• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Starbase Tower 2 Module 1 is staged and awaiting stacking.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JANOS: no problém je, že mě při stavbě baráku protáhli nějaký ethernet kabel, ale já už to zopakovat nemůžu, tzn. Mam možnost buď udělat někde díru do baráku (což nechci) nebo použít to co mám. Takže idea je taková, že ten jejich kabel zapojit do terminálu ještě na střeše a pak výstup z jejich terminálu propojit tímto existujícím kabelem se seitchem a WiFi routerem co je v domě.
    Pokud nebude mít můj existující ethernet kabel dostatečnou kapacitu pro přenos energie, můžu natáhnout elektriku z venkovního rozvodu aniž bych musel dělat díru do baráku.
    JANOS
    JANOS --- ---
    ANDY_WARHOL: Starlink pouziva PoE. Antena je s terminalem spojena jenom jednim Ethernet kabelem (pekne tlustym a malo ohebnym)

    Jinak Starlink chce opravdu kvalitni vyhled na nebe a zadne stromy v okoli. Ale ze strechy by to mohlo byt fajn.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ANDY_WARHOL: skus id TADEAS, on to pouziva tiez na venkove
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JANOS: no já žiju na venkově a rád bych lepší připojení, protože to co mám je tragédie.
    Ale resim pár technických detailů, než si to pořídim. Mam na střechu ethernet kabel s Poe (power over Ethernet) a tak mě zajímá, jestli bych nemohl starlink anténu I terminál hodit na střechu a dolů bych využil tento kabel pro přenos internetu, abych nemusel tahat jinudy.
    Musel bych totiž někde do baráku udělat díru a to se mi nechce.
    Ale netuším jestli ten jejich terminál můžu nějak napájet přes ten lan kabel samozřejmě můžu pořídit nějaký bazmek, který by to napájení vyvedl zvlášť)
    Nebo je tato myšlenka nesmysl.
    Ale hádám, že to mi asi stejně neporadis
    JANOS
    JANOS --- ---
    ANDY_WARHOL: Mel jsem, loni jsem poslal nekam k Avdiivce pac mi to bylo k nicemu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Máte někdo starlink?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SpaceX Gears Up for First Super Heavy Booster Catch! 🚀 | Starbase Update
    https://www.youtube.com/watch?v=rpc8Kcg8lNE
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PER2: okopírovali Elonovu metodu: pokud vám to nevybuchuju dost často (a dost spektakulárně na to, aby to zaujalo média), tak málo inovujete!
    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: je to tak, ale cina no, tam na lidech nezalezi
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: měly z prdele kliku, že to spadlo kam spadlo... okolo je normálně zástavba
    PER2
    PER2 --- ---
    QWWERTY: zrovna to sem nesu :D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PER2: kdyz jsme u te Ciny :))

    Chinese rocket static-fire test results in unintended launch and huge explosion - SpaceNews
    https://spacenews.com/chinese-rocket-static-fire-test-results-in-unintended-launch-and-huge-explosion/
    Space Pioneer conducted what was intended to be a static-fire test of the first stage of its Tianlong-3 launch vehicle
    Amateur footage ... shows the nine-engine test stage igntiing and then, exceptionally, taking off.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    kamarat sa v tom vcera povozil a sofer to potom zapikoval do jazierka :)

    FOTO Rozruch v Dunajskej Lužnej: Do jazera zapadol cybertruck! Aha, čo nasledovalo | Nový Čas
    https://www.cas.sk/clanok/2942085/foto-rozruch-v-dunajskej-luznej-do-jazera-zapadol-cybertruck-aha-co-nasledovalo/
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SpaceX conducted a series of Raptor Quick Disconnect (RQDs) purging in preparation of upcoming orbital test flight of Starship. These RQDs provide high pressure gases to spin the ourter ring of 20 Raptor Engine turbopumps in order to start the engines.

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pri takom nasvetleni to vyzera jak start na marse :)

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KOUDY: dragon osvetleny mesacnym svetlom

    Peering out into the cosmos from Dragon perched on top of the ISS.

    Today on each orbit the sun sets about 15 minutes before the moon rises. Shot is taken just as the moon comes up illuminating the Dragon with a faint blue in front of a sea of stars.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Elon musi bejt fakt nasranej :))

    Rimac představil taxikářský PLNĚ AUTONOMNÍ vůz Verne. V roce 2026 začnou tyhle taxíky bez řidiče jezdit v Záhřebu, vybraná města ve Velké Británii a Německu budou následovat o rok později - první dvě z jedenácti oslovených měst již na Rimac Verne podepsala smlouvy.
    Interiér je dvoumístný, maximálně pohodlný a taxík k vám dojede vyhřátý či vychlazený, dokonce si prý vyberete, jak bude vonět. Na displeji poběží filmy nebo tam můžete pracovat, nebo tak různě.

    GESTO
    GESTO --- ---
    PES: Nějaký diagonaly tam vidim. Já se stavením layheru jednu chvíli živil a je to imho nejlepší lešení..
    PES
    PES --- ---
    KAERO: jak "povinnost" - to je fakt dobrej fór...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam