• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JAK POSTAVIT DOMEK ZA 30 TISÍC KČ | Tárak
    http://www.tarak.cz/jak-postavit-domek/
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB:
    Ta Tesla by měla stát 10kWh pod 100k Kč, ale pravda nikde jsem ji na e-shopu nenašel :-) Tak nevim jestli to nebude mít nějakej háček Za 28k Kč se dá ale sehnat 2kWh v celku normálně...
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Az ted mi doslo jakej je to mindfuck, dotace je tam psana na elektrarnu, ne na baterku...
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    tesla pořád levnější...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: to si někdo ustřík ne? Ta cena je fakt nehorázná, konkurenční výrobky lze sehnat asi za 40% týhle ceny. Njn dotace se musí rozkrást...
    CUKI
    CUKI --- ---
    VASEKT: Tak EE jsem si nevšiml, pak je to jednodušší.
    O tom přetlaku právě mluvím, z toho důvodu že relativně jednoduché řešení co funguje samotíží je pak složité nějak "dotlačit" do klasického vodního systému.
    Zkoušel jsem kdysi vymyslet obojetný sytém akumulačních kamen, kde by se klapkou měnil systém na přímý ohřev.
    Tedy: buď sporák na vaření, trouba a nebo nahřívat dobře izolovaný systém podobný tomuto, který by byl doplněn solárními přímými kolektory fungujícimi samotíží, ale ztroskotalo to na konečné potřebě tlaku a tedy nutnosti použití další retenční nádoby ze které by byla zapojena klasická vodárna.
    Ty samotížné soláry v kombinaci s klasickým EE dohřevem byli nesmysl, tady by to nějaký smysl už asi mělo
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Ony ty lazenske kamna berou vodu zezhora, dole u vypusti je to stale otevreny a kdyz otevres kohoutek tak to tlaci teplou vodu studenou zespoda.. Proste genialne jednoduchy kamna. Par trisek a do 20 minut se koupes. Navic ma to hrozne male topeniste, tam nenarves zasobu topiva, aby si to narval polenama odesel a pretopil to..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Add ohřev vody dřevem – samotíž .. mám potvrzené od výrobce kamen ža to v coulové mědi fungovat bude .. Teď už jen sehnat šikovného topenáře :) máte nějaké tipy na akumulační nádrž s dohřevem el. patronou? pro 2–3 lidi, něco kolem 200l .. dík
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Reklama
    Konference Stavby z přírodních materiálů 2016
    http://baobaby.actinidia.sk/
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    IMHO že Cyberbara má EE v objektu, viz: [ CYBERBARA @ Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč) ]

    Lázeňská kamna jsou super, ale nějaký přetlak ( imho min 0,5 Bar ) tam potřebuješ aby ta voda "sprchovala" a ne jen po Tobě tekla ...

    Pardon za vstup...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    nicméně my vlastně nevíme, jak to má muž vymyšleno. pokud by to pro cyberbaru znamenalo zatopit si pod kotlem a přepnout ventil do bojleru, tak všechny tady ty úvahy o dalším topeništi na teplou vodu jsou mimo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: Tak to jo. Mě ta teplosměnná plocha přišla dost malinká. Pravda že máš rezervu. V podstatě od těch cca 50ti °C ji můžeš už použít...
    Ideální v kombinaci termostatickou baterií, pokud by v tomto systému fungovala.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: velmi všestranej týpek, pěkný věci to se musí nechat
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: jednak to asi ani nepřetopíš, protože vařící vodu vlastně ani nechceš a druhak, pokud 50l kotel na paření prasete mně za 15min vaří, pokud pod ním opravdu topím a ne jen udržuju ohen, tak bych se tady té půlhodiny vubec nebál. tobě stačí ta voda do 70 stupnů (má to 100l), abys s tím napustil vanu - my máme 120l bojler, kerý ohřívá max na 65 stupnů - max - jinak běžně ta voda v něm má podle teploměru kolem 52 a pohodlně v tom každý večer okoupem dvě děcka a osprchujou se dva lidi a pořád teče teplá.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Jak je řešeno přetopení? Podle mě to trvá mnohem dýl než půl hodiny a co pak ? Udusit oheň v topeništi, nebo nějaká cirkulace?
    Pochopil jsem že Cyberbara nemá EE jak vodu rozumě dostat nahoru? Tohle by bylo asi ve sklepě ne? Případně otevřený beztlaký systém, kde je problém zase se zbytečnou vlhkostí. Ten by mohl fungovat i jako parní systém, tedy i nahřívání menšího množství vody, která by se sama dopravila nad koupelnu. Něco jako u přímých solárů, které by mohla použít v letním období...
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: aha, uvadejiciho vubec neznam, ale s tim co pises bych se stotoznil..
    spoluzak je ten druhej ;) http://krivonozka.cz/ pripadne naky fotky i z dalsich praci https://plus.google.com/+honzakrivonozka
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: Já si nemůžu pomoct, ale ten uvádějící je mi nějak silně nesimpatickej..
    1) Má spoustu videí o ničem (včetně tohoto) Protože se neumí vyjadřovat a hlavně se ptát a mluvit o důležitých věcech. Nebo alespoň nechat mluvit druhé
    a 2) jeho názory podle mě hraničí s ekofanatismem. Neumí si dát věci do souvislostí. Pamatuju si jedno video na které jsem náhodně narazil kde preferoval na zateplení jedině ovčí vlnu, protože je přece přírodní! Ale zapomněl dodat, že ta ovčí vlna se tady sebere odveze někam hluboko do Polska na vyprání a zpátky přiveze jako hotový výrobek, který je navíc často smíchán z plasty použitými v nadouvací struktuře. To se to pak recykluje!
    Později jsem sice viděl video i kde používá skelnou vatu, ale zrovna na místech kam vůbec nepatří. A za to bych ho jako technický dozor vykopal ihned ze stavby i jako projektanta i jako realizátora...
    MATT
    MATT --- ---
    spoluzak, moc chytrek kluk, se po meteorologii na matfyzu a environmentalnim modelovani na czu dal na kamna a truhlarinu..

    Topeniště a jejich hlavní rozdíly
    https://www.youtube.com/watch?v=zKOY6KlUkKw
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam