• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    CUKI: moc děkuju!
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDR3_I: "Zateplení stěn, stropu a podlahy je provedeno tak, aby Blokki bylo vhodné pro celoroční užívání a poskytovalo tepelný standard v energetické třídě B. Základem stavby je 40stopový ocelový kontejner, který je za účelem kvalitního zateplení doplněn kvalitními izolačními materiály. Vnitřní pěticentimetrová izolace slouží spíše jako akustická a 20 ti centimetrová vnější izolace z minerální vlny je dostatečnou tepelnou clonou doplněnou fasádním systémem."

    To je mi ale kombinace :-)

    Jak mají vyřešenou izolaci od podlahy, když už tam je v době kdy ho povezou?

    Jinak ta cena podle toho co tam píšou je za jedinej kontejner bez ničeho, doprava, patky, připojení na sítě. Ve výkresu není znázorněna ani ta izolace...

    No a dispozice k tomu už se tu vyjádřil NYKRUK
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ANDR3_I: strašná dispozice, půlka plochy je chodba
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    někdo prosím názor na toto? http://www.blokki.cz
    EGGH
    EGGH --- ---
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    IV0: Stavíme z VPC Kalksandstein, a super materiál..
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: NN to špatně chápeš co jsem napsal. představ si že tam máš třeba vodu a odpady vysekaný do toho Ytongu. budeš muset mít pod kontrolou rosnej bod v tom místě. Stejně tak s tou omítkou. Musíš pohlídat, aby to bylo difuzně otevřený.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: a nepouzivas se v drevostavbach prave pro tyhle ucely instalacni dutina?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: neplet si parotesnost s nepruvzdusnosti. Pokud vysekas slic do ytongu stale mas dost materilu ta tim,co je nepruvzdusny. Kdyzto kdyz reses prostupy skrze centimetr tlustou osb desku uz jdes skrze nepruvzdusnou vrstvu
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak mě se OSB líbí i pohledově pokud je jen někde. Ale stěny mám rád bílé, takže je většinou pohledové pouze na stropě. Ty prostupy jsou problém, ale to je u čehokoliv. U té OSB desky máš menší šanci je nechtěně poškodit, proto ji rád používám i když je dražší než obyč. parotěska. Jinak OSB můžeš normálně omítnout.
    A pokud místo toho někdo použije Ytong, tak to stejně nevyřeší. Protože ty rozvody budou v tom materiálu a ke kondenzaci často dochází taky. Ytong je totiž velmi nasákavý a sice velmi prodyšný, ale jakákoliv finální vrstva bude vždy parotěsnější než Ytong. Takže v těchto detailech často nastává problém. Takže to sice neřešíš u pevného materiálu, ale je to chyba.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: jednak mi vadi slozeni a krasou tedy take neopliva,ale o pohledove kdekoli bych ani neuvazoval
    Ta vnitrni vrstva osb, ma delat nepruvzdusnou vrstvu,ale prakticky kazdou krabickou,prostupem s vodou,topenim atd,ji narusujes a mel bys to pak resit pretesnenim,coz nemusi byt dlouhodobe reseni i kdyz se to vubec povede udelat poradne. To u pevneho materialu neresis
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: no já nemyslel aby to podkroví bylo obytné, ale aby bylo možné tam vlézt a zkontrolovat, natahat elektriku a pod.
    Co máš proti OSB desce? Vadí ti jako taková, nebo jako pohledová vrstva? neprůvzdušnosti nevěříš v jakém smyslu? Ta OSB tam není nutná, dá se to řešit všeljak
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: drevene nastavbe se chci urcite vyhnout,nelibi se mi jednak to ze to je sama osb deska a druhak nepruvdusnosti moc neverim.
    to provetravane podstresi jsem zatim nejak neresil
    Bud pultovka, nebo sedlovka s malim sklonem,ale nechci to mit jako podkrovi,je to opruz,mel jsem u nasich takovy pokoj a nelibi se mi to.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: drevene nastavbe se chci urcite vyhnout,nelibi se mi jednak to ze to je sama osb deska a druhak nepruvdusnosti moc neverim.
    to provetravane podstresi jsem zatim nejak neresil
    Bud pultovka, nebo sedlovka s malim sklonem,ale nechci to mit jako podkrovi,je to opruz,mel jsem u nasich takovy pokoj a nelibi se mi to.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Ona ta sedlová střecha má něco do sebe. Nevím kde to leží, ale pokud jsi v nějakém vyšším sněhovém pásmu, tak bacha na nerovnoměrné zatížení základů. U starších staveb to někdy je potřeba řešit. Osobně se pultovkám většinou vyhýbám, protože to mezi sedlovkami často vypadá jako pěst na oko.
    U pultovky je výhoda že nejsi v patře omezen na okna pouze ve štítu. Netrval bych na plnohodnotném patře. Pokud by na jedné straně začínalo patro ve dvou metrech, je to už ok.

    Na starou zděnou stavbu bych asi pokračoval jako samostatnou dřevěnou nástavbu, pokud si to můžeš dovolit.
    U pultovky s nízkým sklonem se většinou rezignuje na provětrávané podstřeší, což mi přijde škoda, ale vyjde to zase levněji a je to jednodušší.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: jeste bych se vratil. Spis uvazuju ze prestavim patro kde z velke casti prekazi sedlova strecha nejakemu rozumejsimu vyuziti. udelal bych plnohodnotne patro a nad tim asi jen rovnou strechu,nebo s malym sklonem. A pak to odspodu zateplil...
    Jen tak jsem uvazoval o ytongu,protoze je relativne lehky.
    Vpc budu muset zkouknout,zas by to byla uzsi stena a prostor na vic...
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: No když jsem to opaloval minule. Tak se psal Prosinec a byla tak šílená zima že, jsem si tím planemen napřímo rozehříval rukavice. Na druhé straně prkna mohlo být kolem nuly :-D. Letos to chci nechat, co nejdéle schnout.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: nicmene docela by me zajimalo jestli proces opalovani broucka zabije nebo bude hlodat dal. Vlastne nechces byt pokusnym kralikem? :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: vzdycky muzes udelat ohnicek ;) ale jak uz bylo zmineno, broucek klade pod kuru a kdyz kura nebude na dreve tak to jaksi pada ze by tam kladl. Jina story muze byt pokud tam budes mit brouka treba jako kurovce kterej se chysta vyletet a ty ho oloupes a von ti vyleti a dostane se do dalsiho neoloupanyho dreva. No dat tomu nakou pointu proste drevo je lepsi oloupat abys zamezil nalitnuti predevsim toho tesarika, bez kury jsi na tom bezpecnejs zvlast pokud chces dal pouzivat neosamovany prkna kde by mohlo napadeni v okrajovych oblastech prkna vadit. Opravdu se dokaze nakej ten centimetr zakousat i v uzkym prkne. Ja mel konkretne takto napadena 2,3cm tlusta prkna. Dost jsem potom z toho vyrezaval a hledal kousky na sparovku a zbytek letel do kamen.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: Je to problém odkorňovat to v blízkosti stavby?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: tak udelej aspon sondu namatkou jestli tam broucek uz neni. Ikdyz to nebude resit tvuj problem pac kdyz ho tam najdes tak kdo to odkorni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam