• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    OGMIOS: vyšší teploty zase.způsobí vodní kámen..
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: to je kvuli legionele a není to trvale a pouze jednou za čas. Ale předpokládám že tam budeš mít za chvíli pěknou zahrádku :-D Všechno 60°C vodou neusmrtim
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: proto se ma bojler ohrivat na vic jak 60C.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: ozon nemam zkušenosti budu rád za informace, no v bojleru se ohříváním a pomalou výměnou ty bakterie celkem množí
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CUKI: To ne, ale reference se hodí. nikdo neřiká, že to musí být tutovka. Ale rozumim ti...
    JADR
    JADR --- ---
    ja jsem premyslel predtim jeste o nadobe ktera by nepodlehala korozi - nasel jsem toto" http://akumulacni-nadrz.com/
    nevim do jaky miry to ale funguje a byla tam trochu vyssi cena a pak to nesedlo na muj plan. ale mozna je neco podobnyho klic jak pak neresit tvrdou vodu...to jen pro zajimavost
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: všechny které mohu doporučit za sebe tam mam :-D
    no ono je to spíš k pláči :-(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: tak destovka ti snad v bojleru nevadi ne?
    Jo a uplne jste mi ominuli desinfekci destovky ozonem. Mate k tomu nekdo neco?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: přesně o tom mluvím, hodit tam konkrétní a vyzkoušená řešení.

    Ty reference jsou diskutabilní. U mě makalo pár lidí na doporučení a rval jsem si vlasy...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: rád na nástěnku přidám odkazy na konkrétní řešení. Fotodokumentaci a pod. Sám dešťovku používám jen na záchod a praní a mám separé natažený potrubí. Mluvilo se zde o filtraci této vody, tak aby šla použít i na mytí a nádobí, ale zkušenost z provozem žádná :-(
    Mě třeba trápí co to při tom ohřívání v bojleru udělá...
    CUKI
    CUKI --- ---
    osobně od tohoto vlákna očekávám, že tu potkám víceméně stejně praštěný lidi jako, kteří nehledají standardní řešení, ale takové které jim vyhovuje i když to tak před tím nikdo neudělal. A rádi se podělí o zkušenosti s ostatními.

    za sebe když jsem stavěl svojí první stavbu, jsem měl takových věcí až až, kdybych věděl že to třeba někdo přede mnou řešil a s jakým výsledkem, moc by mi to pomohlo.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: no konkrétně u té dešťovky je to celkem standardizovaný.
    No nebo, kdyby se pak praktici podělili o svoje udělátka.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: máš něco, za co dáš ruku do ohně? Nechci tu reklamní informace. na studnaře a pod.
    joo, jiná by byla, kdyby to byl odkaz na někoho kdo dělá něco co na trhu není, nebo se o tom neví.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: problém je že to zatím žádný kloudný řešení aby se došlo k nějakému závěru mít nebude, pokaždé a pro každého je něco jiného
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    já sem táky tabulkovej a proto bych to doplnil ještě tipama na schopný a ověřený firmy/výrobky.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: v bodech co a jak řešit, doporučení.
    Za těch pár dní, co je tohle vlákno, je tu už 210 postů. Přijdu, zajímá mě filtrace dešťovky pro užití v domě. Začnu filtrovat, nic nenajdu, neb nevím co přesně hledat. A když, tak nad tím strávím mraky času a na konci se stejně zeptám.

    Kdyby na nástěnce bylo info ala

    Využití dešťové vody
    - filtrace tak a tak (řešil ten a ten)
    - uchování tak a tak (řešil ten a ten)

    Studna
    - vrt do 30m
    - ověřenej proutkař
    - ověřenej vrtmistr

    Ale když nad tím tak přemýšlím, tak je to asi zbytečný. To se zas ozvalo moje podvědomí, které chce vše v tabulkách :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: ted nechápu co bys na tu nástěnku chtěl zapsat.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Co takhle na nástěnku zapisovat hlavní body k jednotlivým částem?

    - zdroje vody jsme si objasnili (studna, déšť, povrchovka)
    - filtraci jsme nakousli
    - purifikaci jsme nakousli

    Takhle se nám v bambilionech postů ztratí ty hodnotné informace...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: přeně takto dobyli kdysi Oravský hrad, místo hydrogeologa použili proutkaře a kopali a kopali, bohužel se nedokopali, tak to použili jako reservoar na deštovku a ta je tak měkká, že brzy vyplavili všichni z těla životné důležité látky (naváže se na tu měkkou vodu) a ochořeli
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zlatej frenchpress :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: to doma vážně nedělám. Takový mág nejsem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: myslel jsem primo na pouziti na espresso.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam