• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DRAGON: tak to ze Zelensky moc zebra a obcas ma tu retoriku vyhrocenou prece nerika jen Musk..i polaci uz ho klepli pres prsty. Je to samozrejme pochopitelny, protoze je ve valce a umiraj mu obcani jeho zeme, ale dost lidi zas na druhou stranu sere ze kdyz neco chce tak nema zadnou pokoru a jede spis ten “demanding” styl.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOUDY: a to cituješ nějakýho ukrajinskýho ministra pokaždý, co sem píšeš, že je Musk troll? Já jen ať vím do budoucna.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DRAGON: ja jen citoval nejakyho ukrajinskyho ministra kterej obvinil Elona z trollingu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SEJDA: simtě, jakej obchod s Russkem, vždyť Koudík nám přeci vysvětlil, že je to všechno jenom trolling..
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Chudak Elon :D .. chtel zalozit utopistickou spolecnost .. ale roli zacali hrat penize. Co vsechno by asi bylo jinak, kdyby nekoupil ten Twitter a nebyl ted tolik koncentrovany na finance, rozumej obchody s Ruskem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: nejlepsi etuda je stejne s vavrou, xixoio a btc na ath
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KULA: ivo ze seznamu je taky pripad. kdysi jsem ho zkousel sledovat, jestli se dozvim nejaky meganovinky z technologii, co v seznamu vymejsli a on porad psal, jak ho serou tlusty lidi, ze nikdo tomu ci o nomu poradne nerozumi a ze on vybudoval (cti skoupil celou radu firem a domen) holding a vydelava miliardy, tak musi bejt proste nejlepsi...
    PES
    PES --- ---
    SITH: možná jsem to měl lépe specifikovat na "Rusák dostane dost a ty zaplatíš překupníky navíc..." (ale budeme doufat, že se to RU nerentuje).
    Nicméně pro nás ty ceny obecně tedy nejsou nijak růžové (pseudo-spojenci jako SA nám v tom také zrovna nepomáhají -1M barelů + RU -300k barelů a ještě "nestíhají rafinérie"... ale počkat! nemáme/neměli jsme rafinerii vlastní?)

    Světové rafinerie nestíhají. Ceny nafty rostou, hrozí i další vlna inflace - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nafta-ropa-zasoby-tezba-rusko-ceny-opec-produkce.A231002_121244_eko-zahranicni_jla
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SITH: žádná předpokládám nebude, tohle je prostě napřesdržku
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DZODZO: jak si "druha strana hovori, ze rusko je obet a zaroven posiela peniaze tomuto agresorovi" sere do huby?
    SITH
    SITH --- ---
    PES: ceny komodit na trhu si dokážeš zjistit sám, z toho si odvodíš výkupní ceny a odpovíš si sám na svou otázku
    PES
    PES --- ---
    SITH: co varianta "Rusák dostane co dřív, ale ty zaplatíš ještě ty překupníky po cestě..."? To je tak nereálné?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JARDABEREZA: hm ja se regnul do fronty, ale ticho po pesine. o bluesky celkem stojim
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    netrvalo dlouho

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PALEONTOLOG: Musím počkat, než mi dají moje vlastní. A není z toho jasné, kolik a za jak dlouho se můžou objevit nějaké k rozdání. Ale myslím, že uživatelé spíše porostou geometrickou řadou než lineární... nemuselo by trvat zas tak moc.
    SITH
    SITH --- ---
    DZODZO: protože SITH:
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SITH: to uz sa mi nepodarilo dohladat ci to do tej Druzby pumpuju priamo ruske spolocnosti alebo nejake tretie strany, tak isto ako sa mi nepodarilo dohladat, ze tesla kupuje hlinik priamo od rusov a nie cez tretie strany, media si interne dokumenty bohuzial nechavaju pre seba
    SITH
    SITH --- ---
    DZODZO: bohužel jsi hloupý a nerozumíš tomu o čem píšeš. Na žádný freedom fuel do práce nejezdím, mám v autě benzín zřejmě z ruské ropy, ale ta ropa se nekoupí přímo od ruské firmy, ale skrz dva tři překupníky, takže rusák dostane o dost méně. Už je jasnější?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JARDABEREZA: da se poslat pozvanka? :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SITH: tak to si nezabudni opakovat az pojdes autom na ten freedom fuel do prace ako nepodporujes agresora ale tretiu stranu, ktora je neviem kto, kedze to tecie priamo ropovodom Druzba co som povodne linkoval "Česká republika využívá ropu ze dvou hlavních zdrojů. Jedním z nich je ropovod Družba, kterým do země teče ropa z Ruska."

    JONY: nabuduce to skus vyargumentovat bez osobnych utokov
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam