• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: prave ze to nejsou jen mekcene plasty ale i ty normalni. Jen jsem si tu tak povzdechl protoze neni ve svy podstate nezavadna technologie ale vodu doma musim mit a tak premejslim co je nejmensi zlo. Myslel jsem si ze med ale ta prej kdyz zoxiduje je taky toxicka. Takze zpatky na zelezo? Jaky jsou nevyhody zeleza?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: ano,ale v jakych plastech to je? Co vim,tak takove plasty se nepouzivaji na pitnou vodu. Pokud clovek neni pitomec a netaha to po baraku zahradni hadici.

    Vsechny plasty nejsou stejne
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MATT: nesezral jsem vsechnu moudrost sveta at se tak nekdy tvarim,co jsou to pt cytostatika?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: ano, staci kouknout i na wiki na endokrinni disruptory.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: To je pravda, hlavně pro vodní živočichy. Některé druhy ryb už se skoro nemohou ani reprodukovat. Nicméně i pro lidské zdraví je to velký problém i když ne tak velký jako pro ryby.
    MATT
    MATT --- ---
    LINKOS: Mas k tomu nejaky relevantni info? Ja akorat vim, ze na vodarnach se tim nikdo nezajima. Minulej tejden me prekvapilo, ze napr. ve Vrutici nedelaj ani rozbor na ropny latky. Na ČOVkách se tim taky nikdo moc nezabejvá a minimálně Pt cytostatika čovkou projdou, jak jsme prokázali na Pleši.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MATT: hormony jsou v cr zakazane dobytku davat(coz neznamena ze se nepouzivaji) avsak to do sebe dostanes spis z mleka a masa. Hormony(hormonalni antikoncepce) jsou spise problem pro vodni ekosystemy nez pro lidske zdravi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: nefunguji
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Před léty sem 4 roky pil vodu co šla od hlavního vodoměru do bytu cca 40m olovem, pak asi 4m plastem. A taky sem to přežil :D
    MATT
    MATT --- ---
    OGMIOS: to ti spíš začlo chybět to železo ;)

    OGMIOS: ja myslel hormony, co vylučujou lidi a zvířata z velkochovů.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MATT: vsak plasty funguji jako hormonalni disruptory.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: to ze PPR ovlivnujou chut vody poznas az v kontrastu. Ja to poznal pri prechodu z zeleza na ppr. A atest ma spousta veci, to ale znamena jen ze to vyhovuje naky tabulce. To mas asi jako kdybys pil vodu vyfiltrovanou z hoven a rikali ti ze to ma atest pitny vody ze tech hoven je v tom uz uplny minimum :D
    MATT
    MATT --- ---
    OGMIOS: tak to bych se mnohem vic bal antibiotik, hormonu a obecne farmakologickyho kokteilu, kterym se temer nikdo nezabejva.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Popravdě jsem je nikdy neviděl, většinou se asi používá jen PVC-U, ale našel jsem je někde v ceníku, ani nevím jakou to má výhodu. Protože u vrtu je podle mě potřeba spíš opak..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: vazne ma mekcene pvc atest na pitnou vodu? u nemekcenyho ok, ale mekceny?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: nejsou ty paznice z nemekcenyho?
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: PPR ovlivňuje chuť vody?
    Pokud něco má atest na pitnou vodu, tak si myslím, že to asi nijak hrozný nebude. Alespoň co se týká již poznaných negativních účinků. A ty o kterých nevíme o těch je asi zbytečný polemizovat.

    Na druhou stranu Měkčené PVC je problém, ale atest na pitnou vodu má taky. Například ty pažnice ve studních, jak to?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PISTA1: ja mam treba studnu, kopanou.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Mě se líbí, jak se řeší posledních pár metrů ke kohoutu, ale kilometry obecního vodovodu z bůhvíčeho nikoho nezajímají ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam