• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: máš něco, za co dáš ruku do ohně? Nechci tu reklamní informace. na studnaře a pod.
    joo, jiná by byla, kdyby to byl odkaz na někoho kdo dělá něco co na trhu není, nebo se o tom neví.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: problém je že to zatím žádný kloudný řešení aby se došlo k nějakému závěru mít nebude, pokaždé a pro každého je něco jiného
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    já sem táky tabulkovej a proto bych to doplnil ještě tipama na schopný a ověřený firmy/výrobky.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: v bodech co a jak řešit, doporučení.
    Za těch pár dní, co je tohle vlákno, je tu už 210 postů. Přijdu, zajímá mě filtrace dešťovky pro užití v domě. Začnu filtrovat, nic nenajdu, neb nevím co přesně hledat. A když, tak nad tím strávím mraky času a na konci se stejně zeptám.

    Kdyby na nástěnce bylo info ala

    Využití dešťové vody
    - filtrace tak a tak (řešil ten a ten)
    - uchování tak a tak (řešil ten a ten)

    Studna
    - vrt do 30m
    - ověřenej proutkař
    - ověřenej vrtmistr

    Ale když nad tím tak přemýšlím, tak je to asi zbytečný. To se zas ozvalo moje podvědomí, které chce vše v tabulkách :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: ted nechápu co bys na tu nástěnku chtěl zapsat.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Co takhle na nástěnku zapisovat hlavní body k jednotlivým částem?

    - zdroje vody jsme si objasnili (studna, déšť, povrchovka)
    - filtraci jsme nakousli
    - purifikaci jsme nakousli

    Takhle se nám v bambilionech postů ztratí ty hodnotné informace...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: přeně takto dobyli kdysi Oravský hrad, místo hydrogeologa použili proutkaře a kopali a kopali, bohužel se nedokopali, tak to použili jako reservoar na deštovku a ta je tak měkká, že brzy vyplavili všichni z těla životné důležité látky (naváže se na tu měkkou vodu) a ochořeli
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zlatej frenchpress :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: to doma vážně nedělám. Takový mág nejsem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: myslel jsem primo na pouziti na espresso.. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: nejsem si jistá na co se ptáš.
    Máme vodu ultra tvrdou (vápenaté a železité ionty) a brita je levný způsob, jak to snížit a nezanášet nebohý automatický kávovar. Čištění a výměna těsnění 4000 Kč. Kvalitní kávu dělám ve frenchpressu z kohoutkové vody. Mít espresso stroj jak v kavárně, používám vyladěnou reverzní osmózu. Anebo zajdu občas do kavárny :)

    Z hlediska lidského zdraví je lepší pít vodu mineralizovanou, ta z brity je při striktním dlouhodobém užívání vcelku nebezpečná. Ukazjí výzkumy z oblastí s velmi měkkou vodou.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: ta brita je ale obecně doporučovaná ne k přípravě kávy?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: můžeš používat Uhličitan sodný, Křemičitan sodný, citronan sodný, ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR:
    Tam je problém že filtr by teoreticky fungovat mohl, kdyby tam ta voda byla alespoň horká, že by se v tom filtru i ohřála, pak se může vodní kámen vysrážet, ale takhle to prostě nefunguje.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: copak bojler, ale kávovar (řešeno britou) a pračka a koupelna. Ale neděláme nic, máme trvdou.
    JADR
    JADR --- ---
    CUKI: ja to nemyslel na tene to nikomu never - ale obecne nikomu never a urcite prodejcum. Ja taky nejsem rozhodnuty do toho investovat - psal jsem ze uvidim, samosebou se mi takz nechce nikam nic davat. bojler mam z drazic, anodu kdyztak koupim a u pracky to topny teleso asi stejne nebudu pouzivat - viz nase diskuze v jinym auditku. jde spis o to aby ty usazeninz nejak v pracce nezlobily. nevim.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR: ne chtěl jsem udělat dobrý skutek a ušetřit ti 300kč. Kdyby jsi se mi chtěl za dobrou radu odvděčit, nebo ty peníze prostě musíš za každou cenu utratit, tak ti pošlu číslo účtu :-D

    Bohužel tě zklamu ale není reálný způsob jak tvrdost vody v domácnosti bez chemie rozumě snížit. A než chemii to raději tvrdou vodu. Když každej rok koupíš do bojleru novou anodu, za pakatel, tak ten bojler, pokud bude z Dražic nebo alespoň Tatramat vydrží hoodně dlouho.
    JADR
    JADR --- ---
    CUKI: tak jasne, nicemu never na 100%, treba to nefunguje. tak se z toho nezblaznim. rozhodne ale nebudu investovat do pristroje za desitek tisic. pokud mi chces doporucit neco co je odzkousene budu rad,,, a mozna i jini.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR: Nechci ti brát iluze, ale víš co v tom je? Jakým principem se ta voda zmekčuje? Má to nějaký nezávislý atest? Pokud ne jsou to vyhozené peníze, stejně jako u magnetického změkčovače.
    JADR
    JADR --- ---
    CUKI: myslel jsem necim takovym
    Změkčovací filtr proti vodnímu kameni pro pračky a myčky - bezfosfátový - CWShop.cz
    http://cwshop.cz/...u/696-zmekcovaci-filtr-proti-vodnimu-kameni-pro-pracky-a-mycky-bezfosfatovy.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam