• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: Má to zdravotní atestaci, lepěj se tim i zuby, pokud je vytvrdlej taj je vesměs netečnej vůči skoro čemukoli
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Hele a z toho epoxidu se nic neuvolnuje na podlahovce?
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    ZATAMOKO: ja prave znova skoncil u epoxidu, protoze sem nenasel vhodnej jednobarevnej odstin marmolea, mas naky tipy na vyrobce? Armstrong a Forbo znam..
    Zajmavej je jeste kaucuk - obdoba marmolea:
    nora | Sustainable Flooring is Our Specialty: Over 300 Styles in Stock |
    http://www.nora.com/us/products/flooring/
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    CUKI: nevim co presne nam tam od caparolu dali, ale stalo to sakum prdum 1000-1500,- jestli si dobre vzpominam. Tvrdili ze se ta podlaha da rozlestit lestickou na auta, ze tam je par milimetru, akorat ted teda nevim v jakym slozeni, mel sem za to, ze je to jen jeden material..
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jo na PU jsem narazil
    to jsi nekde zkousel?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: hmm, to vypadá zajímavě. Můžeš cvaknout kus té svojí?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: možná by šel použít třeba jen ten artelasur a na to nějakej levnej čirej PU, to by ses měl dostat cenově mnohem níž
    CUKI
    CUKI --- ---
    vrstvy:
    1) Disbon 481 EP-Uniprimer a Disbopox 443
    2-4) Disbopox 447 -spodní viditelná vrstva
    5-7) Artelasur -pigmentová probarvená vrstva
    8) Disboxid 422 E.M.I clear coat čirá vrstva
    Samonivelačku nemám, mám podklad spolehlivě do 2mm na 2metrech, jinak by to byla nultá vrstva
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: marmoleum prý můžeš hodit na kompost :)
    Dělají se právě i jednobarevný s téměř neznatelným vzorem.

    Probarvenej máš teda ten epoxid?
    Nevím proč, ale měl jsem dojem, že tu vrstvu pod tím. Pigmentovanou tu samonivelačku a epoxid jen jako krycí vrstvu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No já trval na tom barevným provedení, pokud hledáš jednobarvu, tak bych šel určitě do epoxidu a ne marmolea, navíc na podlahovku je to mnohem lepší stejně tak do vnitřní izolace, líp vezmeš zisky ze slunce (to svítí v zimě převážně na podlahu).
    Dál u epoxidu nemusíš řešit co z odpadem (každá krytina jednou doslouží), tady ti zůstane a přijde vhod. Pak už nebudeš potřebovat tak silné vrstvy. O marmoleu jsem uvažoval taky, ale mě se prostě ty vzory vůbec nelíbily
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: prořezu by u mě tolik nebylo. Lišty jsou otázka (taky je nemám rád). Možná by to šlo udělat nějakou spárou u zdi, kam by se to zašouplo.
    A materiál je to příjemnej, dá se sehnat v téměř jednolitých barvách. Ta výrazně mramorovaná verze mě moc neláká.

    Ty levné epoxidy jsou otázka, když říkáš, žes toho vyzkoušel mraky a skončil jsi u řešení za 300-600 Kč/m2.
    Nejsem schopnej posoudit "pocit", neb to neznám z praxe. Zátěžovej expoxidovej (polomat) lak jsem dávali na parkety v bytě a je to super. člověk nemá pocit, že chodí po igeliťáku :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No započítej prořez, nějaký lišty...
    Nejlevnější epoxidy se daj sehnat i pod 300Kč/m2 ale nepočítej s probarvením
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: hmhm, to je docela dost. Marmoleum se dá sehnat od 570 Kč/m2 a ten materiál mi byl dost příjemnej, ale nemám s ním dlouhodobou zkušenost. Netuším, jak je to reálně náchylné, jak se rychle vyšlape atd.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: no jak kde dle vrsty. Tá se při nátěru vejít do cca 300-350Kč, ale při silnější vrstvě třeba 600Kč.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: na kolik tě vyšel m2?

    U kamarádky jsem viděl marmoleum a dost se mi to líbilo. Asi ne všude, ale je to příjemný na chození. Cena je ale trochu mimo :(
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARAIT: ty jsi měl jen jednobarevnou? Kolik tě to stálo od firmy?
    Pokud máš na vrchu ten Disboxid 422 E.M.I clear coat, pokusil bych se ho vybrousit a na to bych zkusil dát do samý, případně http://www.chcoce.com/en/materials/Industrial%20Floor%20Coatings/Sikafloor-302W.pdf.

    Pokud máš ale jednobarevnou a nepotřebuješ jí zachovat, můžeš tam dát cokoli.

    No hladký to mám jen tam kde jsem dělal tlustou vrstvu toho: http://www.caparol.de/uploads/pics/caparol_import/caparol_de/ti/96108/TI_422_D_EN.pdf

    Když dáš cca Kg na m2 800g je minimum, tak je to v pohodě, Já s tím hodně šetřil, delal jsem i 400g/m2 a to už se mi všude srovnat nepodařilo. Pokud to děláš za špatnýho světla tak to prostě neuvidíš. A když děláš celé souvrství najednou, tak si moc nevybereš. Jinak to vem trojůhelníkovou zubatou stěrkou cca 8-10mm, hranatá je na prd. a par to jenom provzdušni zubatym válečkem.

    Pokud pojedeš hladkou stěrkou dá se na materiálu ušetřit, ale musíš mít fakt dobrý světlo.

    místo toho clear coat bych šel ale do toho saténu nebo jak se jmenuje ten matnej...
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    CUKI: prosimte je nater ty podlahy slozitej? podarilo se ti vytvrorit jenolitou "hladinu"?
    Vim, ze firma u nas na to snad mela naky specialni hrabicky, kterejma to rozhrnovala..
    Kdyztak se prosim podel jak to bylo technicky narocny a jakej je vysledek
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    my si nechali udelat od Colorteamu epoxidovou podlahu taky zn. Caparol:
    Epoxidová litá podlaha | Podlahy a dekorace | Reference | Colorteam s. r. o.
    http://www.colorteam.cz/epoxidova-lita-podlaha0
    a po 3 letech je teda dost jeta, budeme ji zkouset prelestit.
    Do novyho bytu si ji nakonec dame asi taky, pac sme na nic lepsiho nenarazili (u nas je hlavni pozadavek barva).
    Nekdo nam doporucoval http://www.polymercolor.cz/ kterej by mel vyjit levneji, ale netusim jakou to bude mit kvalitu, povrch..
    Zajimavou variantou by asi taky mohl byt jeste kaucuk, ale cenove je to podobny jak marmolea, tzn dost vysoko.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam