• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    DZODZO: precti si ten clanek a ne titulek, hm
    PES
    PES --- ---
    DZODZO: o tomhle jsme se už bavili - ono je otázka KOHO v tom SAPu vyrazí - pokud tam identifukují jen nějaké "přeposílače reportů", tak je to asi jen to "sádlo", kterého se zbavit je žádoucí.
    Ale pochybuji, že jakákoliv AI (z těch všech co se dnes předvádí) bude zvládat něco dokonale vytvořit (zvláště pak něco nového, co ještě nemohla při svém "studiu/trénování" někde opsat/ukrást).

    IMHO se těším na to, jak spousty těch big-companies vyhází spoustu lidí a pak ošklivě narazí na realitu limitu schopností těch AI a pak budou zoufale ty lidi hledat a nabírat zpět (a ti si IMHO řeknou o větší $$$)...
    ...volná paralela s CoViD dobou, kdy např. na letištích vyházeli "přebytečný personál" a pak zoufale po opětovném rozběhu cestování zoufale sháněli zpět (a snad si mysleli, že na ně ti vyhození budou čekat?). Obdobně personál/kuchaři v restauracích, tam to dopadlo v mnoha případech podobně (a ti vyhození si mezi tím našli jinou práci a zpětně ukázali akorát obrazně fakáče, že se vracet s vyhlídkou na další rychlé vyhození v případě jakýchkoliv krizí se tedy rozhodně nebudou).
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    VON_GILOTINE: "reportedly"... toto je taky reportedly btw... vyvestis zo svojej kristalovej gule ci si moji kolegovia zo sapu maju hladat inu pracu?
    Investice SAP do umělé inteligence dopadnou na 8000 zaměstnanců | e15.cz
    https://www.e15.cz/byznys/zapojeni-umele-inteligence-u-softwaroveho-giganta-sap-dopadne-na-8000-zamestnancu-1413355
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Uz zase cenzurujete emerging vizionarske struktury?
    Doufam ze po putinovi, tuckerovi, alexu jonesovi a jinych svini objevi elon brzy eugeniku a frenologii. To je taky krasna vize. Kdyby ji pred 80lety zla totalita tradicnich statnich struktur nezcenzurovala uz sme mohli bejt na marsu, bili, v dolech, otrocit pro VIZIONARE
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUMAC: tak já neříkám, že bambilionáři jsou ti nejchytřejší a nejjasnější ;-)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    SATAI: to potrebuje posilovani s cinkama taky... a jakpak asi ted posiluou hosi a holky na ISS? vyresi to par gumicek a pruzinek :)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Jejda mesias uz zase musi najit lenochy co brzdi jeho snahu stat se bohem, jo a este dostat slibum co dal investorum.. prodat vic lepsiho produktu? Ale kdepak, vyhazime lidi jako v twitteru!


    Elon Musk reportedly looking at job layoffs for Tesla | Fortune
    https://fortune.com/2024/02/08/elon-musk-tesla-jobs-layoffs-twitter-toyota/?xid=soc_socialflow_facebook_FORTUNE
    SATAI
    SATAI --- ---
    CROME:

    - Proč se miliardáři cpou do vesmíru?
    ~ Protože gilotina potřebuje k funkci gravitaci.

    Dadum tssss.
    CROME
    CROME --- ---
    YMLADRIS: Jestli je 1% emerging strukture tak jsem naprosto stara struktura! Eat the rich psychopaty!

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PES: Netuším. To bude spíš dotaz na právníka :-D Ale nepřekvapilo by mě, kdyby to dopadlo stejně.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: akorát nechápu jak injekční stříkačky pro fetaky mají oslabovat network struktury. Pokud to někdo chápe a má zájem mi vysvětlit jak to Balaji mini (do pošty), budu ráda
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    YMLADRIS: nebo se to dá brát jako určitej druh bůů, že máme furt nějaký mantinely a nenecháme je beztrestně přelízt každýho technobro, co si myslí, že spasí sebe a svět za soustavnýho ingorování veškerejch pravidel, co se mu nelíběj...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Dá se to brát jako určitý typ války, emerging struktury versus tradiční státní struktury. Když je nová struktura moc na vzestupu, starší struktura se to snaží potlačit. Asi se děje vždy všude za všech režimů.

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: já to chápu, a bavím se. Kdyby nebyl škrt, nehonil to celý přes svý odměny a nechal půlku na dividendy, tak má místo butthurtu a Texasu doma tři čtvrtě bilionu a nohy v teple.
    PES
    PES --- ---
    OMNIHASH: asi tušíš jak jsem to s tím "svou firmou" myslel...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: no ona už to moc jeho firma není, proto se tak vzteká
    PES
    PES --- ---
    SATAI: no známá mi, když jsem jí na první její dotaz k tomuhle odpověděl, že dokud si "hraje" takhle se svojí firmou, tak ať si hraje - že za mnohem horší považuji, když kecá/vrtá do politických věcí...
    ...no a tak mi odpověděla že kromě toho "...hraní si se svou firmou je také devastátor státu Delaware..."

    Na to jsem se jí zeptal, jestli si fakt myslí, že takový X-eet jednoho ublíženého děcka ovlivní nějaké rozhodování ostatních firem tak, že by to stát Delaware nějak poznal - tedy zda si fakt myslí, že jsou ostatní tak pitomí, že by skočili na každý slint EM na X-ku? (ono je to něco úplně jiného než když se utrousí nějaká zpráva, která hýbne kurzem nějaké virtuální měny)
    SATAI
    SATAI --- ---
    PES: to je nejspíš jedno, hlavně že fakan může třísknout dveřma...
    PES
    PES --- ---
    JARDABEREZA: a v Texasu by mu ty prachy dle smlouvy dali?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Taky bych dělal uražený děcko, kdyby mi nedali bilion, co sem si šikovně vepsal do smlouvy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam