reuters. Takze ano, urcite to nejsou zcela presna cisla, protoze nejsou od automobilek, ale ten rozdil je tam obrovsky. O necem to vypovidat bude.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MRAKY: vypada to uzasne, ale uprimne nejak se mi tomu ani nechce verit....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: no ono je spíš legrační, že evidentní Elonův velký vzor von Braun začínal jako nácek (no dobře, to je nadsázka, dalo by se taky říct, že "stavěl rakety před nacistam a stavěl je i po nich") a skončil jako konstruktér raket pro NASA, zatímco Elon začal jako konstruktér raket pro NASA a skončil jako... :-)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KAERO: Já mám info, že některé burzy si přidali zařízení, aby fungovaly pomaleji :-D https://www.youtube.com/watch?v=d8BcCLLX4N4
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    neviem kolko % tych honiciek je niekam do prazdnoty, ale stale je tu ta helikoptera...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    DZODZO: To je ale LA, jedno z nejvetsich mest v USA. Zbytek USA je prazdnota.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MAKROUSEK: tak ak bola najdlhsia honicka 6 hodin a potom dosiel benzin, tak ak bude tych aut viac a budu sa striedat tak myslim ze stejne neujdes (zvrchu ta bude monitorovat helikoptera :)

    Watch: The Longest LA Police Chase Ever At 6 Hours!
    https://www.motorbiscuit.com/watch-the-longest-la-police-chase-ever-at-6-hours/
    PES
    PES --- ---
    MAKROUSEK: a pokud bude 'cajtů v elektrokárách více, změní se situace ve hru PacMan ;-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SHEFIK: Genialni napad. Kdyz tomu bude chtit clovek ujet, staci jet trochu rychleji, ale vytrvale.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Tesla Cybertruck teased as 'next-gen police vehicle' by former TSLA board member | Electrek
    https://electrek.co/2023/09/20/tesla-cybertruck-teased-next-gen-police-vehicle-former-tsla-board-member/
    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz zacinal starlink, tak se psalo o rychlejsim mezikontinentalnim spojeni nez pres kabely s hromadou routeru po ceste, a ze by to mohlo byt extremne zajimave pro obchodniky na burze. Tak jsem zvedav jestli se tyhle predstavy vyplni. Nejake info o tom uz je?
    PES
    PES --- ---
    WADER23: to sice jo, ale vzájemné rychlosti těch družic (neb jen 2 lasery jsou pro spojení s družicemi ve stejné orbitě, kde to je v mezích manévrování každé té jednotlivé družice prakticky stacionární spoj, a další dva jsou na pro spojení s jinými orbitami, měl být i pátý laser pro spojení s extrémně odlišnými orbitami) na tu vzdálenost jsou z hlediska zaměřování paprsku fakt drsné...
    WADER23
    WADER23 --- ---
    PES: Seš ve vesmíru, žádný útlum prostředí, žádné rušení, výkonu ze solárních panelu dost, na příjem ti stačí -XX db. Někdy je schopen dosadit hodnotu? Kdyby to bylo -60dB, tak může mít paprsek v místě příjmu milionkrát větší plochu než jak vychází ze zdroje, takže nemusíš mířit úplně přesně, stačí když přijímač bude v kuželu světla z laseru. Myslím, že to mají spočítané než to pošlou nahoru.
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: jsem se jen ujišťoval, že nejde o kabely obecně (protože kabel je kabel)...

    ... stejně jsem zvědav jakou výdrž a spolehlivost bude mít zaměřování těch inter-satelitních laserů mezi SpaceX družicemi.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PES: jo. na co by meli platit druhym za to same, co si muzou delat sami?
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: dálkové kabely přestat používat? Jako že je nebude používat StarLink, jo?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TADEAS: a pokracovani +1 den, krabice na verande...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MRAKY: pozemni stanice budou vyuzivane dale, pro last-mile k tem, co nemaji Starlink. Dalkovekabely by se mely prestat pouzivat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam