• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: to vyznělo jinak, psalo se tam o pasivním domku, u kterého na poslední chvíli oproti projektu zhotovili zelenou střechu a využívali odpadní vodu na pozemku. Díky tomu mohli čerpat evropské dotace. Nic víc o tom nevím, jen mě hodně zajímá co to bylo. Je tam pak ještě nějakej offline odkaz (příloha) co je bohužel německy, ale píše se tam o blbostech (dle obrázků). Na netu jsem ten článek nenašel ani nic o těch dotacích. Ale přišlo mi to zajímavý.


    MATT: ten druhej odkaz to bude zase nějaká levárna. Místo toho aby si zakopal IBC kontejner za řádově litr, koupíš 10m2 nádrž za 80k ale s padesátiprocentní slevou :-D
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: btw kolik toho plynu ta jedna stanice za 10k dokáže vyrobit a kolik je na to potřeba lidí? Nějak si to v malém nedokážu dost dobře představit.
    MATT
    MATT --- ---
    cuki: nemyslel jsi tohle?

    Horizon 2020 calls on Water and Nature Based Solutions (open for applications until March 2016)

    Natural water retention measures - Environment - European Commission
    http://ec.europa.eu/environment/water/adaptation/ecosystemstorage.htm

    Natural Water Retention Measures
    http://www.nwrm.eu/
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: naposledy jsem videl tohle:
    Stát dá na opatření proti suchu každoročně 2,4 miliardy korun. Peníze půjdou na rybníky, kanalizace či vodovody |
    http://domaci.ihned.cz/...dorocne-2-4-miliardy-korun-penize-pujdou-na-rybniky-kanalizace-ci-vodovody

    Česko bude dál trápit sucho, tvrdí ministr Brabec. Na nádrže pro dešťovou vodu připravuje dotace jako u kotlů |
    http://domaci.ihned.cz/...ivovat-lidi-hospodarit-s-vodou-na-destove-nadrze-budou-dotace-jako-u-kotlu
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: plyn se spaluje a pohani se tim turbina, ale to asi jen v tech vetsich..


    LINKOS: neradi vidi zasakovani splaskovejch vod. zrovna minulej tejden jsme tu v praci mluvili, ze nekde na kokorinsku je nejaka roztahla vesnice a chteli to vyresit domacima COVkama se zasakovanim, ale vodarny s tim nesouhlasej..
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Jsem rád že můžu vařit na elektrice, takže trochu zbytečné. Uznávám že někdo to třeba využít může, ale i tak, to není tak triviální. Na to budeš potřebovat speciální trysky...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: varil?
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: to mi přijde dost velká suma a hlavně pro výsledek nemám využití :-( co bych s tim plynem dělal?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: souhlasim, jednoduchosti je sila.
    Megalomansky reseni? Nemam na mysli velky bioplynky co se tu bezne pouzivaj,mela by se dat sehnat od 10 000 mala,takova kterou jses schopnej uzivit vlastnim "odpadem".
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: to je pak dost megalomanský řešení pro malej RD. Navíc nechutně drahý.
    Hledám možnosti, které se obejdou pokud možno bez závislostí na EE a provozu a neustálých povinných kontrolách.

    Prostě si představuju pod tímto přímé kompostování .
    V Rakousku jsem viděl kdysi třeba septik který fungoval jako jezírko ve kterém byla vyřešena taková vegetace, která to přes sezónu bez problémů zpracuje. Jezírko žilo svým životem asi 10 měsíců v roce, a bylo to nezávislé na počtu osob a přes léto na tom rostly dýně a melouny.

    ČOVky víceméně jsou závislé na proudu (což samo o sobě není moc eko) a hlavně na stabilním přísunu "živin". Dovolená z toho udělá nefungující nesmysl, kterej budeš složitě několik měsíců zase rozchazovat.

    Podle mě čím složitější řešení tím horší...

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: vsak jsem to myslel jen jako kombinaci. trikomorovy septik, s moznosti mit bioplyn a na konci korenovku. Septik bez dalsiho cisteni nee.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No na ty se právě ptám taky :-D, našel jsem o tom jen zmínku jinde, ale nevím pod čím to mám hledat
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Myslim, ze je to vyzva spis pro obce nez jednotlivce, ale procital jsem to uz pred delsim casem...
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: To asi nevadí protože tam je ten septik navíc ale samostatně to nepovolej...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: "V EU je prý nově vytvořen fond na podporu zadržování vody v krajině a ve svém přirozeném prostředí pro jednotlivce"
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: proc by jim mel vadit trikomorovy septik s korenovou čovkou na konci?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Jaký odkazy?

    LINKOS: Dá, nepíšu že ne. Ale když se v tom fondu řeší i zelené střechy, vyplývá z toho že se jedná i řešení pro jednotlivce, proto jsem o tom psal.
    Septik s tříkomorovým čištěním ti jen tak někde nepovolej, je to na úřednících. Většinou ti cpou čovku a pokud nemáš vodoteč, tak ostrouháš...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: muzes sem hodit odkaz(y) na zdroje kolem zadrzovani vody v krajine?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: zelena strecha je spise do mest kde chybi zelen a taky ke snizeni pretizeni destovich kanalizaci. Odpadni vody se daji jiste resit rozumeji nez je bezne. Napriklad korenovou cistirnou, ktera muze mit trikomorovy predseptik i s bioplynkou. Korenovka ma navic tu vyhodu,ze cast vody se odpari a nejde vsechno do potoka. To se da dnes udelat legalne.
    CUKI
    CUKI --- ---
    http://www.ochrance.cz/.../user_upload/Publikace/sborniky_stanoviska/Sbornik_Odstranovani_staveb.pdf

    zajímavé čtení a možnosti jak postupovat v neobvyklých situacích...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam