• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    EL_KO: To už zní líp, díky.
    Na větší nerovnosti (max. 1 cm) jsem zatím dával v několika vrstvách lepidlo a do každé perlinku.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Interiérové, obyčejné obložky (kdosi (tady?) zmiňoval provětrávané, aby se nemusely podřezávat dveře, možnás to byl přímo ty).
    Čili nic s tím nedělat? Vycházím z toho, že zdivo musí být uzavřeno omítkou, proč by tohle měla být výjimka?

    K pěně: na svou místech (ve stoupačce, na dně) jsem použil větší množství trvale pružné pěny (oknařské). Původně jsem ji chtěl chránit nějakým nátěrem, ale přímo výrobce to označil za zbytečnost (slunce se k tomu nedostane, to jediné by mělo vadit).
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: Malta je obecnější terminus pro stavební směsi, kde je toho víc než jen kamenivo a cement... tady by se na vyplnění větších nerovností, na který nestačí lepidlo (=stěrka), použila jemná jádrová omítka (=malta) :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: To nejsou vchodové dveře? Tam budeš mít obyč obložky? Vzduchotěstnost je problém mezi obložkama a zdí a ne směrem do těch skořepin. Klidně to jen vypěň. Na několikrát postupně, jinak pěna není dostatečná zábrana. A zevnitř je potřeba parotěska, jinak ti ta pěna časem degraduje.

    EL_KO: Malta se může po čase v kusech vydrolit a bude dělat s těma dveřma brajgl. Lepidlo je jistější a ten zámek není 3cm a i tak to nemusíš nutně udělat najednou.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    CUKI: v nejhorším..) dávat 3 čísla lepidla - nic moc
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Zatáhnout to, aby nebylo obnažené zdivo, a tudíž zase vzduchově utěsnit. Zarovnávat netřeba, obložky se budou chytat okrajů a ty jsou přesně. Zbytek se vypění.

    Lepidlo, malta… Matete mě :) Znám různé lepicí a stěrkovací hmoty a betony různého složení. Když se míchala malta, tahal jsem za sebou kačera a měl jiné zájmy.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: taky zachovej/douprav otvor na ideální rozměr, hlavně, abys do toho nemusel pak sekat...

    pro obložky 80 to bývá 89x202 +-1cm
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: To je spíš rozdíl, jestli potřebuješ 1 pytel a nebo někdo na stavbě jede na kubíky :-D
    Rozdíl obrovský je v ceně. Navíc máš možnost namíchat lepší směs. Například u betonů je to zásadní, protoře pytlovanej beton je pouze jemnozrnej 0-2mm, tedy je tam nutné mít více cementu a tím je méně odolný mrazu protože voda jde snadněji skrz.

    VO_D_KOLEK: Z fotky nevím o co ti jde. Jako jen zarovnat to ostění? To bych natáhl lepidlem, nebo v nejhorším tou maltou.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    DOKKTOR: Teď asi tak úplně nerozumím. Začátek tvýho postu najíždí, jako bys mě chtěl sem na stavbu hliněné chíše v Zimbabwe poučit, jak to dělají kosmopolitani v Evropě a končí naprosto stejným závěrem, jako bys vůbec nečetl, co jsem psal )

    Chťels teda asi upozornit, že existujou pojivové směsi jako je multibat... Dík!)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    EL_KO: v civilizovaném světě už se používá píseček, unimalta, voda a já, protože kvůli kýblu malty nepojedu pro vozík písku, používám poslední dobou na takové drobnosti místo malty pytlovanou hrubou cementovápenou omítku.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: píseček, vápno, cement, voda :D
    knauf MV1 pytlovaná třeba ;)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    EL_KO: Čemu říkáš malta? Nějaké lepicí hmotě? Omlouvám se za nejspíš debilní dotaz, ale fakt se neorientuju.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: zaházet maltou, roztočit, nazdar.) tam bych žádný gumózy fakt necpal.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Díky přesně to jsem potřeboval
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: vodní zákon a prováděcí vyhlášky , na co jsem ve zprávě narazila, jsem ti zkopírovala

    U studní určených k získávání vody, která má sloužit jako pitná, ale ne pro veřejný vodovod, musí takto stanovená vzdálenost od zdrojů možného znečištění vyhovovat hodnotám nejmenších vzdáleností, uvedeným v příslušném právním předpisu. Tím jsou odstavce 2 a 3 v §24a vyhlášky č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území, které předepisují nejmenší dovolené vzdálenosti studní individuálního zásobování (pitnou) vodou od místních zdrojů znečištění takto:

    č. 254/2001 Sb. Zákon o vodách
    Vyhl. 269/2009 Sb. o obecných požadavcích na využívání území
    ČSN 75 5115 - Studny místního zásobování pitnou vodou
    ČSN 75 5115 – Studny individuálního zásobování vodou

    A ony 3 m od hranice pozemku je obecné respektování stavebních předpisů, aby se nemusely žádat výjimky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Prosím můžeš jen napsat kde je to konkrétně uvedeno? Zákon paragraf? Rád bych si to prošel trochu hlouběji.
    dík
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VO_D_KOLEK: to jsou venkovni dvere nebo nekam na schodiste/chodbu nebo proc to chces mit vzduchotesny?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Myslel jsem na to, ale pak jsem si říkal, že už se chápeme :) Vyfotím zítra.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    DOKKTOR: Prostup schovaný pod obložkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam