• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    DOKKTOR: Teď asi tak úplně nerozumím. Začátek tvýho postu najíždí, jako bys mě chtěl sem na stavbu hliněné chíše v Zimbabwe poučit, jak to dělají kosmopolitani v Evropě a končí naprosto stejným závěrem, jako bys vůbec nečetl, co jsem psal )

    Chťels teda asi upozornit, že existujou pojivové směsi jako je multibat... Dík!)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    EL_KO: v civilizovaném světě už se používá píseček, unimalta, voda a já, protože kvůli kýblu malty nepojedu pro vozík písku, používám poslední dobou na takové drobnosti místo malty pytlovanou hrubou cementovápenou omítku.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: píseček, vápno, cement, voda :D
    knauf MV1 pytlovaná třeba ;)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    EL_KO: Čemu říkáš malta? Nějaké lepicí hmotě? Omlouvám se za nejspíš debilní dotaz, ale fakt se neorientuju.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    VO_D_KOLEK: zaházet maltou, roztočit, nazdar.) tam bych žádný gumózy fakt necpal.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Díky přesně to jsem potřeboval
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: vodní zákon a prováděcí vyhlášky , na co jsem ve zprávě narazila, jsem ti zkopírovala

    U studní určených k získávání vody, která má sloužit jako pitná, ale ne pro veřejný vodovod, musí takto stanovená vzdálenost od zdrojů možného znečištění vyhovovat hodnotám nejmenších vzdáleností, uvedeným v příslušném právním předpisu. Tím jsou odstavce 2 a 3 v §24a vyhlášky č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území, které předepisují nejmenší dovolené vzdálenosti studní individuálního zásobování (pitnou) vodou od místních zdrojů znečištění takto:

    č. 254/2001 Sb. Zákon o vodách
    Vyhl. 269/2009 Sb. o obecných požadavcích na využívání území
    ČSN 75 5115 - Studny místního zásobování pitnou vodou
    ČSN 75 5115 – Studny individuálního zásobování vodou

    A ony 3 m od hranice pozemku je obecné respektování stavebních předpisů, aby se nemusely žádat výjimky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Prosím můžeš jen napsat kde je to konkrétně uvedeno? Zákon paragraf? Rád bych si to prošel trochu hlouběji.
    dík
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VO_D_KOLEK: to jsou venkovni dvere nebo nekam na schodiste/chodbu nebo proc to chces mit vzduchotesny?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Myslel jsem na to, ale pak jsem si říkal, že už se chápeme :) Vyfotím zítra.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    DOKKTOR: Prostup schovaný pod obložkou.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Ano. Omítnout otvor by znamenalo ho zapravit a to by bylo zbytečné.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: takze mad normalni omitnutou zed ktere je hruby otvor v kterem bude oblozka?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VO_D_KOLEK: imho to pujde. Je to vpodstate tekuty asfalt. K podladu to prilne dobre a zustava to pruzne. To chces nejaky prostup schovany pod oblozkou nebo tu sparu mezi oblozkou a zdi?
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Aha to ti jde zase asi o něco jiného, možná by neškodilo nadhodit fotku z reálu.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Neomítnu, to bych se neptal po nátěru :) Schovám to po obložky.
    (Omítat to by byla hrozná, s prominutím, mrdačka, musel bych si vyřezávat extruďák, pak lepidlo… Však to znáš. Krát sedm krát dvě, to nechceš.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: ok,me to jen nejak nebylo uplne jasny. Takze potom to omitnes?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Měl jsem za to, že se to dělá běžně a že to není třeba upřesňovat :) Ale: jde o normální díru do zdi, na niž přijdou obložky. Není omítnutá, a protože není rovná (končí „perem“ tvarovek, o kterých jsem psal před časem), připadá mi nátěr jako nejrozumnější řešení.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: muzes nejak specifikovat utesneni otvoru na dvere? jako mezi futra a nejakou zed?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam