• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PESKoně a přirozená komunikace a vselijaka dalsi zvirena
    PES
    PES --- ---
    VAMPY: Ta kobyla v popředí? Netuším, ale hodně...
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Kolik je tomuhle dedulovi?
    PES
    PES --- ---
    PES: odházení kupodivu vydrželo celý týden bez většího poškození povrchu, tedy asi to bude chtít odházet zbytek té plochy od toho sračko-bláta než to začne vysychat a tvrdnout na beton :-( to bude fuška

    PES
    PES --- ---
    PES: ...dnes trochu posilovna při vyhazování sračko-bláta z rohoží a jejich blízkého okolí, aby se to na ně nenosilo zase tak rychle. A samo také vyčistit přístřešek, i když ten tak hrozný zase nebyl...

    PES
    PES --- ---
    Dnešní výlet byl především o prozkoumání širokého okolí, zda a kde co už roste. Není to sice žádný extra sportovní výkon, ale nachodí u toho mnohem více než kdyby jen koukal v ohradě. Ale jak bude více jaro a ještě delší dny, tak (doufejme) bude větší příležitost chodit delší a delší trasy...

    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ja jsem asi postizena ale uplne vidim protrzenou prudusnici kdyz sebou kun skubne.. asi uz jsem tech pruseru u koni videla moc nez aby mi tohle prislo vtipny, sorry :)
    PES
    PES --- ---
    CAROLIAN: Ouha! Teď jsi to odhalila! ;-)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    PES: no tak teď se ukázalo, že kůň je nafukovací a jen ho podpíráš koštětem...
    PES
    PES --- ---
    Jen momentka z čištění, kdy umí stát a "hlídat" koště ;-)

    PES
    PES --- ---
    PES: ...a z původních relativně malých proutků se tedy dodt rozrostly, asi by to chtělo také trochu prořezat a vytvarovat (když na to všichni kašlou)...
    ...ale koně tam na té pastvině pod tím mají prakticky jediný stín, který tam najdou (a velmi rádi ve vedrech využívají)

    PES
    PES --- ---
    Btw. včera jsem se díval na ty kočičky, co jsem přesadil z odřezaných prutů z Haciendy před (mnoha) lety, jak u ranče už prakticky začaly kvést...

    PES
    PES --- ---
    Zítra (v něděli) chvíli po 4 ráno (kdo na tohle bude vzhůru?) - MALÁ FARMA: Orba koněm

    https://www.tvprogram.cz/orba-konem/1850554271
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Tak co si budeme, chov koní je ztrátový. Však ani Kladruby nemají na růžích ustláno a kdyby je nedotoval stát, už nejsou.
    PES
    PES --- ---
    A tak to bohužel dopadá :-(

    Deprese v Napajedlech. Ani 40 tisíc podpisů nezachrání světoznámý hřebčín - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-deprese-v-napajedlech-ani-40-tisic-podpisu-nezachrani-svetoznamy-hrebcin-245879
    PES
    PES --- ---
    Mezi včerejším deštivým dnem a zítřejším (resp. asi celovíkendovým) deštivým počasím s chatrnými vyhlídkami na příští týden jsem zajel zkontrolovat a vyvenčit koníčka do dnešního veskrze jarního sluníčka...
    ... stejně jsem musel ráno na Haciendu kvůli ohlášenému odečtu spotřeby plynu.

    PES
    PES --- ---
    PES: pak (po krátkém šlofíčku po jídle) pak pochopitelně šlapal dál na procházku...

    PES
    PES --- ---
    PES: ...a pak jsme poodešli kousek od stáje a na sluníčku po jídle šlofíčka. Relax důchodce, on si chvilku dá pauzu, zároveň trochu stráví ten sežraný kyblík "druhé snídaně" a pak se probere a bude celý natěšený jít někam okolo na procházku.

    PES
    PES --- ---
    Ranní "druhá" snídaně...
    ...a už jdou ty chlupy jistě dolů, vyčesala se pěkná hromádka.

    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Doufám že to nebude mega tapeta. Musim moji půlroční hnidu dneska pochválit. Nechala si už celkem na pohodu vystrouhat nohy :) a bylo hnusně a pršelo a hnusná zlá matka na ní hodila deku jakože TU deku, co žere malý koně, hrůza :)

    PES
    PES --- ---
    PES: dnes mi ho bylo líto, naznačoval, že by se šel projít, ale bohužel chtěl směrem i hl.silnici, kde jsem ho bohužel musel zklamat a pakv otočit zpět, i když koukal na auta a že by v klidu i přešel, ale na druhé straně prakticky nic není, kousek cesty kolem řeky končí mostem, na který místní starostka nechala dát značku zákazu jízdy na koni (asi se obávají o ten dřevěný most, který před pár lety nechali zrekonstruovat za takovou dotační sumu, že na to jak tam jen vyměnili několik pochůzných trámů a vyměnili vršek dřevěného zábradlí, tak z toho zhruba 1.5M muselo někomu zbýt na auto či pořádný kus domu, ale že by tam dali gumové rohože, aby se jim to neochodilo, to už ne)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam