• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PESKoně a přirozená komunikace a vselijaka dalsi zvirena
    PES
    PES --- ---
    Malý rozdíl mezi ohradou Vobluďáka, kde jsem to před 2-3 týdny alespoň částečně vyhrábl a sousední ohradou u kobyl :-(

    PES
    PES --- ---
    Dnes tedy je chladno, větrno a nevlídno :-/

    PES
    PES --- ---
    Jen pro zájemce - zítra, středa 6.3.2024 ve 21:05 (popř. sobota 9.3.2024 ve 12:35) dokument na

    Prima ZOOM - Koně a my

    https://www.tvprogram.cz/kone-a-my/1860309341
    Žádné jiné zvíře tolik neovlivnilo naše dějiny jako právě kůň. Tento věrný společník nám stojí po boku už několik tisíc let a jeho krása, síla, rychlost nás vždy fascinovala. Dokument nás zavede za koňmi od španělského jihu, až po mongolské stepi... Španělský dokument (2021)
    PES
    PES --- ---
    A vysvitlo Sluníčko a všechno dostalo živější barvy...

    PES
    PES --- ---
    PES: Tak den až dva práce a bylo by všechno to sračko-bláto na třech nebo čtyřech hromadách pro nabrání bagrem a odvezení někam zaorat na pole...

    PES
    PES --- ---
    PES: Tady ted flek u přístřešku jim snad také trochu pomůže, že tam nebude to mazlavé sračko-bláto...

    PES
    PES --- ---
    Ranní nedělní "rozcvička" než Vobluďák spořádal snídani, tak jsem trochu rozšířil plochu zbavenou sračko-bláta (a ještě taktéž kolem přístřešku, aby první kroky z něj nevedly do hlubšího mazlavého hnusu)...
    ...a jak pán tu snídani spořádal, to bylo najednou pořehtávání, že už můžeme jít a hlavně abych mu prý náhodou nebyl "nevěrný" s tou kobylou, která na mne koukala u toho vyhazování z přístřešku.

    PES
    PES --- ---
    VAMPY: No "dostal" ji Vobluďák namísto toho loni uhynulého 30+ valacha, i když jemu tedy nevadilo, že byl v té části ohrady sám, protože 4 kobyly měl hned vedle (a to se ještě šklebil a "ječel", když mu tam tam "malá šedivá agilní zvědavá" jen trochu strčila nos před pažení v přístřešku)...
    ...ale snáší se dobře, ona chodí na noc do boxu, on zůstává. Snesou se i v tom přístřešku (třeba když je hnusně), takže naštěstí to není tak, že by vždy jeden z nich trčel venku.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Jj ta. Vypada na 30+
    PES
    PES --- ---
    Také důchodce... za necelého ½ roku mu bude 28...

    PES
    PES --- ---
    VAMPY: Ta kobyla v popředí? Netuším, ale hodně...
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Kolik je tomuhle dedulovi?
    PES
    PES --- ---
    PES: odházení kupodivu vydrželo celý týden bez většího poškození povrchu, tedy asi to bude chtít odházet zbytek té plochy od toho sračko-bláta než to začne vysychat a tvrdnout na beton :-( to bude fuška

    PES
    PES --- ---
    PES: ...dnes trochu posilovna při vyhazování sračko-bláta z rohoží a jejich blízkého okolí, aby se to na ně nenosilo zase tak rychle. A samo také vyčistit přístřešek, i když ten tak hrozný zase nebyl...

    PES
    PES --- ---
    Dnešní výlet byl především o prozkoumání širokého okolí, zda a kde co už roste. Není to sice žádný extra sportovní výkon, ale nachodí u toho mnohem více než kdyby jen koukal v ohradě. Ale jak bude více jaro a ještě delší dny, tak (doufejme) bude větší příležitost chodit delší a delší trasy...

    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ja jsem asi postizena ale uplne vidim protrzenou prudusnici kdyz sebou kun skubne.. asi uz jsem tech pruseru u koni videla moc nez aby mi tohle prislo vtipny, sorry :)
    PES
    PES --- ---
    CAROLIAN: Ouha! Teď jsi to odhalila! ;-)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    PES: no tak teď se ukázalo, že kůň je nafukovací a jen ho podpíráš koštětem...
    PES
    PES --- ---
    Jen momentka z čištění, kdy umí stát a "hlídat" koště ;-)

    PES
    PES --- ---
    PES: ...a z původních relativně malých proutků se tedy dodt rozrostly, asi by to chtělo také trochu prořezat a vytvarovat (když na to všichni kašlou)...
    ...ale koně tam na té pastvině pod tím mají prakticky jediný stín, který tam najdou (a velmi rádi ve vedrech využívají)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam