• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Reklama
    Konference Stavby z přírodních materiálů 2016
    http://baobaby.actinidia.sk/
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    IMHO že Cyberbara má EE v objektu, viz: [ CYBERBARA @ Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč) ]

    Lázeňská kamna jsou super, ale nějaký přetlak ( imho min 0,5 Bar ) tam potřebuješ aby ta voda "sprchovala" a ne jen po Tobě tekla ...

    Pardon za vstup...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    nicméně my vlastně nevíme, jak to má muž vymyšleno. pokud by to pro cyberbaru znamenalo zatopit si pod kotlem a přepnout ventil do bojleru, tak všechny tady ty úvahy o dalším topeništi na teplou vodu jsou mimo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: Tak to jo. Mě ta teplosměnná plocha přišla dost malinká. Pravda že máš rezervu. V podstatě od těch cca 50ti °C ji můžeš už použít...
    Ideální v kombinaci termostatickou baterií, pokud by v tomto systému fungovala.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: velmi všestranej týpek, pěkný věci to se musí nechat
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: jednak to asi ani nepřetopíš, protože vařící vodu vlastně ani nechceš a druhak, pokud 50l kotel na paření prasete mně za 15min vaří, pokud pod ním opravdu topím a ne jen udržuju ohen, tak bych se tady té půlhodiny vubec nebál. tobě stačí ta voda do 70 stupnů (má to 100l), abys s tím napustil vanu - my máme 120l bojler, kerý ohřívá max na 65 stupnů - max - jinak běžně ta voda v něm má podle teploměru kolem 52 a pohodlně v tom každý večer okoupem dvě děcka a osprchujou se dva lidi a pořád teče teplá.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Jak je řešeno přetopení? Podle mě to trvá mnohem dýl než půl hodiny a co pak ? Udusit oheň v topeništi, nebo nějaká cirkulace?
    Pochopil jsem že Cyberbara nemá EE jak vodu rozumě dostat nahoru? Tohle by bylo asi ve sklepě ne? Případně otevřený beztlaký systém, kde je problém zase se zbytečnou vlhkostí. Ten by mohl fungovat i jako parní systém, tedy i nahřívání menšího množství vody, která by se sama dopravila nad koupelnu. Něco jako u přímých solárů, které by mohla použít v letním období...
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: aha, uvadejiciho vubec neznam, ale s tim co pises bych se stotoznil..
    spoluzak je ten druhej ;) http://krivonozka.cz/ pripadne naky fotky i z dalsich praci https://plus.google.com/+honzakrivonozka
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: Já si nemůžu pomoct, ale ten uvádějící je mi nějak silně nesimpatickej..
    1) Má spoustu videí o ničem (včetně tohoto) Protože se neumí vyjadřovat a hlavně se ptát a mluvit o důležitých věcech. Nebo alespoň nechat mluvit druhé
    a 2) jeho názory podle mě hraničí s ekofanatismem. Neumí si dát věci do souvislostí. Pamatuju si jedno video na které jsem náhodně narazil kde preferoval na zateplení jedině ovčí vlnu, protože je přece přírodní! Ale zapomněl dodat, že ta ovčí vlna se tady sebere odveze někam hluboko do Polska na vyprání a zpátky přiveze jako hotový výrobek, který je navíc často smíchán z plasty použitými v nadouvací struktuře. To se to pak recykluje!
    Později jsem sice viděl video i kde používá skelnou vatu, ale zrovna na místech kam vůbec nepatří. A za to bych ho jako technický dozor vykopal ihned ze stavby i jako projektanta i jako realizátora...
    MATT
    MATT --- ---
    spoluzak, moc chytrek kluk, se po meteorologii na matfyzu a environmentalnim modelovani na czu dal na kamna a truhlarinu..

    Topeniště a jejich hlavní rozdíly
    https://www.youtube.com/watch?v=zKOY6KlUkKw
    ZORB
    ZORB --- ---
    CYBERBARA: http://www.bazos.cz/...zensk%C3%A1+kamna&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&kitx=ano
    Pak uz staci jen cerpadlo a trebas sud s vodou, nebo nejak jimaci jama tam u vas vedle potoka.. Zatopis a max do pul hodky mas kotel varici vody...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DENDROBATA: pokud dáš akumulačku níž než kotel, tak do ní nedostaneš teplou vodu. pokud ji dáš výš než kotel, tak nedostaneš bez čerpadla teplou vodu z ní.
    jinak kamarád má samotíží řešené topení v přízemním baráčku (čili všechno v rámci jednoho podlaží) a funguje mu to. trubky od kotle vedou pod stropem a vrací se do kotle po zemi
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    ZATAMOKO: a z těch kamen jde rovnou sprcha?? (tím myslím hadice)... a jde u nich nějak kontrolovat tepllota, aby se člověk neopařil??
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CYBERBARA: Co tlakova lazenska kamna? Teda pokud bys netrvala na elektrine.
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    zdravím chytráky elektikáře/stavaře/řemeslníky a všecky, kdo tu jsou... mám dotaz: dostavěli jsme barák a už skoro žijem, jako lidi... akorát furt nemáme koupelnu, budem ji řešit na jaře... a ne že bych neměla chlapa největšího machra na světě, ale když mi vysvětluje systém ohřevu vody, nádrží, čerpadel, tak mi to přijde tak nějak složité... snažíme se na baráku si vše udělat tak nejprimitivněji, jak to jen jde, abych to případně mohla opravovat i já a aby se lehce dalo zjistit, kde je potíž - když se nějaká vyskytne...
    Potřebujem vymyslet, jak zajistit, abych si v připadě potřeby mohla ohřát cca 30 - 50l teplé vody a pak ji dostala do hadice, kterou se poleju... jednoduše řečeno... Máme k tomu k dispozici sklepní prostor pod koupelnou, koupelnu a patro nad koupelnou. Máme elektřinu a máme vojenskou sprchu (takový hodně výkonný průtokový ohřívač). Jestli jste někdy u někoho viděli něco jednoduchého, případně to máte sami nainstalované, dejte tip :) děkuju...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Kdyz by pak chtel hrat akumulacku patronou tak patrona je dole a tepla voda bude stoupat v ni nahoru, rozjede se pak samotiz v cely soustave?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Leda ze by mel akumulacku jen jako vyrovnavaci nadrz a prez ventily by osetril jeji odstaveni pro rychly nahrati radiatoru...?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Dobře udělaná samotíž na dobíjení akumulačky kotlem fungovat bude, ale při topení z akumulačky se už bez čerpadla neobejdeš.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JADR: Pantátovi na obrázku to funguje zdá se bez čerpadla a přitom převýšení není nijak markantní, trubky má 1coulky meděný .. mám dojem že se tím brání výrobci těch kamen abys neupekl ten výměník .. možná se zapojením ochlazovací smyčky což jsou kačky navíc zase
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR: pomaleji, ale nezávisle na EE :-). Primárně bych se snažil o co nejlepší samotíž a pak případně podpořil čerpadlem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam