• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    SEOMAN:
    Myslím že to tady už bylo, ale podle mě je to za tu cenu neprodejný 850k Kč za 26m2 chatku? A to kdo ví co ještě není v ceně.

    To už mě zaujalo víc tohle:
    maison baccarat : Studiolada
    http://www.studiolada.fr/mi/maison-baccarat/
    http://www.studiolada.fr/docs/telechargement/maison/dossier-synthese.pdf
    To by se do té částky vešlo taky, pokud by se to trochu zjednodušilo a stavělo přímo na místě bez techniky.
    Líbí se mi na tom ten tvar a způsob kudy jde světlo dovnitř.

    Nebo slamák na fr způsob:
    maisondompierre : Studiolada
    http://www.studiolada.fr/mi/maisondompierre/
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Dům za milion korun přichází z Ruska. Nadšenec Sokolov má už dva - iDNES.cz
    https://bydleni.idnes.cz/...e-luxusni-dum-fnf-/dum_osobnosti.aspx?c=A170510_114549_dum_osobnosti_web
    CUKI
    CUKI --- ---
    Vrátím se k tomu odkornění dřeva. Odkornil jsem zatím část nesámovaných prken. Pohužel to leželo 3 týdny ladem, protože jsem měl úraz. Něco šlo odkornit dobře třeba jen mačetou. Něco jsem dělal pořízem. Některé prkna ale vůbec nejdou. Hlavně čerstvá borovice. Proto bych rád věděl jak moc hluboko se té kůry musím zbavit? Vadí když tam zůstane kus lýka? Nebo musím jít až na (nebo dokonce pod) kambium?
    Některé části jsou tak špatně, že přemejšlim o tom, že bych to rovnou opálil plamenem.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: u nas by to nemelo sanci projit,anglani jsou v tomto ohledu mnohem tolerantnejsi. Kdyz to prezenu,tak sviti,blika brzdi,ok. U nas... Znam nekolik pripadu kdy z anglie tahli prestavbu,co tam normalne jezdila a u nas s tim byl hroznej voser.
    VONSMIRNOFF
    VONSMIRNOFF --- ---
    CUKI: Tondovi Blaníkovi
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak to asi nebyla funglovka, ale měl nějakou drobnou vadu na kráse, třeba bouraná kastle.
    Zajímalo by mě jestli by u nás taková přestavba byla taky průchozí. Comu napsat misto camerona? Zemanovi? Babišovi? :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: no,asi si radeji ponecham toho passata :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    pořádná kára: https://bydleni.idnes.cz/pojizdna-chata-0pb-/stavba.aspx?c=A160316_144855_stavba_web
    :-)

    jen škoda že půlku prostoru zabere kabina
    EGGH
    EGGH --- ---
    ANDR3_I: Mě to taky zaujalo a zajímalo by mě, jestli už někdy něco realizovali? Když kouknu na jejich FB, tak tam operují pořád dokola pár fotkama z něčeho ve fázi bastlení + pár půjčenýma fotkama cizích cool projektů.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    CUKI: moc děkuju!
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDR3_I: "Zateplení stěn, stropu a podlahy je provedeno tak, aby Blokki bylo vhodné pro celoroční užívání a poskytovalo tepelný standard v energetické třídě B. Základem stavby je 40stopový ocelový kontejner, který je za účelem kvalitního zateplení doplněn kvalitními izolačními materiály. Vnitřní pěticentimetrová izolace slouží spíše jako akustická a 20 ti centimetrová vnější izolace z minerální vlny je dostatečnou tepelnou clonou doplněnou fasádním systémem."

    To je mi ale kombinace :-)

    Jak mají vyřešenou izolaci od podlahy, když už tam je v době kdy ho povezou?

    Jinak ta cena podle toho co tam píšou je za jedinej kontejner bez ničeho, doprava, patky, připojení na sítě. Ve výkresu není znázorněna ani ta izolace...

    No a dispozice k tomu už se tu vyjádřil NYKRUK
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ANDR3_I: strašná dispozice, půlka plochy je chodba
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    někdo prosím názor na toto? http://www.blokki.cz
    EGGH
    EGGH --- ---
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    IV0: Stavíme z VPC Kalksandstein, a super materiál..
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: NN to špatně chápeš co jsem napsal. představ si že tam máš třeba vodu a odpady vysekaný do toho Ytongu. budeš muset mít pod kontrolou rosnej bod v tom místě. Stejně tak s tou omítkou. Musíš pohlídat, aby to bylo difuzně otevřený.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: a nepouzivas se v drevostavbach prave pro tyhle ucely instalacni dutina?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: neplet si parotesnost s nepruvzdusnosti. Pokud vysekas slic do ytongu stale mas dost materilu ta tim,co je nepruvzdusny. Kdyzto kdyz reses prostupy skrze centimetr tlustou osb desku uz jdes skrze nepruvzdusnou vrstvu
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak mě se OSB líbí i pohledově pokud je jen někde. Ale stěny mám rád bílé, takže je většinou pohledové pouze na stropě. Ty prostupy jsou problém, ale to je u čehokoliv. U té OSB desky máš menší šanci je nechtěně poškodit, proto ji rád používám i když je dražší než obyč. parotěska. Jinak OSB můžeš normálně omítnout.
    A pokud místo toho někdo použije Ytong, tak to stejně nevyřeší. Protože ty rozvody budou v tom materiálu a ke kondenzaci často dochází taky. Ytong je totiž velmi nasákavý a sice velmi prodyšný, ale jakákoliv finální vrstva bude vždy parotěsnější než Ytong. Takže v těchto detailech často nastává problém. Takže to sice neřešíš u pevného materiálu, ale je to chyba.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: jednak mi vadi slozeni a krasou tedy take neopliva,ale o pohledove kdekoli bych ani neuvazoval
    Ta vnitrni vrstva osb, ma delat nepruvzdusnou vrstvu,ale prakticky kazdou krabickou,prostupem s vodou,topenim atd,ji narusujes a mel bys to pak resit pretesnenim,coz nemusi byt dlouhodobe reseni i kdyz se to vubec povede udelat poradne. To u pevneho materialu neresis
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: no já nemyslel aby to podkroví bylo obytné, ale aby bylo možné tam vlézt a zkontrolovat, natahat elektriku a pod.
    Co máš proti OSB desce? Vadí ti jako taková, nebo jako pohledová vrstva? neprůvzdušnosti nevěříš v jakém smyslu? Ta OSB tam není nutná, dá se to řešit všeljak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam